Skocz do zawartości

Jak działają licencje w Office 2010 i 2013?


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Pragnę zakupić pakiet Office - interesuje mnie wersje Dla Użytkowników Domowych i Uczniów -

 

rozpatruję:

 

1) Microsoft Office 2010 Dla Użytkowników Domowych i Uczniów (PKC) (79G-02036)

 

2) Microsoft Office 2013 Dla Użytkowników Domowych i Uczniów (79G-03730).

 

Jak działają licencje we wspomnianych wersjach? Ktoś się orientuje w tym?

 

 

Z tego co udało mi się do tej pory dowiedzieć, to ta wersja Office'a 2010 jest przypisana do płyty głównej i w przypadku jakiejś zmiany komputera (a na pewno płyty głównej) traci się możliwość uzywania programu, tak rozumiem w każdym razie..

 

A  w drugim wypadku, iż "Wersja 2013 dla użytkowników domowych i uczniów (zielone pudełko) jest licencją na jednego użytkownika i jeden komputer z systemem Windows 7 lub 8. Co do przeniesienia to można raz na 90 dni (z uwzględnieniem usunięcia z poprzedniej maszyny) lub wcześniej w przypadku awarii sprzętu."

 

To na podst,. informacji uzyskanych z jednego ze sklepów..

 

Ale wolałem się upewnić i dlatego pytam czy tak jest, czy inaczej??

Edytowane przez Introverder
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

O, podbijam!

Ja mam z kolei problem z licencją do Office 2013 dla użytkowników domowych i małych firm (Office home and business).

Na pudełku straszą że trzeba zaakceptować licencję a "naruszonego lub aktywowanego produktu nie można wymienić". I w sumie jest link do strony z licencjami - ale co z tego skoro w licencji na stronie http://download.microsoft.com/Documents/UseTerms/Office%20Home%20and%20Business_2013_Polish_de442775-83f9-4aad-9377-5330d0879fcd.pdf znajduje się taki oto zapis:

"Aby ustalić, który z oddzielnych zestawów postanowień licencyjnych odnosi się do Licencjobiorcy, należy sprawdzić oznaczenie licencji. Oznaczenie to wydrukowane jest na należącym do Licencjobiorcy kluczu produktu".

A klucz, jak się domyślacie, jest w środku pudełka ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...