Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jeśli zależy Ci na ilości przycisków pod palcem, oraz ogólnej, lepszej ergonomii - bierz Nage.
Hex jest tylko wtedy, gdy twój budżet jest ograniczony / potrzebujesz tylko kilku, a nie kilkunastu przycisków.
Ogólnie firma Razer robi dobre myszki, a jej oprogramowanie daje dość spore możliwości jeśli chodzi o np. macra, różnego rodzaju kalibracje, itd.

O R.A.T'cie są różne opinie. Fakt faktem, że wiele osób sprzedaje je po kilku dniach/tygodniach, gdyż taka myszka po prostu "im nie leży".

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

znajomy miał rata jeszcze wersję na kabelku nie pamiętam modelu

 

Piał z zachwytu jaki on ładny cudowny aż do momentu w którym po niecałym miesiącu padł sensor. W sklepie oddano mu pieniądze gdyż cyborg zwyczajnie nie nadawał się do naprawy. Choć to pozytywne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli masz na myśli Nage przewodową, to racja - niektóre są tańsze od Hex'ów (ja miałem na myśli Epic'a). Dlatego właśnie, jeśli ceny pokrywają się ze sobą, to oczywistym jest by brać właśnie Nage.

Cóż, z tego co wierzyć producentom (i niektórym opinią graczy) nowa, 2014 dzięki ulepszonym przyciskom mniej "męczy" palce, co zapewne jest dużym plusem. Reszta to bajery. Wizualnie .. szczerze, mniej mi się podoba ;p

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wymienne panele zawsze są dobrą sprawą - co prawda znajomy miał problemy z wyborem, gdyż większość z nich nadawała się do różnych czynności (na korzyść samej myszki ofc.) Także to nadal w stronę "nie Molten i Hex".

Co do użytkowania, to miałem w łapie kilka gryzoni, i szczerze powiedziawszy, wbrew pozorom Naga jest bardzo wygodną myszką. Ergonomia nie jest może na najwyższym poziomie (wiadomo, 12 klawiszy na kciuku!) - jednak w FPS'y grać się będzie bardzo dobrze

Link to post
Share on other sites

Spójrz na cenę, następnie na możliwości tego szczura.

Płacisz około 190zł za dodatkowe przyciski boczne ponieważ porównując ją do innych myszy od razer'a nazwałbym ją abysus'em na sterydach bez przycisków i słabszym serduszkiem.

Granie w FPS z powodu ich umiejscowienia jest utrudnione, a dla niektórych może być katorgą. Sensor philips'a też nie jest najwyższych lotów i jeśli wymagasz najwyższej precyzji tutaj jej nie znajdziesz.

Link to post
Share on other sites

Nikt, NIKT nie wmówi mi że firma Razer jest nie opłacalna. Gdyż jest opłacalna, gdy spojrzy się z innej perspektywy ;)
Jeżeli dla Ciebie prawie 15 przycisków więcej w cenie 150zł jest to dużo dla myszki (tak małej powierzchni) .. no to, cóż - każdy ma inne gusta.

Nie zgodzę się również że granie w FPS'y jest "katorgą". Owszem, może nie jest aż tak komfortowe jak np. Mamba albo podobne myszki z innej firmy - jednak autor nie wspomniał że będzie grał tylko i wyłącznie FPS'y ;)
Wspomniał, iż będzie grał w MMO, MOBA, itd. - a do tego typu gatunków Naga jest wprost stworzona.

Zresztą, bądźmy szczerzy. Czyż nie wygodne dla ludzi inteligentnych (którzy umieją wykorzystać możliwości) jest posiadanie 12 programowalnych przycisków pod kciukiem ?

A co do samej precyzji sensora. Hmm .. tutaj jestem w kropce, ale z 7 myszek których używałem, nie zauważyłem specjalnej różnicy w "dokładności" sensora na tych samych DPI. Widocznie dla Pro Player'ów ma to jakieś znaczenie - nie znam się.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nikt, NIKT nie wmówi mi że firma Razer jest nie opłacalna.

Taka jest prawda.

 

Diamondback 3G

Krait

Salmosa

Deathadder 3G

 

Na tych myszkach budowali renomę firmy, a zawodowi gracze sięgali po nie bez potrzeby "dopłacania" do tego.

Obecnie to co wyrabiają nie ma nic wspólnego z ich początkami.

Za pierwszego DA trzeba było zapłacić około 140zł, dostawaliśmy mysz dobrze wykonaną, wygodną, precyzyjną, a co najważniejsze trwałą, wielu ludzi po 5 latach użytkowania dalej na nich siedzi. Nowsze DA mają już problemy po 1-2 latach użytkowania z przyciskami.

 

Obecnie warto zwrócić uwagę jedynie na deathadder'a oraz abyssus'a i to koniec myszy wartych swej ceny.

