Skocz do zawartości

Opinie nt opłacalności złożonego komputera ;).


Recommended Posts

Witam, otóz mam do was pewne pytanko.
1.Czy opłacało mi się złożyć taki oto zestaw? (wszystko na używanych częściach).
a. Płyta główna: Gigabyte GA-790FXTA-UD5
    Procesor:      AMD phenom ii hdz965fbk4dgi  (nie wiem, czy jest radiator, więc jeżeli go nie ma to proszę o doradzenie jakiegoś TANIEGO i dobrego)          Czy jest to może model 965 BE? Szperałem w googlach, ale nie mogłem odnaleść odpowiedzi na to pytanie. Jeżeli nie, to czy nadal mogę go podkrecić (o ile)?
    RAM:              Kingston khx1600c9d3bk2/4g HyperX Limited Edition DDR3 4GB - 2x2GB
Koszt tych 3 rzeczy (kupione jako zestaw na allegro) 650zł.
b. GPU:              Radeon HIS HD5750 512mb - za 10zł :D , działa perfekt (testowane na kompie kolegi)
Mam zamiar kupić gtx 560ti. Czy jest może jakiś tańszy zamiennik o bardzo podobnych, bądź lepszych osiągach ?
c. Obudowa: Kupiona troszkę nie przemyślanie, gdyż do końca aukcji były 3 minuty. Ja szukałem taniej obudowy która MUSIAŁA mieć szybkę plexi i kolorowe bajerasy. Kupienie obudowy i dokupienie diod, itd nie wchodziło w grę. Najtańszy koszt wynosił 110zł, przy czym miałem do wyboru to: http://allegro.pl/obudowa-akyga-gamer-2-niebieski-wentylator-nowosc-i3595893779.html. Ostatecznie zdecydowałem się na to: http://allegro.pl/obudowa-z-oknem-neonami-panelem-night-effect-i3611875202.html.

d. Twardziel: Jeszcze nie kupiony - najtańsza i wg mnie najlepsza opcja :). Jeżeli macie na oku coś lepszego chętnie wysłucham :). http://allegro.pl/dysk-seagate-250-gb-st3250410as-i3601715250.html

e. Zasilacz Jeszcze nie wybrałem, i tu proszę o pomoc. Szukam zasilacza do 150zł (może być używany). Wyjątek jest taki, że musi pasować do nowego gpu - gtx 560ti, bądź inny. W podpunkcie a już o tym wspomniałem. Na tym nie mam zamiaru zbytnio oszczędzać, gdyż nie chcę mieć potem gorącej niespodzianki w trakcie grania :D .

 

I to jest chyba tyle. Jeżeli o czymś zapomniałem przepraszam, później dopiszę. Starałem się sporo wyedukować nt. komputera, prosiłem znajomego informatyka o pomoc, który (muszę się pochwalić) pochwalił mnie za wybranie zestawu a. Był to zestaw troszkę lepszy (płyta miała socket AM3+, lecz był droższy o 100zł i nie było w nim zestawu ram). Więc dla mnie oczywistym wyborym przy niskobudżetówce była opcja wybrana przeze mnie.

Pragnę zaznaczyć, że chcę grać na kompie w gry takie jak BF4 (powinien działać na średnich), Planetside 2. Reszta powinna działać na full/ prawie full. Oczywiście po zamontowaniu nowego GPU.

 

Jeszcze raz zaznaczam, że jest to niskobudżetówka. Staram się złóżyć taniego i wmiarę dobrego kompa, więc odpowiedzi nt. GPU, radiatora, zasilacza, itd. (nie pamiętam o co już pytałem, gdyż piszę to jakieś 20 minut :D ) powinny być adekwatne do moich wymagań. Czekam na krytykę, odpowiedzi, itp, itd ...

 

Edit: Przepraszam za niedostosowanie się do wzoru. Szukałem tematu ze wzorami przedtem, ale patrzyłem tylko na posty znajdujące się pod tą niebieską ramką (pomiędzy regulaminem a postami użytkowników). Przepraszam za to, jutro wszystko zedytuję, gdyż teraz lecę spać. Dobranoc :P

Edytowane przez goshoko
Link to post
Share on other sites

Jako, że nie mogę już edytować wklejam jeszcze raz. Prosze o podczepienie do 1szego posta.

