Skocz do zawartości

Recommended Posts

AMD athlon x4 630

ASUS M4A78TD-V EVO

ddr3 GoodRam 1333 cl9

SAMSUNG F3 HD502HJ 500GB 7200 obr 150MB/s

OCZ StealXStream 500w

SILENTIUMPC GLADIUS 600 PURE BLACK + 3xSilentiumPC Zephyr 120mm

SilentiumPC Fortis HA1225

ARCTIC COOLING MX-2 4g

 

napęd optyczny ze starego komputera

 

Wyliczyłem ok 1750zł i jest to już troche naciągnięta cena do zestawu juz jest hd4670

Osoba która potrzebuje komputera potrzebuje go w większości do gry Napoleon Total War oraz innych części seri dlatego obstawiam 4 rdzenie.

Jakieś propozycje? Warto coś zmienić? Procesor będzie podkręcony.

Link to post
Share on other sites

Przeglądałem już to płyte na teście pclab: http://pclab.pl/art41221.html

 

I znalazłem taką opinie o niej:

"Co do płyt mATX od MSi (E51) i Foxxconna powiem krótko - Foxconn rzeczywiście nie nadaje się do kręcenia HTT, ale przebija MSI znacznie lepszym wyposażeniem, lepszym chłodzeniem, szerszymi ustawieniami BIOSu oraz jakością wykonania. Długotrwałe bawienie się wysokimi taktami na MSI może doprowadzić do spalenia któregoś elementu w sekcji zasilania. Podczas obciążenia nie idzie dotknąć pobliskich kondesatorów. Wiem co mówię, bo jedną taką płytę mam na sumieniu. Tymczasem Foxconn Cinema działa bez zarzutu, choć kręcenie na nim odnosi skutek jedynie przez mnożnik, czyli na wybranych procesorach z serii Black Edition."

 

Dlatego zrezygnowałem gdyż zestaw będzie na 100% kręcony jeśli się uda to ok 3,4-3,5ghz dlatego przyda się chłodzenie sekcji zasilania i lepsze kondesatorki.

 

edit:

Wyceny nie dostałem do teraz :)

Ale chyba zdecyduje się na to płyte co podał torture. Na esc.pl wyliczyłem 1470 bez vat z obudową. Z zasilaczem modxstream, oraz pamięciami adata 1600mhz cl9 różnica 9zł w porównaniu do goodram 1333mhz. Jeśli dziś nie dostane wyceny lub cena będzie nie zadowalająca to zastanowie się na esc.pl bo tutaj także ceny są bardzo pozytywne.

Link to post
Share on other sites

Zdziwiła mnie ta opinia, gdyż nawet ASrock, w większości z niechłodzoną sekcja 4+1 i zazwyczaj polimerowymi kondensatorami jedynie w sekcji zasilania nie ma problemów z mocno kręconymi prockami.Jeśli chodzi o płytę to ten Asus jest najlepszym wyborem jeśli chodzi o okolice 300 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...