Skocz do zawartości

Chwilowy zanik prądu. Czy może zaszkodzić....?


Recommended Posts

Witam. Siedząc na laptopie nagle zabrakło prądu, przez co zniknął internet. Internet na nim mam bezprzewodowy. Tzn przez. router podłączony do płyty głównej komputera w drugim pokoju. Komputer był i jest jednak ciągle wyłączony. Jedynie router działa 24h,podłączony do jego płyty głównej. Jednak dzisiaj nagle na 2-3 minuty zabrakło prądu,przez co router się wyłączył, ale po chwili już znowu się włączył, gdy prąd się pojawił. Ale pytanie. Czy mogło coś się stać komputerowi lub np płycie głównej przez to wymuszone wyłączenie routera spowodowane brakiem prądu?

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

a tak składniej?

bo na chwilę obecną nie wiem czy używasz komputera stacjonarnego jako routera

czy masz router bezprzewodowy i do niego podpiętego laptopa i pc

czy masz podpięty router do gniazdka kablem, pc do routera kablem, laptop do routera bezprzewodowo

ewentualnie w jaki sposób podłączyłeś router do płyty głównej?

a jako że nie chce mi się wgłębiać w tą łamigłówkę odpowiem tak dzieląc wszystko na części

 

-jeżeli stacjonarka jest wyłączona to nie ma większego znaczenia czy prąd jest w gniazdku czy go niema, to że na chwilę zanikł prąd nie ma większego znaczenia

-działającemu routerowi to też nie sprawi większego problemu bo jest on zasilany przez zewnętrzny zasilacz, a często resetuje się go przez odpięcie w/w więc masz ten sam efekt

-w przypadku laptopa efekt jest taki sam jak przy routerze czy zewnętrzny zasilacz

 

oczywiście istnieje jeszcze opcja silnego wahnięcia przy wyłączaniu czy włączaniu dopływu prądu do mieszkania/domu/osiedla ale od tego są odpowiednie zabezpieczenia które powinny zadziałać, które gdy nie zadziałają mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętu, ale w takim przypadku można się sądzić z zakładem energetycznym i już widziałem parę takich spraw wygranych

Link to post
Share on other sites

Router mam podłączony do płyty głównej stacjonarnego pc w sąsiednim pokoju. Laptop jest gdzie indziej , na którym jest właśnie internet bezprzewodowo, dzięki temu routerowi. I tu pytanie. Skoro zanikł prąd to jasnym jest, że router się wyłączył. I właśnie czy ten brak prądu mógł zaszkodzić routerowi a póżniej przez kabel np płycie głównej lub karcie graficznej? ( mimo,że pc jest i był wyłączony )

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Router mam podłączony do płyty głównej stacjonarnego pc w sąsiednim pokoju. Laptop jest gdzie indziej , na którym jest właśnie internet bezprzewodowo, dzięki temu routerowi. I tu pytanie. Skoro zanikł prąd to jasnym jest, że router się wyłączył. I właśnie czy ten brak prądu mógł zaszkodzić routerowi a póżniej przez kabel np płycie głównej lub karcie graficznej? ( mimo,że pc jest i był wyłączony )

To w końcu zanik czy pzepięcie, nie rozumiem jak router można podłączyć do MOBO chyba że chodzi o to że do etherneta w stacjonarce.

 

Można jaśniej ? Bo ja zrozumiałem z tego że jakieś czary mary i się pytasz czy prąd elektryczny mógł uszkodzić PC pzechodząc przez router ;_; tyle rozumiałem że zapytam - jak to się dzieje że z zasilania prąd przejdzie przez kabel ethernet o takim napięciu że coś uszkodzi ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...