Skocz do zawartości

Wydajność w programach typu CAD+zróżnicowane wyniki 3dmark


Recommended Posts

Witam. Mam 2 pytania. Po pierwsze, jakie testy syntetyczne najlepiej odwzorują wydajność w programach typu AutoCAD? Sam nie używam tego programu, ale mam porównać kilka komputerów pod tym kątem... Cadalyst benchmark nie działa pod ACAD 2014, a niestety nie mam  jak pobrać wersji 2008 (nie chcę żadnych Chomikuj itp.). 

Po drugie, mam zestaw taki, jak w sygnaturce. I raz w 3dmark mam 113000 punktów, a raz 34000, skąd taka rozbieżność? Obstawiałbym temperatury i throttling jakiś, ale nie, wentylator rzadko wchodzi na 100% obrotów, nie jest też jakiś gorący, mam ustawiony alarm termiczny na 80*, ale nawet i na 70* nic nie daje znaku, więc to nie to. Wszystkie oszczędzania energii wyłączone, APM wyłączone, HPC włączone. I to tylko w 3dmarkach (06 i 11 też tak samo), a inne, tj. Cinebench, Catzilla, SiSandra działają w porządku cały czas. 

Link to post
Share on other sites

Tak, przy podkręconym, dopuszczam możliwość, że to przez to, ale czemu inne wymagające benchmarki nie mają takich różnic? Procesor utrzymuje temperatury w normie (60-70st pod max obciążeniem), praca 24/7 jest w 100% stabilna. 

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

W Cinebench mam 5.69 dla CPU, mogę sprawdzić ile będzie bez OC. Napięcie podwiększone, LLC też mam na High bodajże, HT Link na 2200 lub 2400, NB nie mogę podbić, bo procek nie daje sobie z tym rady... Ale włąśnie podsunąłeś mi pomysł - puszczę sobie tego Cinebencha z załączonym obok CPU-Z i będę kontrolować taktowanie. 


Żadnego throttlingu nie było, wynik jest cały czas taki samy na tym oc, więc nie jest losowy. A bez oc (na stocku z boostem) mam 4.5p, więc sporo mniej. Dla tego procka na OC BF4 niestraszny, benchmarki dają radę wszystkie poza 3dmarkiem, który skacze nie wiadomo czemu, a na testach wszystko wygląda tak samo zarówno przy 30k jak i 110k, zupełnie jakby miał jakiś błąd przy końcowym wyliczaniu wyniku :/ Ale nie, bo to się dzieje także w 3dmarku 06... 

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Dalej nie pomogę chyba. Ale podpowiem jakie miałem przygody. Miałem podobny problem z 3dmark11 i 3dmark (2013). Po OC z 4000 Mhz (stock) na 4400 (oczywiście boost wyłączony) wszystko szło dobrze, ale zauważyłem dziwne spadki wyników. Po podwyższeniu napięcia CPU o 0.050 pogoniłem jeszcze na 4700 Mhz i zacząłem dostawać wyniki w obydwu 3dmarkach prawie za każdym razem te same, więc być może jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. No i kwestia sterowników. Mając dosyć dobrą płytę, jak GB z 990, trzeba pamiętać, że można wyeliminować wiele problemów dzięki aktualizacji sterów. Polecam Catalyst 13.9 jest stabilne i szybkie. Na koniec dodam, że to nie tylko sterownik karty graficznej, to pakiet sterowników, więc warto mieć najświeższy chyba

Edytowane przez _ryox_
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...