Skocz do zawartości

GTX 760 SLI Czy mam coś nie tak ?


Recommended Posts

Niech mi ktos powie...

Mam kompa takiego jak w sygnaturze.

2 MSI GTX 760 Gaming  

 

dokładnie takie - http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256-bit-hdmi-dvi-n760-tf-2gd5-oc-546618/

 

Pytanie 1:

czy tak powinno być PCI-E  w GPU pokazuje że jest 16x8 w pierszej karcie

a w drugiej 16x4 .Na stronie producenta jest że obsługuje PCI_E1 supports up to PCIe 3.0 x16 speed , PCI_E3 supports up to PCIe 3.0 x8 speed to dlaczego ja mam x8 i x4 tylko a nie 2 x 8 ?

 

Link

 

Screen

 

Pytanie 2"

Czy to że karty są takie same a mają inne napięcia jest normalne ?

 

Screen

 

 

Rónież w 3d marku 13 to moje SLi jakoś dziwnie działa. Podczas 2 testu ten dym w tle miga jakoś dziwnie dlaczego ? jak by się nie synchronizowały karty czy coś.

Prosze o radę

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Grzebałem wszystko jest w porządku.  Mostek też podpięty.

Gram głównie na Tv 40' w 1080p :) a teraz mam taką rozdzielczośc ponieważ mam czasami powielony eklran do monitora na biurko

A czy to że karty mają 2 różne biosy nie jest dziwne ?

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Rozmazywanie dymu o którym pisałeś jest spowodowane tym, że masz tryb klonowania obrazu na dwóch monitorach. Jak grasz używaj tylko jednego ekranu a grafika będzie wyglądać dobrze. Po za tym musisz odpowiednio ustawić TV do gier tzw. Tryb gry. Ponieważ elektronika TV wygładzająca obraz podczas oglądania filmów i telewizji przeszkadza podczas grania(wprowadza opóźnienia, smużenia). Prawie każdy nowy odbiornik TV ma taki tryb Gry. Co do ustawień PCI-X, to zajrzyj do instrukcji płyty głównej. Jak działa tryb SLI. Bo może w przypadku twoje płyty w SLI właśnie takie prędkości gniazd będą się ustawiać. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Lecz gdy włącze w ustawiniach "Pokazuj Ekran tylko na monitorze 1 (samsung A656 40') to też  jest migający dym. Ogólnie raz jest raz nie ma, w sumie to nie wiem od czego to zalezy, zuważyłem że jak mam powielony ekran to wydajnosc tylko troszkę spada bo w 3d mark 11 z powielonym mam 15645 a tylko na jednym mam 16900 Graphics score np. W tym modelu Tv nie ma czegoś takiego jak tryb gry.

Są w TV jakieś ustawienia obrazu ale to nic nie daje.

 

A czemu te karty mają różne napięcia ? skoro są takie same ?

 

Pozatym teraz włączałem 3d marka na samym monitorze i na samym telewizorze i w obu możliwościach miga dym tak dziwnie

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Próbowałem zmieniac ustawinia i nic dalej Dym miga. :( Nie wydaje mi się by ustawinia tv miały na to wpływ, ponieważ jak pisąłem wcześniej robiłem test na Samym monitorze i na samym TV i w obu przypadkach, przy pierwszym właczeniu dym miga przy 2 lub trzecim już nie miga jednak przy 4 np znowu miga, Cos mi się wydaje że to ma coś zwiazek z tymi napięciami różnymi kart lub slotami PCI E jeden x8 a drugi x4 i może karty nie mogą się zsynchronizowac lub coś takiego nie wiem ;/

Link to post
Share on other sites

Poprzekładałem w slotach, wgrałem identyczne biosy z tej którą mam nowszą (ten bios z końcówjka 30), przełożyłem mostek odwrotnie i nic nadal   jedną mam x8 a drugą x 4 co jest źle ?

Jednak obie karty w 1 slocie chodza na x8 kiedy zmieniłem ale jak są w sli to nie chcą


Pytanie czy mostek jest dobry ale skoro wykrywa SLi to chyba jest dobry. Ciekawe czy nie powinien być taki szerszy na ten mały pin tez nachodzacy czy nie ? bo ten mój nie nachodzi i jest od płyty asusa w ogóle

Screen

Screen

troche rozmazane ale trudno

 

chodzi o ten środkowy cieńszy styk czy na niego tez mostek powinien być czy ten co mam jest dobry ?

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

temp górnej kart dochodzi do 80 C. Niestety na tej płytce są ścisnięte i jest mała szczelinka na wlot powietrza, a nawiew jest i z przodu i wyciąg z tyłu i boku

Właśnie też mi się tak wydaje że to jakaś kicha jest ta MA

może wcale nie miec 2 slota jako x8 tylko 2 złącze może być x4 tylko

Chyba kupię normalną MSi Z77A G-45

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Problemem tej płyty są sloty znajdujące się bardzo blisko siebie.

Dalej jednak nie wiemy gdzie tkwi problem więc zmiana płyty to trochę drogie rozwiązanie :)

Czy problem występuje kiedy wyjmiesz jedną kartę ?

Pisałeś o różnych napięciach, podaj je.

Edytowane przez lor3ddr8d
Link to post
Share on other sites

Nie mam do kogo zanieść niestety, żaden koleszka nie ma takiej konfiguracji aby to podłączyć i uciągnąć

I tak zamierzam zmienić płytę bo na tej się grzeje gurna karta.

Co będzie w lato? 90 C :/

Normalna da wiksza szczeline i będzie chłodniej na pewno

 

Kiedy wsadzę 1 lub 2 w slot na górze obie chodzą na 8x

 

Kiedy wsdzałem 1 (kupiona tydzień temu, miała nowszy bios)w slot na górze zawsze miała 1200V i dodawanie te 0,12 które niby można za pomoca EVGA Precision w tych kartach nic nie dawało i dalej jest 1,200

 

Natomiast moja 1 Karta kupiona tuż po premierza zawsze od nowości miała 1,870 lecz w niej mogłem dodać przez EVGA te 0,12 i wtedy GPU-z wyświetlało 1,2120

 

Teraz kiedy je połączyłem w Sli to każda ma swoje napięcie to standardowe czyli 1 - 1.200 a 2 1,870

ale dodawanie przez EVGA teraz nic nie daje

 

 anjdziwniejsze jest to PCi E x 4

Bios z tej 1 wgrałem do 2 lecz bez zmian

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Już to robiłem dziś Napięcia te same

ale na jednej ani Dym nie miga i Pci e chodzi tak jak powinno chyba,  tylko własnie nie pamiętam czy to było 16 x8 czy 16 x 16 jutro jeszcze raz sprawdzę czy jest x16 czy x8 na jednej bo powinno być na jednej 16x 16 nie ? 

Dziś już nie zdąże prawdzić. Ewentulnie może jutro się uda

Link to post
Share on other sites

a jedna jak powinna być w PCIE 3.0 16x16 czy 16x8 ?

 

Dobra już wyguglowałem screena z gpu z na jednaj na P|CI e 3.0 jest 16 x 16

 

zaraz odłącze i zobacze jak będzie na jednej u mnie


O dziwo jak odłączyłem zasilanie od drugiej i mostek to pierwszą teaż wykrywa tylko na 16x8

Screen

Screen

Coś jest nie tak :/

Edytowane przez Premek1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...