Skocz do zawartości

Zestaw do pracy i do grania : )


Recommended Posts

Witam,

 

Mój pierwszy post na forum i od razu jest to pytanie a w zasadzie prośba o pomoc w skonfigurowaniu zestawu: 

http://proline.pl/?id=shopkoszyk&1:CORE+I5-4670;1:ASUS+Z87-A;1:NOC+NH-U12S;1:KHX16C9B1BK2%2F8;1:GTX770-DC2OC-2GD5;1:ST1000LM014;1:ZAL+Z5+BLACK+PLUS;1:SEA+G-SERIES+G-650;1:LG+BH16NS40+B
 

Zależy mi na dobrej płycie głównej i zasilaczu - oba z racji nie do końca spełniającej wszystkie warunki instalacji w bloku. Prawdopodobnie dokupię do tego zestawu jeszcze UPS (jeśli ktoś czuje się na siłach może doradzić, ja jestem w temacie zielony. Mogę jedynie dodać, że w gniazdkach nie ma uziemienia i nie da się go w prosty sposób zrobić - aluminiowe kable ) : ) 
W zasilaczach " nie siedzę" więc nie wiem czy mój wybór jest...dobry.

Komputer będzie służyć gównie do pracy z Zbrushem i Maya i w wolnej chwili jakiejś gierce : ) Wiem, że pewnie polecicie i7 ale nie renderuję dużo i myślę, że można by na tym elemencie zaoszczędzić. GPU za to mocniejszy się przyda : )

 

 ^ ^ z górki dziękuje za pomoc. 

Edytowane przez NCdeIgnis
Link to post
Share on other sites

Wypełnij to,forumowiczom będzie łatwiej Ci doradzic i dobrac odpowiedni sprzęt :)

 

Zastosowanie komputera:

Maksymalna kwota jaką dysponujesz:

Czy będziesz podkręcać sprzęt?:

Specjalne wymagania:

Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?:

Których części potrzebujesz?:

Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera?

Własna propozycja zestawu:

Inne:

Link to post
Share on other sites

Zastosowanie komputera jasno okresiłem w pierwszym poście.
Maksymalna kwota jaką dysponuję to około 4 500zł moge naciągnąć to do 5K

Sprzętu raczej kręcić nie będę a przynajmniej nie planuję tego robić ale jako, że będzie działał czasem po 10h pod dużym obciążeniem dobrze by było aby był relatywnie "chłodny" 

Do koszyka włożyłem wszystkie częsci które mi są potrzebne. Po co CI informacja na temat rozdzielczości mojego monitora? ;) mam 2x FullHD jesli to coś zmienia.

Edytowane przez NCdeIgnis
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie masz zamiaru podkręcać to może 8 wątkowy Xeon ? 

 

ASUS GTX 770 często przekracza barierę throtlingu po OC

 

Zamiast bawić się w hybrydy lepiej będzie kupić SSD + HDD

 

 

 

Zależy mi na dobrej płycie głównej i zasilaczu - oba z racji nie do końca spełniającej wszystkie warunki instalacji w bloku.

 

To sprawy tutaj nie załatwi ... tylko UPS ... ale to na koniec bo najpierw trzeba oszacować pobór prądu kompa, monitora i wszystkiego co będzie pod to podpięte.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Poradnik_jak_wybrac_zasilacz_UPS-2441/strona/7227.html

 

Tutaj przykładowy zestaw z mojej strony

 

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Thermalright HR-02 Macho Black-White

Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/

AsRock Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

Liteon Blu-ray iHBS112 SATA /black/

Plextor M5S 128GB SATA3 (520/200MB/s)

Gigabyte GeForce GTX 770 OC 2GB DDR5 256bit (1189/7010)

bequiet! StraightPower E9 580W CableManag

 

5073 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

8 wątków, fabrycznie wyciszona obudowa, wydajne i ciche chłodzenie które w tym przypadku będzie aż nadto, SSD 128 GB na system oraz soft + HDD 1 TB na magazyn, grafika z wydajniejszym układem chłodzenia. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

ASRock po oddzieleniu się od ASUSA znacznie poprawił jakoś swoich produktów. 

 

Teraz tak myślę, to z drugiej strony w tej cenie można brać Gigabyte czy MSI .... 

 

Nie wiem jak dokładnie z serią Seasonica G-XXX ale seria X-XXX miała przypadłość piszczących cewek 


EDIT: właśnie czytam inne fora i piszą że przy serii G-XXX nie ma  zgłoszeń na temat takich usterek... więc spokojnie 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...