Skocz do zawartości

Komputer dla gracza [2000 zł]


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 2000 zł
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1600x900
  • Których części potrzebujesz?: Obudowa z zasilaczem, procesor, płyta głowa, karta graficzna. Jeśli pamięć ram i dysk, który mi został z poprzedniego komputera nie bedzie pasować to tego też będę potrzebował.
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera?

Z poprzedniego komputera został mi tylko taki dysk twardy:

 

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/Seagate-ST3500418AS/230.html

 

oraz pamięć ram GOODRAM 2GB GR800D264L5/2G

Edytowane przez Andy158
Link to post
Share on other sites

 

 

, będzie pasowała, żeby nie kupować nowej?

 

 

Tak będzie pasować, w takim razie ja proponuję tak:

 

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

XFX Radeon HD7870 XT Tahiti LE 2GB DDR5 256bit (1000/5000)

EVGA 500W 500B 80+ Bronze

 

2066 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

7870 XT w tym budżecie będzie najwydajniejszą kartą graficzną. 

 

 

 

Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Nie

 

Samo OC GPU sprowadza się do przesunięcia suwaków w MSI Afterbuner bądź SapphireTrixx. Jest to darmowy wzrost wydajności, czasem mocno widoczny.

 

7870 XT po OC przegania stockowego 7950 http://www.frazpc.pl/artykuly/924562-11/karta-graficzna-do-1000-pln---ktora-najlepsza-test-7-modeli 

 

Dodatkowo masz możliwość podkręcania CPU pod 3.7 GHz. 

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4440 BOX

Gigabyte GA-B85M-D3H / ASRock B85M Pro4

MSI GTX 650 Ti BOOST OC / Gigabyte GTX 660 WF2 OC

4GB Kingston HyperX 1600 MHz

Corsair VS 450W

Samsung SH-224DB/BEBE

SilentiumPC M23

Dysk bdz pasował

 

Hej, czy VS to nie jest lowest w hierarchii corsair? Jeszcze gdyby byl robiony przez seasonic to byla by w tym dla mnie logika.

To jest psu godne polecenia w tym setupie?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje. Co do twojej propozycji kajitsu. to ja nigdy nie podkręcałem poszczególnych podzespołów i trochę się boje, że mogę coś spalić  :D można powiedzieć, że jestem zielony w tej kwestii :D to jest twoim zdaniem najmocniejszy sprzęt do gier?

Edytowane przez Andy158
Link to post
Share on other sites

 

 

ja nigdy nie podkręcałem poszczególnych podzespołów i trochę się boje, że mogę coś spalić

 

Spokojnie, podkręcać obowiązkowo nie musisz, dodatkowo zanim się na to zdecydujesz to możesz poczytać, poszukać, pooglądać jak to się robi. Nic nie spalisz .... 8-) 

 

 

 

to jest twoim zdaniem najmocniejszy sprzęt do gier?

 

W zestawie do gier lepiej stawiać na mocniejszą GPU, ja Ci zaproponowałem 7870 XT w bardzo dobrej cenie

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/924562-11/karta-graficzna-do-1000-pln---ktora-najlepsza-test-7-modeli

 

Samo OC GPU jest banalnie proste i szybkie, wystarczy MSI Afterbruner albo SapphireTrixx w których to przesuwasz dwa suwaczki pod odpowiednie, z góry bezpieczne wartości w 99% i wsio.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki wielkie za pomoc i sugestie, raczej się zdecyduje na ten twój zestaw :D



2066 zł + kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

 

 

 

aaa ten kod na darmowe złożenie i wysyłkę na pewno będzie działał? :D

Link to post
Share on other sites

aaa ten kod na darmowe złożenie i wysyłkę na pewno będzie działał?

 

Sklep esc.pl zestawy składa bezpłatnie więc do tego kod jest niepotrzebny. Nie wiem do końca jak z wysyłką przy przedpłacie, ale mnie za pobranie "skasowali" 25 zł więc "magiczny" kod również okazał się bezużyteczny.  Jeśli dotyczy to wysyłki przy wpłacie na konto to @kajitsu powinien to zaznaczać. W mojej ocenie ten kod to po prostu bujda.

 

P.S.

Sam sklep jak najbardziej polecam - 5 zestawów i nigdy nie było jakichkolwiek problemów.

Edytowane przez maniek_100
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...