Skocz do zawartości

Laptop do 1700zł


Recommended Posts

Witam, proszę o pomoc w wybraniu laptopa do 1700zł.

1) Kwota przeznaczona na zakup: 1600-1700zł Jestem w stanie dołożyć trochę do budżetu, o ile propozycja będzie tego warta.

2) Rozmiar matrycy: 15-17

3) Główne zastosowanie: W zasadzie to wszystko, głównie Internet, gry mmo(LoL, WoT), autocad

4) Miejsce użytkowania : dom, uczelnia

5) Wymagania specjalne: brak

6) Osobiste preferencje: nie potrzebuję dużej ilości miejsca na dysku(250gb jest ok), biorę pod uwagę laptopy używane; jeśli będzie trochę cięższy, również mi to nie przeszkadza

7) Własna propozycja: 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
Pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Porównanie 4 kart graficznych, które wchodzą w grę przy takim budżecie:
http://laptopy.benchmark.pl/porowanie-graficznych-ukladow-mobilnych/nvidia-geforce-gt-640m__amd-radeon-hd-8750m__nvidia-geforce-710m.html

 

Nie jestem żadnym ekspertem, ale radeon wydaje się nie być dużo lepszy od 710M a co dopiero w porównaniu z 640M.

Czy jest duża różnica między kartami z pamięcią 1GB a 2GB czy to tylko chwyt marketingowy?

No i co myśleć o marce Medion Akoya? http://allegro.pl/okazja-nowy-akoya-i3-8gb-1tb-win8-gt730-gw-fv-i3601825526.html 
W tym przedziale cenowym w/w laptop wydaje się być bezkonkurencyjny. 

Link to post
Share on other sites

testy z tego zestawienia są z jakichś "starych gier" i nie są obiektywne. Poza tym nei wiadomo z jakim procesorem byłą testowana konkretna karta. gt710 na pewno bym wywalił i nawet na niego nie patrzył.

W celach porównwczych polecam tą rozpiskę

http://www.notebookcheck.pl/Ranking-kart-graficznych-w-grach.31531.0.html

zaznacz interesujące Cię układy graficzne i pamiętaj, że uzyskane wyniki to sumaryczna średnia z kilku laptopów z różnymi procesorami więc miejscami wyniki mogą być zawyżone.

Co do wynikó gt730 w tamtym zestawieniu to raczej nei znajdziesz ich miarodajnych. gt730 w tamtym zestawieniu to ukłąd identyczny jak w medionie a w PL dysrybucji jest wersja mocno podkręcona, mająca więcej mocy.

Żeby zobrazować ci różnicę między zwykłym gt730/gt640 a gt730 z acera

To wszystko ten sam chip ale

gt730 725mhz gpu

gt640 709 mhz gpu

gt730 acer 895 mhz gpu

gt740 ( wersja pełnia, nieokrojona prawie niespotykana) 895 mhz gpu.

 

Medion akoya nie ma oficjalnego dystrybutora w polsce także zakup wiąże się z ryzykiem gwarancyjnym.

Gwarancje masz albo 3 miesięćznąalbo w najlepszych przypadku ( w co wątpię) 1 roczną czyli i tak kicha.... tym bardziej, że to gwarancja serwisowa a nie producencka.....

Ponadto gt730 z mediona jest wolniejszy niż gt730 z acera. Acer ma montowaną podkręconą i to mocno fabrycznie wersję tego układu.

 

Poza tym

"sprzęt pochodzi z ekspozycji sklepowej,jednak nie był na niej użytkowany,jest nowy!

 

Może jednak posiadać minimalne ryski,przybrudzenia,oczywiście jedynie na obudowie,matryca NOWA"

 

Ja bym tego kijem nie tknął ale to twoje pieniądze.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dzwoniłem pod podany nr tel, gwarancja 6miesiecy za dodatkową opłatą 2lata. Laptop chyba stał na wystawie za zachodnią granicą, bo nie ma polskiej klawiatury, jakieś umlauty etc. Chyba go sobie odpuszczę.

To teraz zastanawiam się czy warto dołożyć 200zł i kupić acera v3, najtańszy, jakiego znalazłem http://allegro.pl/laptop-acer-v3-571g-i3-3120m-4gb-500gb-gt730m-2gb-i3612146772.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...