Skocz do zawartości

Proba podjecia instalacji Win7 zamiast Win8


Recommended Posts

Witam.

 

Mam pewien powazny problem z moim lapkiem. Mianowicie od jakiegos czasu bardzo zamula i chcialem postawic system na nowo. Niestety przez wlasna glupote i nieuwage nie stworzylem sobie pendrive'a do recoverow przed podzieleniem dysku na partycje i recovery ch** trafil. Posiadam do tej pory Windows 8 i od producenta sprzetu dowiedzialem sie ze przywrocenie do ustawien fabrycznych mojego samsunga bedzie kosztowac dosc sporo. Pomyslalem wiec, ze moze sam wgram sobie winde 7. Teraz pytanie: Jak to zrobic. Czy wystarczy posiadac bootujaca wersje systemu win7 na CD czy bedzie to wieksza zabawa ? Troszke poczytalem i niekiedy trzeba bawic sie z BIOSem etc. Z gory dziekuje za kazda sugestie i chec pomocy.

Link to post
Share on other sites

Nie tyle nie stworzyłeś recoverów co usunąłeś partycje na której znajdował się system do odtworzenia instalacji. Skoro miałeś Windows 8 to na 7 nie masz licencji więc nie możesz jej wgrać. Nie wiem do końca czy to jest legalna opcja ale jeżeli masz klucz instalacyjny do Windows 8 możesz go użyć do instalacji. Instalkę możesz od kogoś pożyczyć lub ściągnąć z MSDN, grunt żeby odpowiadała wersji windowsa 8 którą masz. Instalować możesz z płyty lub z pendrive, opcja z pendrive wymaga przygotowania odpowiednio instalki, na stronie benchmark był o tym artykuł. Generalnie z BIOSem nie musisz się za wiele bawić, wystarczy abyś ustawił botowanie na nośnik z którego wykonujesz instalacji.

Link to post
Share on other sites

Ok dzieki za pomoc. Klucza raczej nie mam. Wiec bedzie problem. Chociaz jesczze raz przeszukam papierki w pudelku po PC. Jesli uda mi sie go zlokalizowac ( o ile jest) to wystarczy sciagnac Win 8 i normalnie instalowac z plytki jesli dobrze rozumiem ? Najwyzej jak nie poradze sobie z przejsciem na 7 pozostane na 8. Wazne zeby nie wysylac sprzetu do serwisu bo to dosc spore koszta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...