Skocz do zawartości

4870 pytanie


Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie do mojej karty:

-Sapphire Radeon HD 4870 Vapor-X 1GB DDR5

przekładałem kartę do innego kompa i zauważyłem że karta z tyłu jest opadnięta/wygięta, znaczy nie jest w lini prostej, tył jest niżej niż przód czy to normalne? może się coś popsuć?

 

http://diaboland.boo.pl/obrazki/karta.jpg

w kompie to wygląda gorzej niż na obrazku

 

-zmieniłem teraz kompa, z amd phenom II X2 550 BL na i5 750 i karta zaczęła piszczeć, sprawdziłem w necie że to norma ale jak się komp uruchamia to jak by się na sekundkę wieszała, przykład jak ruszam kursorem w kółko to są co jakiś czas przeskoki. Testowałem w grach i chyba normalnie

 

Dziwi mnie tylko że na windowsie 7 zainstalowanym pod amd ale już z prockiem i5 750 w 3D Mark Vantage miałem wynik 9050 ale już na systemie nowym postawionym pod i5 wynik już był coś ponad 7000

Link to post
Share on other sites

Wszystko ok - widocznie radiator jest na tyle masywny, że wygina kartę, ale nie ma się co przejmować, płytka PCB jest w miarę elastyczna - oczywiście w granicach rozsądku ;)

Piszczą pewnie cewki, a to faktycznie normalka w tych modelach

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

W prawej górnej części PCB masz otwór (ok gniazda zasilania). Możesz wziąć opaskę do wiązania kabli elektrycznych i po prosty podwiązać grafikę do czegoś na górze aby się nie wyginała.

To taki :wiejski tuning ;) " ale zda rezultat.

 

Jeśli nie ma otworu, to można po prostu złapać za przewody zasilające i przywiązać do czegoś aby wisiała na kablach, a nie przeciążała slot pci-ex. Możesz też tak zostawić jak jest i nic się nie powinno stać.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za uspokojenie ;)

Kartę zostawię tak jak jest, bo za kartą mam dużo miejsca i nie mam do czego przyczepić oraz by to wyglądało "wiejsko" znaczy brzydko ;)

 

Jeszcze jedno pytanko:

ta karta bardzo spowalnia mojego kompa, może zostać czy trzeba ją wymienić na (sapphire 5850)?

 

mój komp:

Intel Core i5 750 2.67 GHz L3 8 MB

Scythe Mugen II Rev.B

OCZ 2 x 2GB DDR3 1333MHz Platinum CL7 LV

Gigabyte GA-P55-UD3

Cooler Master Real Power M520

Link to post
Share on other sites

Również przepraszam, że nie w temacie, ale on już chyba został rozwiązany.

 

Do ludzi którzy

interesują się listwą usztywniającą:

 

Jeśli prześlecie mi na maila dobre zdjęcia takiej listwy (najlepiej samej, bez karty) to mogę porozmawiać z bratem który na co dzień robi różne rzeczy z metalu w pracy. Listwa na oko nie wygląda na jakąś skomplikowaną więc nie byłby to problem. Oczywiście trzeba byłoby pokryć koszt użytego materiału i przesyłki, ale to będą za pewne grosze :)

 

Jeśli jest ktoś zaiteresowany to proszę napisać tutaj ;)

Link to post
Share on other sites

to ja byc moze byl bym zainteresowany ;) ale to bez pospiechu jak bym sie zdecydowal to sie skontaktuje porobie fotki i bedzie lux :P

karta od poczatku miala te brzegi kiepskiej jakoscie.zdziwilo mnie to bo mialem wczesniej gainwarda 9800gt i plytka pcb byla gruba czysciutka i wyszlifowana na wysoki polysk a tu msi uważana jako firma porzadniejsza dala mi takie cos...plytka jest ciensza zasyfiona no i ten przeg ktory wyglada tak: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 912c3.html

ale to mowie nie wplywa na prace karty wiec nie ma sie co tym tak przejmowac :P

pozdrawiam

 

igoruss to jak by cos to jezeli czlowiek sie zna to wystarczy podac mu dokladnie wymiary co gdzie jak i zrobi :P

ja jestem technik mechanik ( w trakcie nauki :) )wiec jak bym sie postaral to bym zrobil jakis rysunek techniczny co dokladnie bym sobie zyczyl 8-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...