Skocz do zawartości

Laptop - Obawa o chłodzenie.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez michalschulz1,

Recommended Posts

Witam


Przez lata używałem komputer stacjonarny. Musiałem się przeżycić na Laptopa i tak się stało kupiłem niedawno Laptopa. I mam pewne obawy cały czas co do chłodzenia, w sumie chyba popadam w lekką paranoję ;). Chciałbym się upewnić czy aby na pewno nie mam się czego obawiać. Bo nasłuchałem się mitów przez lata, że owe sprzęty szybko się przegrzewają, psują, chcę się tego ustrzec.

Na laptopie w chwili wolnej gram i słyszę jak mocno chłodzenie się załącza, przy czym naprawdę wyłania się z niego dość ciepłę powietrze ;). Zakupiłem więc podkładkę jaką ktoś mi tutaj polecił. Targus Chill Mat 17. Komputer zawsze jest na podkładcę i przy grach włączam chłodzenie podkładki. Tylko że chłodzenie podkładki jest dość wysoko, a otwory laptopa są o wiele niżej, więc nie wiem czy jest sens w ogóle włączać.

Pytanie jest następujące.
Jak przedłużyć żywotność laptopa?
Jak uchronić się przed przegrzaniem?
Jaki pokrowiec do laptopa zakupić, bo wiadomo będę musiał się niebawem z nim przemieszczać. Czym się sugerować przy wyborze pokrowca, może jakieś konkretne linki do pokrowców?

Laptop jaki posiadam to Lenovo Ipad Z500


Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

1. Czyścić często system chłodzenia.

2. Raz na 1,5/2 lata zmiana pasty termoprzewodzącej.

3. Nie stawiać laptopa na pościeli.

4. Generalnie dbajmy, a będzie ok.

5. Podkładka nic raczej nie da XD

6. Pokrowiec wedle uznania - byle był wygodny i dość gruby.

 

Często jest tak, że nie ma żadnych plomb w notebooku, więc samemu można go czyścić w środku. Sprężonego powietrza nie polecę, lepszy jest odkurzacz  :rotfl:

Edytowane przez michalschulz1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

1. W oprogramowaniu Lenovo znalazłem "usuwanie kurzu z wiatra", raz na tydzień to włączam na 2-5 minut. Myślę że rozbierać kompa w trakcie gdy ma gwarancje nie jest dobrym pomysłem.
2. Po gwarancji zmienie pastę.
3. Nie ma takiej opcji :D.
4. ok ;)
5.Tak jak myślałem ;)
6. Ok

Dzięki wielkie :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...