Skocz do zawartości

Podkręcanie 7950, Pytania.


Recommended Posts

Cześć,

 

Przyszła pora kręcić mojego Radka 7950 Sapphire Vapor-X (wer.OC).

Jako, że nie mam dużego doświadczenia w kręceniu kart, mam parę pytań :P

 

1. Karta po godzinnej grze w bete bf4 osiąga max 55-60 stopni, to dobry wynik ?

2. Odpaliłem tego boosta na karcie, który zwiększa do 950 taktowanie rdzenia, może on być cały czas włączony ?

3. Podnoszę taktowanie rdzenia i pamięci o 30 MHz i robię test w benchmarku i grach czy karta nie sypie artefaktami. Tak mam to robić ? Jeżeli coś źle piszę to mnie poprawcie :P

 

Wiem, że niektóre pytanie mogą być dziecinnie proste :P Ale nie mam dużego doświadczenia i chce się upewnić ;)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Nie podkręcaj pamięci, bo będziesz miał:

1. Artefakty

2. Wyższe temperatury

 

A po za tym podkręcanie pamięci nic nie wnosi.

 

Bzdury... sam sprawdzałem na swojej karcie wpływ podkręcania pamięci na wydajność karty.

Wyniki mojej karty w 3DMarku:

- na stocku  (1100/1200) wynik 7889

- po podkręceniu tylko samych pamięci do 1630MHz wynik to 8223

- po podkręceniu do 1190/1630 wynik w Performance to 8744

- 1250/1630 wynik 9071

@UP, tak to możliwe.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

 

 

Bzdury... sam sprawdzałem na swojej karcie wpływ podkręcania pamięci na wydajność karty. Wyniki mojej karty w 3DMarku: - na stocku  (1100/1200) wynik 7889 - po podkręceniu tylko samych pamięci do 1630MHz wynik to 8223 - po podkręceniu do 1190/1630 wynik w Performance to 8744 - 1250/1630 wynik 9071
 

 

Bzdury... Grasz w benczmarki ? W grach podkręcanie pamięci nie da Ci nic. Ale jak sobie pogrywasz w 3dsmarki, to pozdro.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czy to jest możliwe, że wykrecilem na takie taktowania tą kartę bez zmiany napięć? Dzisiaj program jeszcze z 2 godziny i zobacze czy nic się nie sypie.

 

Edytka: Co się może stać gdy będę chciał podnieść napięcia ? Karta może się spalić etc. ?

Edytowane przez Filip17
Link to post
Share on other sites

Edytka: Co się może stać gdy będę chciał podnieść napięcia ? Karta może się spalić etc. ?

 

Mało prawdopodobne żeby spalić lub uszkodzić rdzeń.

Jeśli juz można zmienić napięcie to jest ono ograniczane przez kontroler napięcia np. do 1.3v

Monitoruj temperaturę rdzenia jak i sekcji zasilania.

 

 

Bzdury... Grasz w benczmarki ? W grach podkręcanie pamięci nie da Ci nic. Ale jak sobie pogrywasz w 3dsmarki, to pozdro.

 

Owszem benchmark jest benchmarkiem, lecz karta jest testowana pod względem ilości wyświetlanych klatek na sekundę.

Jeżeli wynik wzrósł po podkręceniu pamięci to wg. ciebie fps w testach był taki sam jak przed podkręceniem?

Im wyższa średnia fps w każdym z testów tym wynik wyższy... najwidoczniej masz inną teorie i na tym zakończę z tb dyskusje na ten temat.

 

Teraz nie mam czasu, ale jutro na pewno zrobię test w C3.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Zostawiłem rdzeń na 1135 MHz i pamięci na 1385 MHz, maksymalna temp. to 62 stopni :) Jak ustawiałem rdzeń na 1150 MHz karta już była niestabilna ( w grach, z benchmarkiem nie było problemów ). Co robić jeżeli chce podbić rdzeń do 1200 MHz ? Jak podwyższać te napięcia ? Standardowe napięcie to 1069, o ile to co trzeba przepisałem :P

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Filip17
Link to post
Share on other sites

Podbijaj napięcie o 0.005-0.007v w zależności co ile podbija program do podkręcania - tak czy inaczej najmniejszą możliwą wartość.

Jeśli fabryczne napięcie to 1.069v to po podbiciu 0.005v  będziesz miał 1.074v i wtedy testujesz kartę, jeśli nie będzie stabilna to podbijasz napięcie o kolejne 0.005v aż do uzyskania stabilności.

Edytowane przez Hezen
Link to post
Share on other sites

Podbiłem rdzeń do 1175 MHz i pamięci do 1500 MHz na napięciu 1.081v. Na 1200 MHz już wywala błąd "Sterownik ekranu przestał działać". Jest jest bawić się napięciami dla 25 MHz ?

Karta może chodzić cały czas na takich taktowaniach, nic się nie stanie ?

Edytowane przez Filip17
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...