Skocz do zawartości

Nowa karta graf. do Battlefield 4.


Recommended Posts

Witam, przybywam z prosbą o doradzenie w sprawie k.graficznej.
proc  Intel i5 2500k
grafa gigabyte geforce 560Ti 1g
płyta  asus p8z77-m
ram 8gb
zasilacz bequiet 630 W

Grając w bf3 wyciągałem na wysokich spokojnie 50 fps  a grając w bete 4 na najnizszych mialem 30 - 40. Występowały też różne ściny i spadki fps do 10 nawet, nie wiem czy to wina tego że to beta czy mojej karty.... Do tego często są ściny nawet jak nie gram w nic, wyskakują artefakty musze resetować kompa.....  Jeżeli chodzi o budrzet to nie wiem za ile sie kupi karte  odpowiednią do takiej gry moze około 700
A może ta karta dała by rade po OC czy coś.

Edytowane przez vergil2k
Link to post
Share on other sites

Ja sprawdziłem BF4 na Catzilli i nie ma nawet 40fps, nie wiem więc skąd te wyniki. Ludzie sami sprawdzcie sobie na chociaż tak jak ja na Catzilli (która gorąco polecam).
Rozpocznijmy tutaj wystawianie wyników, co wy na to???

 

PS. Jakby kto chciał sciągać tutaj link http://bit.ly/1bPVrO7

Po więcej informacji to na samej stonie catzilli.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź temp i podaj je tutaj, przeczyść system(możliwy robak), zainstaluj najnowsze sterowniki, które mają jakieś poprawki. Powinno Ci chodzić bez problemu na średnio wysokich. Beta nie jest dopracowana, ale żeby na 560TI coś tak słabo działało to dziwne.
Najlepiej jabyś zrobił formata, byś miał pewność.
A do 700zł to bym szukał używki 660ti. Lub nową 7870XT.
 

Link to post
Share on other sites
dodam że nie będzie 1gb tylko 2gb bo to przecież 2 karty :)

Nie? Będzie nadal 1gb, pamięć w przypadku SLI i CF się nie mnoży (1gb x2 = 1gb).

Po za tym to 660 da radę na ultra, ale bez wygładzenia lub ewentualnie z x2.

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Nazywa się to SLI i masz  taką możliwość w swojej płycie głównej. Karty działają razem i zwiększa to wydajność (zazwyczaj o 60-70%). Ale trzeba pamiętać żeby brać karty do SLI/CF z dużą pamięcią gdyż jak będziesz miał kartę 1gb i drugą 1gb to nadal jest 1gb, co już się robi mało na nowe gry. Dlatego w twoim przypadku jest to bez sensowne, gdyż taki BF4 potrzebuję już niemal 2gb na karcie.
Zrób wcześniej formacika żeby się upewnić, że nie jest uszkodzona.

Link to post
Share on other sites

Spadki mają wszyscy, jest to wina bety. Ja na moim sprzęcie w bf3 na średnich spokojnie 50-60 fps w fhd, a w becie 20-35 fps. W bf4 wprowadzili więcej fizyki niż zmian w grafice, przez co potrzebny jest wydajniejszy procesor. Spróbuj podkręcic troche tego i5, a na pewno zobaczysz różnice w fpsach (ja mojego lekko podkręciłem i fpsy wzrosły o 10-15).

Link to post
Share on other sites

Trzeba czekać aż wyjdzie gra oficjalnie , beta nie może być podstawą do oceny wydajności konkretnych kart czy procesorów , prawdopodobnie beta to jedna z wersji gry która nie ukaże się w wersji finalnej. Mapa jest miejska , nie wiadomo jak się będą sprawowały grafiki i procesory na mapie podobnej do granicy kaspijskiej z bf3.Na pewno musi być to gpu z 2gb vram lub więcej pokroju 660ti lub amd hd 7950 jeśli chcemy w miarę komfortowo pograć na średnich.Na ustawieniach ultra gra pożera praktycznie 2gb vram na karcie (8gb ramu lub więcej na płycie , u mnie ramu zajmowało ponad 6gb + 2 gb vram na karcie) , pytanie ile wykorzysta wątków cpu , podejrzewam że 8 wątków będzie mile widziane.Problem też w tym że dice wydając kolejne patche podnosi wymagania dla pc , tak jak ma to miejsce z bf3.I na koniec trzeba czekać na dedykowane sterowniki od nv i amd.

Edytowane przez Marcin.mag
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...