Skocz do zawartości

Co lepiej wybrać: GTX660Ti czy Geforce Titan?


Recommended Posts

Ale mam trochę lipę bo mam 3 gniazda w płycie głównej i muszę mieć wpięte karta graficzna, avermedia, i karta dźwiękowa. Więc zastanawiam się czy złożyć jakiś drugi komputer z tanimi komponentami i tam władować avermedię czy opłaca się bardziej już ten tytan lub gtx 690 komputer do gry głównie w fps'y bf 4 itd :D 

Link to post
Share on other sites

poczekaj, aż ceny nvidii spadną po premierze czerwonych, jak masz okazję sprzedać sześćset sześćdziesiątkę Titanium to sprzedaj i kup GTX780 od EVGA najlepiej, wykręcisz ile się da, titan to zakup nieopłacalny (bo już wersje fabrycznie podkręcone 780 wyprzedzają go) do tego ciszej i chłodniej w porównaniu do SLI.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowe "duże" tytuły obsługują, tyle że profile nie wychodzą równo z premierą gry. Te "mniejsze" nie obsługują bo nie jest im to potrzebne. 

 

Wracając do tematu. Tytan się nie kalkuluje cena wysoka a o 1000 zł tańsza 780 po OC go prześciga. Warto poczekać na premierę nowych Radeonów. R9 290X na papieże ma wydajność podobną do tytana a jest sporo tańszy. Nawet jeżeli to ściema to po premierze ceny kart już będących na rynku powinny spaść. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 2272zł jest GTX780 w agito (w wersj Gigabyte'a) . Możesz też szukać taniej okazji w postaci używki Titana. Są to obecnie najwydajniejsze jednoprocesorowe karty do użytku domowego na rynku . Co do dwuprocesorówek (multi GPU na jednym PCB) to HD7990 oraz GTX690 do 3k raczej będzie znaleźć trudno. Są wydajniejsze od Titana czy GTXa780 ale moim zdaniem nie warto ich kupować gdyż SLI z "GTX670,GTX680" lub Crossfire z "HD7970/HD7970 GHz Ed. " to koszt mniej więcej 2000zł-2400zł w przypadku używek-nówek. Najprostszym rozwiązaniem w Twoim przypadku byłoby jednak dodanie drugiej 660Ti do SLI. Taki tandem i tak oferuje ciut wyższą wydajność niż Titan a operacja taka kosztowałaby Cię "tylko" 800zł. Jeśli chodzi o nowe radki się nie wypowiadam bo ich oficjalnej wydajności i ceny jeszcze nie znamy.

 

PS: jaki masz zasilacz i budę?

 

Wydajność w grach :

 

 

http://tpucdn.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_760_TF_Gaming/images/perfrel_1920.gif

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie kupuj tytana bo to kompletnie nieopłacalna karta, w praktyce gtx780 generuje z 10fps mniej w porywach a kosztuje 1200 mniej. Albo weź sli jak chcesz z gtx760 np., albo 1 780 i będziesz zadowolony. Jak nie, to czekaj na premierę radeonów.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Obudowa fractal R4, zasilacz be quiet straight power 680W CM, Płyta MSI mpower, procek i7 3770k, Ram alvexir mpower 2400Mhz 8gb.

 

 

A co wy na to panowie http://www.ebay.pl/itm/ASUS-GTX780-3GD5-GeForce-GTX-780-3GB-PCI-Express-3-0-SLI-video-card-/331029420665?pt=PCC_Video_TV_Cards&hash=item4d12e41a79 ??

Edytowane przez HONDA1969
Link to post
Share on other sites

Z taką cenę warto, sam mam referenta z EVGA i jestem bardzo zadowolony, jak poniżej 2k to brać, bo to dobra okazja. Referenty są ciche przy normalnym użytkowaniu i się nie przegrzewają, podczas stresu to max 81 stopni i jakieś 55% obrotów, które są mało słyszalne jeszcze. Jak się manualnie podkręci na 70-100% chłodzenie to dopiero hałasuje. W stpoczynku koło 33-35 stopni ma karta. Przy chłodzie obecnym nawet mniej koło 31 w budzie HAF X.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do dwuprocesorówek (multi GPU na jednym PCB) to HD7990 oraz GTX690 do 3k raczej będzie znaleźć trudno.

W cale nie tak trudno :):

http://allegro.pl/gigabyte-radeon-hd7990-6gb-gddr5-768bit-8-gier-i3601975610.htmlhttp://allegro.pl/msi-radeon-hd7990-6gb-nowe-gwarancja-36m-f-vat-i3604417996.html

Na overclockers.co.uk była promocja, 7990 od Gigabyte kosztowała 2450zł.

 

Crossfire z dwóch 7970 to niezła opcja ale w niektórych grach taka konfoguracja ma problem, np. FarCry3.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale ten Titan/780 będzie w 90% przypadków wydajniejszy od tych dwóch 660 w sli. Skalowanie przy optymistycznych założeniach to okolice 170%, w realu gorzej. Ot, wystarczy, że CPU się zatka i sli/cf idzie w diabły. Mam hd6970 w cfie, czyli teoretycznie okolice Titana w 3d marku i nie ma mowy, żeby go dogonić. 500W na same grafy też jest bardzo fajną sprawą. Kolejna rzecz, uderzająca też w kanapki, to niepełne wsparcie dla dwóch kart. Rome 2 dopiero teraz w miarę poprawnie wszystko wyswietla, a CoH2 ma obsługę cfa/sli przez wyłączenie ich.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Do Crysis 3 to za mało i pojedynczy Titan tez się nie nadaje.
 

 

To jest typowe po przeczytaniu info w necie :). Od kilku dni testuję u siebie Crysis3 na ULTRA. i średnia ilość klatek to 59.

Dwa razy w grze miałem dropnięcie do 50 (dwa helikoptery nad wodą wyładowujące desant przeciwników).

Pamiętajcie aby brać pod uwagę średnią ilość klatek np podczas kilku 5 minutowych testów podczas grania.

Na upartego to ja i w QuakeIII zrobię dropy na karcie do 40fps:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do grania w Battlefield 4 w rozdz. FullHD na ustawieniach utra, GTX660Ti SLI będą akurat w sam raz żeby zapewnić 60fps. Do Crysis 3 to za mało i pojedynczy Titan tez się nie nadaje. 660Ti SLI to jest zestaw ok na dzień dzisiejszy.

Przeczytaj ze zrozumieniem przynajmniej jeden test zanim wystrzelisz z takim newsem :)

Nikt jeszcze nie widział BF4 oprócz bety więc dla mnie to żaden argument.

Edytowane przez lor3ddr8d
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...