Skocz do zawartości

Nowy launcher (nakładka na system) do smartfona


Gość usunięty

Recommended Posts

Gość usunięty

Witam,
 
Ostatnio zastanawiam się nad zainstalowaniem jakiegoś fajnego launchera do mojego smartfona. Przejrzałem sklep Google Play i z ich oferty wybrałem następujące launchery -
Go Launcher EX,
Nova Launcher,
Smart Launcher + Patch for Smart Launcher + SL Powiadomienia,
Apex Launcher.
 
Do tego pomyślałem sobie, że chyba warto zainstalować następujące programy -
SwipePad,
Swapps.
 
I tu chciałbym zapytać się Was, jakie macie osobiste doświadczenia z tego typu nakładkami, co sami używacie, co polecacie a co odradzacie - i oczywiście dlaczego?

Link to post
Share on other sites

1.

 

Go Launcher odradzam, jeden z najwolniejszych launcherów na Andka
prawda, jednak na porządnych urządzeniach nie tnie - ma olbrzymią ilość theme'ów przez co ludzie chętnie go wybierają.

 

2. Nova byla moim ulubionym launcher'em - zero lagow, male zapotrzebowanie na RAM

 

3. Patrzyłeś ma takie launchery jak:

- TSF Shell

- Next Launcher 3D

- SPB Shell 3D

to dość ciekawe propozycje.

 

4. Generalnie nakładka wizualna to fajna rzecz, tyle ze na lepszych urzadzeniach z reguly zbedna. Pracy systemu nie przyspieszy - co najwyżej wygląd zmieni.

 

5. Pomyśl o programach które dodają funkcję gestów (np otworzenie programu rysujac dwoma palcami trojkaty na ekranie, itp...) - nie pamiętam nazwy, ale miałem kiedyś coś takiego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z darmowych to Apex z płatnych Next (sam używam). Next'a zakupiłem z czystej ciekawości po wcześniejszych przygodach z Go i Apex'em ale powiem szczerze to nie wiem czy wart jest wydania prawie 50 zł na coś co nie spowoduje jakiś drastycznych zmian w użytkowaniu urządzenia po prostu ładnie i przejrzyście się prezentuję i w jakimś stopniu uprzyjemnia pracę.

Link to post
Share on other sites

Na poprzednim telefonie ( Samsung Omnia 2 - Windows Mobile ) używałem SPB Shell i sprawował się całkiem fajnie.

Obecnie na LG L9 mam zainstalowany Launcher 8 , taka imitacja Windows Phone, chodzi bardzo sprawnie,

nie zacina się nic, szybko i łatwo kafelki się konfiguruje.

Link to post
Share on other sites

Go Launcher odradzam, jeden z najwolniejszych launcherów na Andka :)

NA starych telefonach moż i wolny. Ja jako posiadacz starego androida używam i gorąco polecam

NEMUS LAUNCHER. Wygląda bardzo podobnie do Go launchera a chodzi znacznie szybciej i to nawet na starych smartach z 1 jajowymi procami.

 

 

3. Patrzyłeś ma takie launchery jak:

- TSF Shell

- Next Launcher 3D

- SPB Shell 3D

to dość ciekawe propozycje.

Ta i płatne po 50 ziko. :wariat:

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

A który z nich daje możliwość zmniejszenia ikon / skrótów / wingetów tak, aby w jednej linii można było ich ustawić więcej? Bo standardowe 4 w linii w telefonie z wyświetlaczem wielkości 5.5 cala to trochę mało...

Link to post
Share on other sites

Nova, Apex i Holo Launcher ( HD ) to prawie to samo. Upodobniają telefon do czystego androida. Obecnie używam Nova ze względu na możliwość przyśpieszenia animacji, oraz mniejsze zapotrzebowanie na RAM. Brakuje mi tylko możliwości ( jest w płatnej wersji ) ukrywania ikon ( apex posiada w standardzie ale nie posiada kilku funkcji z Nova ) 

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

zauważyłem, że można mieć jednocześnie zainstalowane kilka laincherów, które zmienia się naciskając przycisk HOME. Zmienia to jednak jego funkcję ponieważ uniemożliwia automatyczne wyświetlanie pulpitu głównego.

Na razie testuję Smart Launcher oraz Go Launcher EX które wydają mi się najlepsze z tych wymienionych w poście #1.

 

BTW- jeśli launcher zmieni (ma zmienioną) tapetę to po przejściu do TouchWiza ta tapeta pozostaje.

Link to post
Share on other sites

zauważyłem, że można mieć jednocześnie zainstalowane kilka laincherów, które zmienia się naciskając przycisk HOME. Zmienia to jednak jego funkcję ponieważ uniemożliwia automatyczne wyświetlanie pulpitu głównego.

Na razie testuję Smart Launcher oraz Go Launcher EX które wydają mi się najlepsze z tych wymienionych w poście #1.

 

BTW- jeśli launcher zmieni (ma zmienioną) tapetę to po przejściu do TouchWiza ta tapeta pozostaje.

Jeśli raz wciśniesz home nic się nie powinno dziać, dopiero po przytrzymaniu przycisku powinno wyskoczyć okienko z możliwością wyboru launchera.

Zastanawia mnie czemu sam nie sprawdzisz jak działają launchery? Nie to że namawiam do czegoś złego, ale pobieram, sprawdzam - podoba się? Kupuję :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Jeśli raz wciśniesz home nic się nie powinno dziać, dopiero po przytrzymaniu przycisku powinno wyskoczyć okienko z możliwością wyboru launchera.

Nie - jednokrotne naciśnięcie przycisku HOME powoduje wejście w menu wyboru launchera (1) a jego dłuższe przytrzymanie - do menu wyłączenia aktywnych aplikacji działających w tle (2).

 

 

 

 

(1)

http://obrazki.elektroda.pl/7552720200_1380559623.png

 

 

(2)

http://obrazki.elektroda.pl/1652978100_1380559624.png

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie - jednokrotne naciśnięcie przycisku HOME powoduje wejście w menu wyboru launchera (1) a jego dłuższe przytrzymanie - do menu wyłączenia aktywnych aplikacji działających w tle (2).

 

Ale serio taki fanboy androida dowiedział się o tak podstawowej funkcji o której dowiedziałem sie pierwszego dnia gdy korzystałem z tableta z androidem ? :E

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

pod przyciskiem menu mam ostatnie aplikacje

Też je mam - właśnie mogę je albo wyłączyć (jak pisałem wcześniej) albo uruchomić ponownie. Pozostawione same sobie (chyba) działają w tle i zaśmiecają mi pamięć oraz zapełniają (zaśmiecają) smatrfona (na to wygląda).

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Skoro już odkopałeś ;) obecnie u mnie od dłuższego czasu gości na Androidzie Dodol Launcher - bardzo sobie go chwalę.

Szybki, sporo opcji, łatwość ustawienia pod swoje preferencje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...