 

 

 

Wspomniał, iż będzie grał w MMO, MOBA, itd. - a do tego typu gatunków Naga jest wprost stworzona.

W zasadzie tylko do tego i tylko z powodu przycisków.

 

 

 

 

Czyż nie wygodne dla ludzi inteligentnych (którzy umieją wykorzystać możliwości) jest posiadanie 12 programowalnych przycisków pod kciukiem ?

Masz na myśli nolife'y grające w MMO? Tylko takie zastosowanie widzę. Do innych zastosowań 7 przycisków spokojnie wystarczy, poza tym mamy klawiaturę.

 

Autor nie będzie grał tylko w MMO, więc jest to słaba propozycja.

Granie w fps'y może być bardzo nieprzyjemne, wszystko zależy od ułożenia ręki.

Za mniejsze pieniądze znajdziesz bardziej wszechstronne propozycje. 

Link to post
Share on other sites

Mało więc wiesz o firmie Razer jeśli twierdzisz, że jedynie abyssus i da są warte ceny. Cóż, rzeczywiście, z nowszymi wersjami Deathaddera były problemy - ale bądźmy szczerzy, jaka firma nie ma problemu z JEDNYM ze swoich produktów ?

 

Masz na myśli nolife'y grające w MMO? Tylko takie zastosowanie widzę. Do innych zastosowań 7 przycisków spokojnie wystarczy, poza tym mamy klawiaturę.

Nie, mam na myśli osoby, które te 12 klawiszy potrafi wykorzystać dla swoich potrzeb. Mam na myśli opcje systemowe, nie konkretnie MMO.

Wiesz, zazwyczaj nie robi się myszki z tyloma przyciskami, by grać w FPS'y - dlatego logicznym jest że jest "stworzona do MMO/MOBA/itd. Nie zmienia to jednak faktu, iż dopóki autor nie jest zawodowym cs'owcem z 15'letnim doświadczeniem - nie pogardzi specjalnie kształtem Nagi ;)

 

Za mniejsze pieniądze znajdziesz bardziej wszechstronne propozycje. 

Więc niech kupi R.A.T'a 7 - i odda po tygodniu użytkowania i testowania kilkuset pozycji (hah).

A teraz na serio. Jeżeli autor chce mieć wypasioną myszkę za nie aż tak spore pieniądze jakie próbuje wmówić cacek - niech bierze Nage/Hex'a/Nage Epic.
Jeśli jednak rzeczywiście kształt niezbyt odpowiada predyspozycjom .. jest wiele innych myszek (w tym również z firmy Razer, chociażby omawiany Deathadder, lub myszka którą osobiście posiadam i jestem bardzo zadowolony - Imperator).

 
Link to post
Share on other sites

 

 

Mało więc wiesz o firmie Razer jeśli twierdzisz, że jedynie abyssus i da są warte ceny. Cóż, rzeczywiście, z nowszymi wersjami Deathaddera były problemy - ale bądźmy szczerzy, jaka firma nie ma problemu z JEDNYM ze swoich produktów ?

Deathadder 3.5G na początku miał problemy z firmware, szybko wypuścili łatkę i mysz miała feeling podobny do starej wersji. Zostały jednak legendy o "gorszym" następcy. Nowsza wersja była bardziej podatna na zarysowania - tworzywo z której wykonano  górę jest gorszej jakości, wystarczy przejechać paznokciem i ślad zostaje.

Najgorszą wadą jest jednak jakość mikrostyków, przypadków dwukliku i braku kliku to bardzo częsta przypadłość. 

 

Mamba - deathadder bez kabla, sensor twin eye, a do tego kosmiczna cena. Konkurencja? G700 lepsza pod każdym względem.

Imperator - przyzwoicie wykonana, ale także ma sensor twin eye. Konkurencja nie śpi i w cenie 120-180zł można znaleźć mnóstwo innych produktów.

 

 

dlatego logicznym jest że jest "stworzona do MMO/MOBA/itd

W zasadzie jest tylko do MMO z tego powodu. Jeśli gramy jeszcze w masę innych gier zakup jest bez sensu. 

 

Nie zmienia to jednak faktu, iż dopóki autor nie jest zawodowym cs'owcem z 15'letnim doświadczeniem

Nie jestem zawodowym graczem i nie mam ogromnego stażu, po prostu gracze LSP / MSP zauważą wszelkie wady.

 

 

nie pogardzi specjalnie kształtem Nagi

Tego nie wiemy, ponieważ autor nie napisał jak trzyma myszkę, poza tym chyba olał temat :P

 

 

 

Więc niech kupi R.A.T'a 7 - i odda po tygodniu użytkowania i testowania kilkuset pozycji (hah).

Z deszczu pod rynnę %-) 

 

Obecnie płacimy dużą część pieniędzy za markę / wygląd i trzeba być tego świadomym.... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...