Skocz do zawartości

Płyta główna pod i5 4670k i SLI


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość rezerwuar,

Recommended Posts

A takie pytanko. Właśnie jeśli chodzi o wybór ivy/haswell. Ten drugi ma wyższe temperatury, ale jednak jest wydajniejszy. I teraz pytanie, czy przez te temperatury nie będzie bardziej awaryjny? Chodzi o to, że będę go miał na 4.2 i po roku mi coś padnie ;/

 

A co do płyty. To chciałbym po prostu aby była przerwa między kartami bo będą to gtx 660 od msi (twinfrozr)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Myślę, że już nie ma co tak demonizować i śmiało można brać Haswella tylko trzeba pamiętać o dobrym chłodzeniu - w BF4 w testach standardowo taktowany 4670K ma wydajność podkręconego do 4,5GHz 2500K.

Ja jakbym miał kupować to bym zapodał 4670K ale, że jestem sprytny :->  to bym se do niego kupił MSI B85-G43 za 320zł i też spokojnie podkręcił. :P

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

I teraz pytanie, czy przez te temperatury nie będzie bardziej awaryjny?

Każda elektronika w wyższych temperaturach będzie pracować krócej, ale o to że padnie ten procesor za rok bym się nie martwił. Intel na pewno już tak dobrał temperatury pracy tych procesorów, że nie padną w okresie gwarancyjnym, ale na pewno nie pociągną tyle czasu jak stare procesory. Moim zdaniem stosowanie past pod IHS to głównie skracanie żywotności procesorów, żeby ludzie nie kupowali procesora raz na 10-15 lat. Jak by chciał tylko zaoszczędzić na procesorach nie lutując IHS, to by nie dawał tak lipnej pasty, a jak by chciał żeby jego procesory nie były podkręcane, to nie dawałbym procesorów z literką K.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...