Skocz do zawartości

Zestaw[2000zł] porady co do sprzętu.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry
  • Maksymalna kwota :2000-2200 ale to już max
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie, napewno nie
  • Rozdzielczość mojego monitora : FULL HD, 1920-1080
  • Specjalne wymagania : dobra jakość, niska cena
  • Inne : Zestaw już złożyłem :
  • 1 A4 Tech EVO XGame Laser Oscar X760 Blue Fire USB 72,00
  • 2 Dysk Hitachi Deskstar 7K1000.C, 1TB, SATAII, 7200RPM, 32MB (HDS721010CLA332) 260,06  
  • 3 Głośniki komputerowe Creative A60 2.0 retail 49,00  
  • 4 Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G) 145,00  
  • 5 Procesor AMD FX-6100, socket AM3+, 64bit, 3,3GHz, 95W, cache 14MB, BOX (FD6100WMGUSBX) 418,00  
  • 6 Klawiatura Natec R33 GAMING Black USB (NKG-0281) 37,00    
  • 7 Karta graficzna Sapphire Radeon HD 7850 OC, 2GB DDR5 (256 Bit) HDMI, DVI-I, miniDP, LITE (11200-14-20G) 707,00  
  • 8 Płyta główna Gigabyte AMD 760G Socket AM3+ (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) mATX ( GA-78LMT-USB3 ) 196,00  
  • 9 Zasilacz SilentiumPC Deus 600W PSU 80Plus Bronze 4xPEG (SPC083) 229,00    
  • 10 Obudowa SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090  -159zł

 

Mam trzy pytania:

1. Czy znajdę procesor z intela z podobną wydajnością w takiej cenie, jeśli tak to jaka płyta główna do tego procka

2.Czy brać kartę 1GB czy 2GB.

3.Jeśli ktoś zna tańsze części, równie dobrej jakości to proszę podać.

Edytowane przez querter
Link to post
Share on other sites

Uszereguj trochę tą swoją propozycje zestawu, bo jak na razie jest to nieczytelne!

 

A ty jeszcze doliczasz do tego myszkę, klawiaturę itd? To trochę ciężko coś z i5, ale się pomyśli :D Jak już procesor AMD FX to 6300!

Edytowane przez Kamillus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Uszereguj trochę tą swoją propozycje zestawu, bo jak na razie jest to nieczytelne!

 

A ty jeszcze doliczasz do tego myszkę, klawiaturę itd? To trochę ciężko coś z i5 :D Jak procesor AMD FX to 6300!

Jak pisałem była tabela a teraz nie ma :) zaraz poprawie. Z myszką i klawiaturą go gier. A 6300 to w tej cenie??

Edytowane przez querter
Link to post
Share on other sites

Cena jest niemal identyczna! Różnica kilku złotych, a procesor jest sporo wydajniejszy!

 

Tutaj jeszcze propozycja na Intelu i5 -> http://www.morele.net/inventory/info/W9S3eb/

 

Masz tutaj mocny czterordzeniowy procesor, płytę pod rozbudowę, 4 GB ramu, porządny zasilacz i wydajną kartę graficzną! Dzięki procesorowi Intela można w przyszłości wymienić kartę graficzną na dużo mocniejsza, bez zmiany całej platformy bo na przykład procek nie wyrabia :D Na peryferia dozbieraj, gamingowa klawiatura do gier za 30 zł mnie rozwala :D

Edytowane przez Kamillus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Cena jest niemal identyczna! Różnica kilku złotych, a procesor jest sporo wydajniejszy!

 

Tutaj jeszcze propozycja na Intelu i5 -> http://www.morele.net/inventory/info/W9S3eb/

 

Masz tutaj mocny czterordzeniowy procesor, płytę pod rozbudowę, 4 GB ramu, porządny zasilacz i wydajną kartę graficzną! Dzięki procesorowi Intela można w przyszłości wymienić kartę graficzną na dużo mocniejsza, bez zmiany całej platformy bo na przykład procek nie wyrabia :D Na peryferia dozbieraj, gamingowa klawiatura do gier za 30 zł mnie rozwala :D

No wiesz nie jestem jakimś znowu gamerem więc chce jakąś prostą klawiaturę, ale żeby miał chociaż nutkę klawiatury do gier. A wolę dać więcej na procka i grafe niż klawiature i mysz. Po pbejżeniu twojego zestawu jednak pozostane przy procku AMD bo obecnie potrzebny mi jest komp do gier ( FIFA, GTA, itp) a mam lapka także chyba zamienie na wyższy model FX tak jak mówiłeś. A co do 2 pytania to jak??

Czy ktoś mógłby mi podać jakąś płytę główną pod tego FX, z USB3.0 i PCI Express x16 v3.0 do 300 zł?? mATX lub ATX

Edytowane przez querter
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Czy znajdę procesor z intela z podobną wydajnością w takiej cenie, jeśli tak to jaka płyta główna do tego procka

 

Lepszym wyborem będzie tutaj i3 3240 

 

http://pclab.pl/art52137-4.html

 

Intel Core i3-3240 /3.4GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

Liteon iHAS122 SATA (black)

Sapphire Radeon HD7850 1GB DDR5 /256bit/ DVI/HDMI/DP

Logitech MK120 Desktop

Creative Labs Inspire A60 (2.0)

 

2223 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

- wydajniejszy CPU od FX 6100

- przyszłościowy socket 1155 na chipsecie Z68 z bardzo dobrą możliwością rozbudowy w przyszłości oraz OC CPU

- zasilacz modularny do M23

- szybki dysk twardy

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...