Skocz do zawartości

Chłodzenie wodne montaż - montaż


Recommended Posts

Gość effendi360

Prosta zasada: z nim trzeba krótko - i wszystko będzie dobrze. Śmiali się i pluli na niego a jak powstały Sleveking i jakieś tam inne jeszcze badziewie, wróżyli mu koniec. Po kilku miesiącach tamte "sklepy" tarzają sie opiniach niezbyt pozytywnych a Darmacz dalej działa z powodzeniem. Jego najsłabszą stroną jest po prostu terminowość. Kolega zamówił niedawno kilka marnych przedłużek i czeka ponad tydzień.


To jest nic. Jak ja zamawiałem towar to zdążyły wszystkie części przyjść zza granicy (17 pozycji) a on jeszcze przedłużek nie miał gotowych. :D


Na dodatek przysłał mi jedną w której najzwyklej... brakowało dwóch kabelków. :D Dosłał niezwłocznie... ;)

Link to post
Share on other sites

Zamówione 2 bloki full cover na oba GTX'y i 2 chłodnice (i reszta niezbędnych rzeczy do LC). Jedna na górę druga na dół obudowy. Komputer wysyłam w poniedziałek i najpóźniej w poniedziałek (tak mi powiedział Darmacz) będę go już miał u siebie. Pożyjemy :) zobaczymy :)

Edytowane przez Łukasz9365
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tak zrobię ;d

 

Podepnę się pod temat gdyż od pewnego czasu zanosze się powoli na LC swojego sprzętu.

I podobnie do kolegi mam w planach "zwodować" CPU i 2x GPU. Mimo wszystko w granicach 2000zł (wierze, że jest to realne) i na przekór w obudowie mid-tower :)

 

Wyczekuje twoich rezultatów (temperatury, głośność, koszty samego sprzętu itp) i naturalnie zdjęć. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Obudowa to podstawa.

 

Jak ktoś chce wydać relatywnie mało to można pójść (tak jak ja zrobiłem u szwagra) w H220/320 i już na wstępie mamy trzy najważniejsze elementy (blok który naprawdę dobrze chłodzi, wydajną pompę i bardzo przyzwoity radiator plus wszystko sterowane pod PWM), do tego bloki na grafę (coś mało restrykcyjne jak koolance czy ek) i rezerwuar w slot 5,25" (koniecznie outlet musi być powyżej pompy). Wygląda świetnie i kosztuje trochę mniej a wydajność jest zbliżona do normalnych lc.

 

Wiadomo trzeba by było do dwóch gtx dołożyć jakiś porządny rad (gruby) i masę pierdułek typu węże i złączki.

 

Plus to pwm sterujący pompą i ogólna jakość zestawu, plus genialny suport z strony swiftecha, wadą jest relatywnie mała moc pompy w stosunku do takiego lianga d5 ale powiedzmy sobie szczerze - nikt chyba nie używa D5 na maksymalnych obrotach (17l/h) a pompa od swiftecha daje wg słów Briana ok 4,5 l/h (w rev 2 gdzie naprawili problem z tłukącymi się łożyskiem i permanentnym zapowietrzaniem się).

 

Na Bf3 karta ma może 42 (gtx 670 od zotaca) a procek 48 stopni (i7 3820) a to wszystko na jednej cienkiej 320 mm chłodnicy. Wentyle ustawione na sztywno na 900 obr/min

 

W sumie za cały zestaw dla teścia z wszystkimi dodatkami zapłaciłem 1500zł i to w Japonii a tutaj ceny raczej nie rozpieszczają.

Edytowane przez Lord_Nikkon
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

@ UP

A jaką masz obudowę i jakie GPU chcesz wodować?

Męczę się z planowaniem LC aktualnie do 2500zł w Fractal Arc Midi i w zasadzie juz myślę o zmianie na Corsair 750D gdyż polecono mi do CPU i 2xGPU chłodnice 360 + 240. GPU to 2x Asus GTX670DCU2 więc bloki full cover od EK wchodzą jedynie w grę.

Nie wiem czy dam radę z tym budżetem aby to jeszcze wszystko jakoś cieszyło oko. Jako nowicjusz gubie się w mnogości złaczek, rodzajów chłodnic, pompek itp. Rozpocząłem osobny temat:http://forum.benchmark.pl/topic/107879-bud%C5%BCetowe-ch%C5%82odzenie-wodne-od-podstaw-do-2500z%C5%82/?do=findComment&comment=1209538

 

Chyba nie doczekamy odpowiedzi od Łukasz9365 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...