Skocz do zawartości

Pierwszy smartfon do 700-800 zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez konop90,

Recommended Posts

LG na Androidzie nigdy nie dorówna Lumii jełsi chodzi o płynnośc i szybkość - WP8 jest znacznie lepiej zoptymalizowany i szybszy. Tego nie przeskoczysz. Co do baterii to musisz wiedzec, ze mocnijesze podzespoły w Androidzie pobierają więcej prądu. L620 wytrzymuje trochę dłużej niż LG F5 mimo mniejszej baterii np. LGF5 ma rozmowy 3G 480 min a L620 590 min - tak wynika z danych.

 

Jeśli chodzi o możliwośc ustawienia dzwona to w Lumi jest :) możesz sobie dowolną MP3 ustawić - co więcj masz darmowy programik Nokki, który umożliwia "wycięcie" dowolnego fradmentu MP3 i ustawienia jako dzwonka.

 

Pierwszym pytanie jest czy chcesz mieć Androida czy nie - i co jest dla Ciebie priorytetem.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

@Ravir, MaxWayne tak jak pisałem dla mnie system operacyjny nie gra roli jako, że będzie to mój pierwszy smartfon. Priorytetem dla mnie jest to co pisałem na początku bateria, płynność działania, głośne rozmowy, w miarę dobry aparat. Widzę, że spełnia głównie to lumia. Wcześniej patrzyłem 520 ale nie miała podstawowych rzeczy, moim zdaniem (lampa błyskowa i takie tam drobiazgi). Lg tak jak zauważyłeś urzekło mnie baterią ale lekko odstrasza rozmiarami. Cóż dzięki za pomoc jeszcze postaram się pobawić lumią jak uda się ją gdzieś znaleźć. 

Link to post
Share on other sites

W taki razie Lumia 520 - będzie idealna. ALE ZARAZ :) - przecież Ty napisałeś 700 -800 zł - czemu my rozmawiamy o Lumi 520 ?  :facepalm:  :facepalm:

 

Za 700 zł SPOKOJNIE Kupisz Lumię 620 - jest mniejsza, ma Lampę Blyskową LED, kompas, i ekran z ClearBlack - na Allegro nowe Lumie 620 w wersji krajowej bez brandingu są do kupienia za 640 zł. :)

Link to post
Share on other sites

Sam mam Lumię 720 i bardzo ją sobie chwalę. :) :)

 

Za 700 zł faktycznie będzie ciężko trafić nową L720 - jak Mieszkasz w większym mieści - to Zrób "rundkę" :) po galeriach handlowych, stoiskach GSM, komisach, serwisach itd. Czasem się trafiają nówki w dobrej cenie - co więcej możesz się po targować. :) Jak akurat mają zastój w interesach to kto wie :) :) może Ci sprzedadzą.

 

Lumię 620 zaś spokojnie kupisz za 700 zł - i jeszcze zostanie ci na porządne etui :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli ogranicza Cię 700 to myślę, że przy odrobinie wysiłku (i szczęścia ;)) uda Ci się znaleźć jakąś sztukę najczęściej na licytacji. Czasami po 750zł widziałem kup teraz na allegro. Ewentualnie jakąś 2 miesięczną. Bądź tak jak mówi @Ravir przejść się po komisach albo coś z tablica.pl - tylko odbiór osobisty.

http://tablica.pl/oferta/nowa-lumia-720-ID3Netp.html#b81dba2cb2

http://allegro.pl/nokia-lumia-720-jak-nowa-i3606629236.html

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

Jest to zbyt duża cena jak dla mnie, szukam czegoś do 700zł.

 

tylko jak kupujesz w komisie to nie masz gwarancji producenta, chyba że dają oryginalna fakturę z polskiej sieci i gsm z podbitą przez operatora kartą gwarancyjna

 

 

Czyli jak rozumiem wystarczy podbita książeczka gwarancyjna z salonu, gdzie telefon był kupiony przez pierwszego właściciela?

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

a czego oczekujesz za 700 zł ?, myślisz że telefon za tak niską kwotę będzie miał wszystkie najnowocześniejsze bajery ?, otóż nie, a ta nokia jest tylko przykładem, Słabe bebechy ale system chodzi płynnie bo to Windows i to jeszcze zoptymalizowany 

Link to post
Share on other sites

słabe?? procek i gpu lepsze niż ten lg ramu tyle samo ale to windows phone wiec tyle ramu nie zawala

zamiast tego lg to juz lepiej ace 2 kupić przynajmniej ma się gwarancje i 768 ramu

kolejny który nie wie że cortex a9 ma 2,5 dmips na mhz , a krait 3,3

więc liczymy 2500 vs 3300 dmips? 32% wydajniej do tego na windows phonie

Edytowane przez MaxWayne
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Nokia ogólnie słabe bebechy ma, wszystko robione pod MS, dopiero ich flagowiec jest już w miarę godny uwagi 

 

jak już to kup tą SII, może do najlepszych nie należy, ale jest, chyba że Samsung Galaxy s3 mini dasz radę skądś wyrwać 


http://allegro.pl/samsung-galaxy-s3-mini-i8190-gw-12-bez-simlocka-i3603050377.html

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites

Tego z twojego linka to raczej nie zaryzykuje gdyż nie wiem skąd on jest a patrząc po czasie realizacji to na pewno nie z Polski. Nie wiem czy czytałeś temat od początku ale nie potrzebuję super extra wypasionego, Lumia jak i LG spełniały moje założenia dlatego o nie pytałem. Do tego zmienił się budżet jak wspomniałem wcześniej. Co do tego żebym nie kupował smartfona, cóż gdybym go nie chciał nie zakładałbym takiego tematu, ale dzięki za chęci pomocy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...