Skocz do zawartości

AMD FX 8350 | 6 zamiast 8'miu rdzeni


Recommended Posts

Fakt producent jest niekonsekwentny w przypadku tej płyty, na liście są procesory 125W, ale nie 8 rdzeniowe. Myślę, że nie chodzi tylko o samą moc wydzielaną przez CPU. Ale o słabą sekcję zasilania 4+1. Pewnie producent nie można zagwarantować stabilnego działania 8 rdzeniowego procesora 125W z tak dużym zegarem (FX8350 4 GHz). Warto jednak spytać support GB w czym jest problem i rozwiać całkowicie wątpliwości co do tej płyty.

 

PS. Tu kolega chce kupić płytę http://forum.benchmark.pl/topic/100520-gigabyte-ga-970a-ud3/

Zgadza się , idżmy dalej , mobo ma 3 wersje (którą ma szanowny założyciel tematu?) płyta obsługuje Phenom II X6 1100T 125w ,a to proc który nie oszczędza sekcji zasilania.Fx 8350 to Vishera i ma zmiejszony apetyt na prąd ,wydaje mi się że wiecej niż Thuban (tzw. wypalacz płyt  :P ) nie ciągnie . TPD 125 w to może być raczej na wysokim oc , w normalnej pracy zapewne mieści się w 95 w..

Link to post
Share on other sites

ciekawe zjawisko z tym fx ja mam 8320 , autorze tamatu współczuję ci tego że nie masz 8 wątków tylko 6 :( , ja mam problem z moją płytą  gł, FX6300 na mojej płycie polecą wysokie takty i zero zrzucania zegarów procka , ale w tej rewizji 3,0 mój procek jest ograniczany przez APM i brak jego wyłaczenie..:( tak napisałem zmieniajac trochę temat pzdr..... sprzedaj tą co masz i kup nową.... chyba że lubisz kombinować.. mnie też nikt nie informował że rev mojej płyty 3,0 bedzie tak wykastrowana że potencjał procka marnuje sie na tej płycie :( i otym powinni być wszyscy informowani ale nikt tego nie robi bo przecie spadła by sprzedaż ....

Link to post
Share on other sites

 

 

Fx 8350 to Vishera i ma zmiejszony apetyt na prąd ,wydaje mi się że wiecej niż Thuban (tzw. wypalacz płyt  ) nie ciągnie . TPD 125 w to może być raczej na wysokim oc , w normalnej pracy zapewne mieści się w 95 w..

 

Skoro cała platforma z Pentium G626 2.6Ghz pobiera 90,5W a w tym samym teście platforma z FX-8350 (bez OC) ciągnie 224,8W to można sobie wyobrazić ile z tego jest zasługą samego cpu.

 

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2012/AMD_FX_8350/wykres/amd_vishera_fx_8350_wykres_18.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...