Skocz do zawartości

Ginący ekran, problem z odświeżaniem?


Recommended Posts

Witam, nie wiedziałem dokładnie do jakiego działu zakwalifikować mój problem, bo szczerze mówiąc nawet sam nie wiem jak to precyzyjnie określić. Spróbuję wytłumaczyć to łopatologicznie :D problem polega na tym, że ginie mi obraz na monitorze, tzn. pojawia się czarny ekran na sekunde i obraz znów się pojawia. Zazwyczaj dzieje się tak przy każdym scrollu myszą, lub nowo otwieranym ekranie, po prostu przeglądam jakąś stronę, scrolluje w dół obraz ginie na sekunde i się znów pojawia. Czasem nawet ginie na dobre i włącza się tryb czuwania na monitorze, czasem po takim zniknięciu pojawia się prążkowany ekran w kolorze mniej więcej takim jaki dominował na przeglądanej stronie. W grach dzieje się to samo, przy zwykłym użytkowaniu systemu też, nie dotyczy to tylko przeglądarki, bo sprawdzałem inne i jest to samo. Problem ten jednak nie jest stały, czasem po prostu włączę komputer i wszystko jest ok, znowu innym razem problem ten występuje, nie ma na to zasady, że dzieje się to w określonym czasie, wykonywanych czynnościach czy programach. Reset komputera czasem pomaga, czasem nie. Pytałem o to faceta w serwisie komputerowym, powiedział że być może jest to problem z odświeżaniem, instalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, robiłem nawet format dysku i stawiałem system od nowa, nic to nie pomogło. Sam nie wiem czy jest to spowodowane od strony hardware czy software, jest to nieregularne i ma różne objawy które chyba wszystkie wypisałem wyżej. Szczerze mówiąc nawet nie wiem czy opłaca się dać komputer do serwisu, bo jak mają to sprawdzić, skoro kilka dni może być wszystko ok i nic się nie dziać. Macie może jakieś propozycje co bym mógł sprawdzić i ewentualnie co może być wadliwe?

Link to post
Share on other sites

gdybyś miał możliwość sprawdź monitor na innym kablu i graficznej

ale równie dobrze uszkodzony może być sam monitor, skoro włącza się tryb czuwania to możliwe że uszkodzony jest inwerter więc tu pytanie czy jak ginie obraz to czy matryca nadal działa (czy wyłącza się samo podświetlenie, a matryca nadal jest aktywna) ale z drugiej strony jeżeli po wyłączeniu pojawia się zniekształcony obraz to uszkodzony może być też układ sterujący matrycą

Link to post
Share on other sites

w takim razie uszkodzona może być nawet nie sama karta a wtyk, nie napisałeś co to za karta czy jest możliwość przełożenia do innego

ale również sprawdź i powiedz czy nie ma wysadzonych kondensatorów na graficznej to wtedy może świadczyć o pewnym jej uszkodzeniu co może też powodować różne błędy wyświetlania

Link to post
Share on other sites

na 6870 wszystkie kondensatory to solid

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/Gigabyte_GTX680_SuperOverclock_WindForce_5X/gigabyte_gtx_680_SuperOverclock_GVN680SO2GB_review_test_12.jpg

 

te srebrne okrągłe z niebieskimi paskami, gdyby były uszkodzone to będą napuchnięte

 

tyle że 6870 jest cały obudowany więc musiałbyś zdjąć tą osłonę i dopiero wtedy coś ewentualnie zobaczysz, jeżeli karta jest na gwarancji to bym ją oddał z opisem problemu, jeżeli nie i znasz się trochę na tym to możesz zdjąć osłonę i sprawdzić jak to wygląda, ewentualnie jak znasz się bardziej zdejmij też radiator i sprawdź stan karty

 

oczywiście można by też sprawdzić tą kartę na innym komputerze jak i również inną kartę w twoim aby wykluczyć wszystkie możliwości

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...