Skocz do zawartości

OVERCLOCKING AMD Athlona 64 X2 4400+ (2300 mhz)


Recommended Posts

Witam, chcę wycisnąć absolutny max z mojego sprzętu, mam nadzieję że mi pomożecie, a więc na początek podam konfigurację swojego sprzętu.

 

Płyta Główna :

Gigabyte GA-MA69VM-S2

 

Ram:

DIMM1: Kingston (1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM)

DIMM2: Kingston (1 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM)

DIMM3: Aeneon AET760UD00-30DB97X (1 GB DDR2-667)

 

 

Karta Graficzna:

NVIDIA GeForce 9800 GT (512 MB) [GAINWARD]

 

Dyski twarde:

Seagate 160 GB IDE

Samsung 1 TB SATA 2

 

Procesor:

AMD Athlon 64 X2 4400+ (2300 mhz ( 2 rdzenie )

 

A zasilacz to Modecom Feel III 500 W

 

Więc zaczynamy.

 

Procesor był już podkręcany w tym momencie kazdy rdzen jest taktowany z szybkoscia 2921 mhz, zmieniałem mnożnik i taktowanie szyny.

Mnożnik oryginalnie był ustawiony na Auto - teraz jest zmienione na 11x

Szyna była ustawiona na 200 mhz - teraz jest 265 mhz

Przy bardziej ekstremalnym podkręceniu działy sie rozne rzeczy, bluscreeny, gry i aplikacje są niespodziewanie zamykane itd. Dodam jeszcze ze temperatura nie przekracza 59 stopni (w stresie), więc chyba sie nie przegrzewa.

 

 

I teraz pytania:

1 Czy moge wyciągnąc wiecej z tego procka, podnosząc w jakiś sposób napiecia?

2 Jak podniesc napiecie w biosie ( nigdzie nie ma tam takiej opcji)

3 Co jeszcze powinienem zrobić aby podkręcic bardziej procka? (oprócz wymiany podzespołów, chłodzenia etc)?

Link to post
Share on other sites

nic juz nie zrobisz - skoro plyta jest bez zmiany napiecia, wiec skoncz tak jak masz. na pocieszenie dodam ze po zmianie moze bys uzyskal jakies 300/400mhz co praktycznie nie daje zadnego realnie liczacego sie przyrostu - krecenie athlona to nie krecenie C2D gdzie przyrost jest liniowy do wykreconych mhz

 

moje dawne 3800+ wykrecone chyba z 2 do niecalych 3 (niepamietam juz blizej 2.:P jakos rewelacji wielkiej nie przynioslo a kazde z trudem wykrecone 100mhz ponad jakas tam wartosc bylo bez znaczenia

Link to post
Share on other sites

Mam ten procesor i chodzi mi na 3,1 ale napięcie podbite do 1,4

 

opcje podniesienia napięcia na pewno masz. Jak będziesz w biosie to wciśnij kombinacje ctrl+F1 co odblokuje dodatkowe opcje i może wtedy znajdziesz podniesienie napięcia. Co możesz jeszcze zrobić ??? podnieść napięcie ramów zwiększyć ich timingi i zmniejszyć częstotliwość mnie właśnie na 2,9 ramy blokowały

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mam taka sama sytuacje jak Ty. Identyczny procek:) Płyta głowna Gigabyte M52-S3P.

Wykręciłem mojego (na BOX'owym chłodzeniu!) dokladnie tak samo jak ty - ok. 2930 MHz.

Musisz pamietac aby zmniejszyc HT multipler na 3x zeby HT Link nie przekraczalo 1000mhz. Procka mam na 1.3 ze standardowych 1.25. Ogolnie to mysle ze teraz nam plyta glowna blokuje krecenie i nie moge dac wyzszego FSB. Mnoznik tez maly bo 11x max :D.

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Mam taka sama sytuacje jak Ty. Identyczny procek:) Płyta głowna Gigabyte M52-S3P.

Wykręciłem mojego (na BOX'owym chłodzeniu!) dokladnie tak samo jak ty - ok. 2930 MHz.

Musisz pamietac aby zmniejszyc HT multipler na 3x zeby HT Link nie przekraczalo 1000mhz. Procka mam na 1.3 ze standardowych 1.25. Ogolnie to mysle ze teraz nam plyta glowna blokuje krecenie i nie moge dac wyzszego FSB. Mnoznik tez maly bo 11x max :/.

Co to jest HT Link? Pierwszy raz o tym słyszę.

Link to post
Share on other sites

Chcesz się za coś brać i myślisz że już wiesz jak wejść do BIOSu to jesteś dobry i koledzy z forum dalej ci pomogą...?

 

Najpierw czytaj, czytaj, czytaj później sprawdzaj, sprawdzaj, sprawdzaj a jak już nie masz pomysłu a myślisz że jeszcze jest coś do zrobienia, ale nie możesz do tego dojść to wtedy pytaj na forum...

 

Bardzo dobry poradnik dot. podkręcania AMD od kolegi torture

Link to post
Share on other sites

Chcesz się za coś brać i myślisz że już wiesz jak wejść do BIOSu to jesteś dobry i koledzy z forum dalej ci pomogą...?

 

Najpierw czytaj, czytaj, czytaj później sprawdzaj, sprawdzaj, sprawdzaj a jak już nie masz pomysłu a myślisz że jeszcze jest coś do zrobienia, ale nie możesz do tego dojść to wtedy pytaj na forum...

 

Bardzo dobry poradnik dot. podkręcania AMD od kolegi torture

 

Nie myślę że jestem dobry, bo nie jestem, ale wież mi że spędziłem już dobre 7 lat z komputerami i prosze sobie nie myśleć, że macie doczynienia z jakimś napalonym na podkręcanie szczylem, poradnik, który zamieściłeś, czytałem już i nie znalazłem tam nic co mogłoby w jakiś sposób mi pomóc.

 

Przy podkręceniu na około 2950 MHz pojawiają mi się bluescreeny, jak myślicie, z jakiego powodu??

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...