  • Zastosowanie komputera: gry (pod planetside 2, bf4)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Ogólnie mam na zbyciu 3000zł. Ale 2000zł staram się odłożyć i moim priorytetem na kompa jest wydać 1000. Wydałem już 760zł, więc pozostaje 240 - na zasilacz i twardziela.
  • Których części potrzebujesz?: Zasilacz, dysk twardy
  • Czy będę podkręcać sprzęt?: Chyba tak, zależy od tego, czy dostanę radiator w zestawie, bądź nie. Jeżeli nie dostanę radiatora z pewnością podkręcam.
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1280×1024, ale na święta kupuję jakiś telewizorek 32 calowy który podłączę pod komputer
  • Specjalne wymagania : Komp do gier, przy 32 calowym tv. Oczywiście wtedy oczywistym jest, że moja minimalna kwota zwiększy się, gdyż pozostałe 2 kafle zostawiłem na tv (około 1000), kartę graficzną (pewnie będę musiał zastosować dwie) i przyjemności
  • Części z poprzedniego komputera :
  • Własna propozycja zestawu : Zestaw ten już jest zakupiony ! Ja proszę tylko o opinię i pomoc w paru innych aspektach.

a. Płyta główna: Gigabyte GA-790FXTA-UD5
    Procesor:      AMD phenom ii hdz965fbk4dgi  (nie wiem, czy jest radiator, więc jeżeli go nie ma to proszę o doradzenie jakiegoś TANIEGO i dobrego)          Czy jest to może model 965 BE? Szperałem w googlach, ale nie mogłem odnaleść odpowiedzi na to pytanie.
    RAM:              Kingston khx1600c9d3bk2/4g HyperX Limited Edition DDR3 4GB - 2x2GB
Koszt tych 3 rzeczy (kupione jako zestaw na allegro) 650zł.
b. GPU:              Radeon HIS HD5750 512mb - za 10zł :D , działa perfekt (testowane na kompie kolegi)
Mam zamiar kupić gtx 560ti.
c. Obudowa: Kupiona troszkę nie przemyślanie, gdyż do końca aukcji były 3 minuty. Ja szukałem taniej obudowy która MUSIAŁA mieć szybkę plexi i kolorowe bajerasy. Kupienie obudowy i dokupienie diod, itd nie wchodziło w grę. Najtańszy koszt wynosił 110zł, przy czym miałem do wyboru to: http://allegro.pl/ob...3595893779.html. Ostatecznie zdecydowałem się na to: http://allegro.pl/ob...3611875202.html.

d. Twardziel: Jeszcze nie kupiony - najtańsza i wg mnie najlepsza opcja :). Jeżeli macie na oku coś lepszego chętnie wysłucham :). http://allegro.pl/dy...3601715250.html

e. Zasilacz Jeszcze nie wybrałem, i tu proszę o pomoc.

  • Inne : Tutaj podam wszystkie pytania (nawet te które już przedtem wymieniłem, aby każdy miał wszystko wyraźnie przedstawione).
  1. Jaką kupić kartę graficzną ? Przypominam, że za parę miesięcy kupuję tv, więc proszę o jakieś pożądne propozycje . Przymierzam się do zakupu gtx 560 ti 1mb. Proszę o opinie, bądź podanie jakiś lepszych (w podobnej cenie z podobnymi osiągami, gdyż wymagania spore, pieniędzy mało :D)A może jednak lepiej kupić 2 radeonki (osiągowo podobne do gtx 560 ti), gdyż nie wydaje mi się, aby 1 karta pociągnęła tv. Z tego co przeczytałem na mojej płycie głównej mogę połączyć tylko radeony, opcji SLI niestety nie ma;(.
  2. Jaki zasilacz pod taką maszynę (biorąc pod uwagę wszystkie aspekty - tv, 2 karty, itd). Czy 650W wystarczy?
  3. Czy opłaca mi się podłączać TV (chcę na nim grać oraz oglądać filmy)
  4. Czy opłaca się kupować dwie karty, może lepiej jednak jedną a pożądną np. GTX TITAN (oczywiście to już jest kosmos na który raczej nie będę mógł sobie pozwolić, więc pytam czysto teoretycznie.
  5. Jaki dysk twardy do 100zł?
  6. Czy mogę podkręcić swojego procka (jeżeli tak to o ile, biorąc pod uwagę to, że mam już gotowe chłodzenie)
  7. Jakie chłodzenie do procka (biorąc pod uwagę, że można go podkręcać. Jeżeli nie to również proszę o propozycje, lecz oczywiście tańszego chłodzenia które wystarczy na procka nie podkręcanego)
  8. I oczywiście najważniejsze dla mnie pytanko. Czy opłacało mi się kupić ten zestaw?

Przepraszam za niedostosowanie się do wzoru, lecz wczoraj tego nie zauważyłem i skapnąłem się około 23:30, a chciałem już iść spać, więc posta nie zedytowałem.


Dziś doszły wszystkie części ;). Jest wraz z radiatorem, dysk twardy kupiłem - ten który podałem w linku. Radiator jednak był w zestawie. Pozostała sprawa zasilacza oraz grafiki. Proszę o doradzenie jakiegoś ciekawego modelu. Znalazłem na allegro coś ciekawego. Co o tym sądzicie ? :)http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-580-directcu-ii-okazja-tanio-gry-i3616309003.html

Edytowane przez goshoko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...