Skocz do zawartości

Zawieszanie się komputera co kilka sekund (freeze)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez caladorn,

Recommended Posts

Dzień dobry.

 

Mam problem zkomputerem mojej mamy, który nie działa jak należy oraz którego próbowałem naprawić. Komputer po wytężonej pracy zawiesza się co kilka sekund (następuje zamrożenie działań operacyjnych - mysz nie reaguje, klawiatura oraz wszelkie programy także). Najciekawsze jest to że kiedy poddaje k. pracy programów typu Intel Burn Test komputer działa jak należy. W zasadzie za każdym razem po dłuższym korzystaniu np z Youtube dochodzi do ww. niepożądanego działania. Komputer zawiesza się do momentu wyłączenia go z sieci. Po ponownym uruchomieniu jest OK. Wymieniłem niedawno dysk i zasilacz (są sprawne na 100% - testowałem). Dołożyłem kartę grafiki (wcześniej używana była zintegrowana). Daje sobie rękę uciąć na ich prawidłowe działąnie. Jedynie co się po zmianie konfiguracji Hardware zmieniło to to że kompter zawiesza się po dłuższym okresie. Pamięci przetestowałem z bootującego się USB (program mamtest86), bez błędów. Nie zuważyłem wysokich temperatór podzepołów, CPU max 46-47 reszta na przywoitym poziomie. Co to może być? Płyta główna? Bo to jedyne co mi przychodzi na myśl. Nie posiadam mierników do sprawdzania napięcia więc nie testowałem realnego przepływu napięcia wew. układów.

 

Konfiguracja:

Asrock GM31S

Celeron E1400

GeForce 7600GT

1 GB RAM (niezanana firma)

Samsung Spinpoint F3 500GB

Modecom MC350ATX 350 W

Czytnik DVD

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem na innym zasilaczu. Zasilacz wymieniłem na obecny na którym poprzedni komputer działał bez zarzutu. Czy zasilacz trzyma napięcie tego nie wiem, nie mam mierników. Chyba że można to sprawdzić za pomocą software (w dokładność jego wątpię). Dodam jeszcze że przeglądałem pł. gł. i nie zauważyłem "spuchniętych" kondensatorów. Ściągnąłem HWMonitor teraz ale jeszcze nie doszło do stytuacji kiedy komputer fixował a program to monitorował.

Edytowane przez caladorn
Link to post
Share on other sites

Benchmark HD http://i44.tinypic.com/11abw8z.jpg

Health HD http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2na4syc&s=5#.Ulug-VMrcwp

 

Dysk nie posiada uszkodzonych sektorów (prawdzałem wcześniej już nie będę wklejał kolejnego linka). Zasilacz też jest OK (mimo że nie spraawdzaem napięć miernikiem, działał bez zarzutu na poprzednim komputerze,a wcześniej zastąpił inny zasilacz)

O czym zapomniałem napisać: wczoraj keidy komp. zaczął w ten sam spsób fixować za pomocą menagera urządzeń wyłączyłem wszystkie procesy programów. Zauważyłem kiedy komputer był w stanie bezczynności proces svchost.exe pracował na 50% CPU. Po anihilacji procesu nie zmieniło to działania sprzętu.

 

Co znaczy rozlane? Spuchnięte kondensatory jestem w stanie określić i zauważyć.

Edytowane przez caladorn
Link to post
Share on other sites

Rozlane kondensatory:

 

http://obrazki.elektroda.pl/6363884800_1304607703.jpg

 

wysoki ten : CPU Usage.

 

Pokaż wszystkie procesy jakie masz uruchomione.

Może coś w tle pracuje w tym czasie, skan Malwarebytes i Antywirusem też by się przydał.

Link to post
Share on other sites

Powtarzam że kondensatory są w porządku. System był niedawno instalowany i pierwszym programem był na nim Bit Defender Internet Security 2013 (skanowany hd bez wirusów i zagrożeń).

 

Procesy WIn

 

http://i43.tinypic.com/igvns4.jpg

 

Czy ktoś ma pomysł co mam zrobić? Temat widzę zamarł :(


Dodam że freezy występują zawsze po np. przeglądaniu filmów na youtube (zwykle po kilku minutach).

Edytowane przez caladorn
Link to post
Share on other sites

A benchmark hd jest ok? zauważyłem takie skoki spójrz na wykres. Dzisiaj robiłem ponownie i były jeszcze większe. Tzn w pracy spada transfer nagle do niskich wartości  i szybuje wzwyż. (z 25 lub niżej na początku do 140 MB/s)i tak parę cykli. (wina trzymania napięcia na płycie?). Robiłem test oczywiście w stanie bezczynności.

 

http://i44.tinypic.com/bdm7fk.jpg

Edytowane przez caladorn
Link to post
Share on other sites

Te spadki są dziwne, wysoki CPU Usage i parametr Smart C8 - Write Error Rate 14 oraz 01 Raw Error Read Rate 01 wskazują że coś z dyskiem się chyba niedobrego dzieje. Skoro nic w tle nie pracuje podczas testu.

Poszukam eksperta od dysków to się wypowie. Czekaj...

Link to post
Share on other sites

Te spadki są dziwne, wysoki CPU Usage i parametr Smart C8 - Write Error Rate 14 oraz 01 Raw Error Read Rate 01 wskazują że coś z dyskiem się chyba niedobrego dzieje. Skoro nic w tle nie pracuje podczas testu.

Poszukam eksperta od dysków to się wypowie. Czekaj...

 Tak, ale dysk został kupiony przed 2 dniami. Wyniki benchamrka HD były u sprzedawcy w porządku tak jak health (to jak sprawdziłem było na takim samym poziomie). Wątpliwe żeby mnie mnie oszukał. Dzisiaj sprawdzę dysk u siebie jak przyjdzie nowa płyta główna którą kupiłem.Dysk na 100% jest dobry (stawiam dolary przeciw kasztanom).

Link to post
Share on other sites

Dałem znać ekspertowi od dysków, jak się pojawi na forum to myślę że tu zajrzy.

Kupiłeś go jako nowy ?

Zerknij na parametr 04 oraz 09 które wskazują odpowiednio na ilość włączeń/wyłączeń i przepracowanych godzin. Tak przynajmniej to wygląda...

Link to post
Share on other sites

Dałem znać ekspertowi od dysków, jak się pojawi na forum to myślę że tu zajrzy.

Kupiłeś go jako nowy ?

Zerknij na parametr 04 oraz 09 które wskazują odpowiednio na ilość włączeń/wyłączeń i przepracowanych godzin. Tak przynajmniej to wygląda...

 

Kupiłem go jako używany.

 

04   [Start/Stop Count]  -                    current 99 - worste 99 data 1402

 

09   [Power On Hours Count] -          current 100 - worste 100 data 3370

Przetesowałem dysk na swoim komputerze, wydaje się OK.

 

http://i44.tinypic.com/2whnqt1.jpg

Edytowane przez caladorn
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Z racji że nikt nie był w stanie rozwiązać mojego problemu proszę o zamknięcie tematu. Zakupiłem płytę główną, procesor i RAM od użytkownika mpzgora, stare części zamierzam sprzedać. Także nie jest konieczne dalsze drążenie tego tematu. Dziękuję wszystkim forumowiczom co próbowali mi pomóc.

Edytowane przez caladorn
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...