Skocz do zawartości

Komputer do grania (5000zł)


Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie. Szperałem nieco na necie i takie coś mi wyszło:

 

-2x Evga GTX 760 2GB (SLI)

-Intel Core i7-4770K BOX

-Plextor PX-128 M5S SSD

-Asrock z87 extreme4

-Crucial Ballistix 8Gb (2x4) CL9

-do tego pewnie jakis windows 8

-XFX Core 850w Bronze 80+

czytałem że takie sli wyciąga wiecej niż Titan a i7 na boxowym chłodzeniu bez podkręcania spokojnie daje rade. Obudowa Chieftec CH-07B-B a monitor mam FullHD, nagrywarka tez jest. Twardziela pózniej bym kupił za to skupił bym sie na podzespołach powyżej. Komputer będzie przeznaczony do mocnego grania (Crysis 3, BF4, Watch_Dogs) a co do oc to nie wydaje mi sie, ew. lekkie. Czy to ze soba zgra się i czy nie bedzie za duszno w obudowie, czekam na uwagi :)

Edytowane przez Tryss
Link to post
Share on other sites

i7 na boxowym chłodzeniu bez podkręcania spokojnie daje rade.

Nie wiem gdzie to słyszałeś i od kogo ale ja ci powiem że boxowe chłodzenie to daje rade tylko spalic procka.

 

W tej obudowie są problemy z zainstalowaniem większego chłodzenia,żeby coś dużego zamontować trzeba wymontować boczny wentyl z obudowy i filtr powietrza.

 

Jaja są też jak umieścisz dłuższy zasilacz to ci zakryje jeden wentylator u góry.

 

Nie mówie że obudowa jest zła ale ja bym jej za darmo nie chciał. ( to moje zdanie)

Edytowane przez Hattori
Link to post
Share on other sites

Na pewno i7 4770K + BOX + obciążenie procka (gry) to w tym przypadku mega głupota... i to chłodzenie (nawet coś typu Macho 120) jest niezbędne. Druga kwestia to sam sens kupowania i7 do komputera pod gry, tutaj też można dyskutować, bo technologia HT jest im średnio przydatna.

 

Trzecia kwestia to SLI, uproszczenie tego do "wyciąga więcej niż Titan" to kolejny błąd. SLI owszem wyrenderuje masę klatek (FPS), dochodzą jednak kwestie tj. temperatury, hałas i częsta zabawa ze sterownikami. Chieftec CH-07B-B to dobra i solidna obudowa, ma nawet możliwość nawiewu bocznego (konieczność przy SLI), więc w ogólnym rozrachunku źle nie będzie, ale ja zawsze skłaniam się ku jednej karcie (np 780?). 

 

Z pewnością zbyt mocny jest też zasilacz, w tej cenie można kupić coś o mocy znamionowej 650W, cichszego i o lepszych parametrach elektrycznych, a spokojnie wystarczającego. 

Link to post
Share on other sites

Platforma: Intel LGA 1150

 

Intel Core i5-4670K BOX

MSI Z87-G45 Gaming

MSI GTX 770 Gaming

2x 8GB Crucial Ballistix 1600 MHz

Seagate Barracuda 1TB

Plextor M5S 128GB

Be Quiet! PP L8-CM 530W

Prolimatech Panther/ Macho HR-120

Samsung SH-224DB/BEBE

 

Usuwamy dysk twardy bierzemy trochę słabsza płytę głowna kupujemy jak wyżej (GTX780 ) zmieniamy wtedy zasilacz na XFX650W

Link to post
Share on other sites

no generalnie haswell i mobo serii gaming to przerost formy nad treścią, za pro napis i trochę czerwonej farby cena +30%

 

Korzystna cenowo? za tą sama kwotę jest Z77 GD65 pod ivy. Pytanie czy wydawać kasę mądrze czy dla idei/szpanu.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

 Płyta główna asrock z87 extreme4(moim zdaniem obecnie najlepsza płyta pod haswella)

Jeżeli chodzi o płyty głowne do Haswella to seria Asus Maximus VI Hero i Formuła najlepsze płyty dla graczy, dużo graczy kupuje też MSI Z87-GD65 Gaming natomiast seria Asus Maximus VI Extreme to już dla maniaków co lubią sie bawić w ostre OC i miec kontrole nad wszystkim.

Link to post
Share on other sites

Nie radzę brać haswella na BOX-ie poradzić sobie poradzi, ale bedzie bardzo gorąco i głośno, zatem w tym wypadku jeśli BOX to chyba lepiej IVY, tez bardzo ciepło i głośno, ale mniej niz na haswellu. I jak masz zamiar poczekać z czymkolwiek to poczekaj z całością, bo po co masz kupować pojedynczo nie widzę sensu.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Chodzilo mi o czekanie na grafy bo reszte rzeczy mam ogarnieta tj wiem co bede kupowal ew zamieni sie jak cos wyjdzie (w co nie sadze)

Tak czy siak dzieki za pomoc

Z crossfire sa takie same problemy jak z sli, taka fantazja by wyrwac na allegro dwa radki 7970 w razie jakby te nowe w czyms nie pasowaly a sa tam w cenie gf 760

?

Link to post
Share on other sites

Na co patrzysz? Bardzo sie ciesze ze nie musisz ale wiekszosc nieztety tak wiec mozesz sobie darowac takie yntelygentne odpowiedzi.

 

Nie rozumiem twojej wypowiedzi kolega @ Breaky83 napisał że jego zdaniem najlepsza jest asrock z87 extreme4 a ja wymieniłem jakie są moim zdaniem trzy najlepsze płyty główne nie negująć jego propozycji i wiedzy w tym temacie.Autora nie zachęcałem do kupna owych płyt bo i tak sobie kupi to na co ma ochote lub na co ma fundusze co jest żeczą naturalną,pozatym poinformowałem że nie patrze na cene płyty głównej "która tańsza" bo bardziej interesuje mnie wygoda.

Jak robisz nagonke na kogoś to najpierw poczytaj uważnie co kto pisze bo widze że to twoja riposta jest mało inteligenta spowodowana tym że nie akceptujesz ludzi co bardziej stawiają na produkty z najwyższej półki cenowej.

Edytowane przez Hattori
Link to post
Share on other sites

-Intel Core i5-4670K

-Plextor PX-128 M5S SSD

-Asrock z87 extreme4

-G.Skill TridentX 2x4gb 2400mhz

-Windows 8 64Bit

-Fractal Design Tesla R2 650W

-Western Digital Kaviar Blue 1TB

-Thermalight HR-02 Macho -Sapphire Radeon R9 280X

Prawdopodobnie tak to bedzie wygladalo po poradach, mam nadzieje ze radeon bedzie tak do 1400 choc cena sugerowana to 1200

, dorzuci sie do tego corsairy vengeance 1500 (sluchawki) i powino zagrac

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...