Skocz do zawartości

Plyta pod i5 3570


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jakdawidgoliata,

Recommended Posts

witam przymierzam sie do zmiany i przejsci na lga 1155 kwestie procka rozwiazalem - myslalem ze 8rdzeniowy 8 watkowy fx 8350 byl bylepszy niz jakis tam i5 3570 ale po przegladaniu forum dowiedzialem sie ze i5 jest poprostu lepszy i to sporo mimo ze ma 6 mg cache a tamten az 16 ale teraz przyszedl dylemat jaka plyta?? masakra pomozcie , musi miec usb 3.0 z 4 minimum pci 3.0 ddr3 2000mhz? budzet? hmm 500-550

acha moj gtx 560ti bedzie chyba dobrze pracowal z tym procem?

Edytowane przez _winchester_
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli na dłuży czas, to tym bardziej przekonuje MSI, które ma o rok dłuższą gwarancję

 

No mi raczej chodziło o jakosć.

Zauważalne jest że większość pisze o Msi???a gdzie Asus?AsRock? To złe produkty?

Chyba nie..?

Sam jestem na kupnie teraz płyty i z pewnością będzie to Asus crossfireVI choć trochę się waham  

 ASRock Z87 Extreme9/ac 
Link to post
Share on other sites

panowie z gory wam powiem ze do tej pory bralem wszystko asusa i nie nzazekalem pieknie chodzilo nic sie nie psulo :) nie mam do przekonania do asrocka ale to sa przekonania z przed kilkunastu dobrych lat nie wiem jak teraz ale do konkretow mysle nad tymi plytami i powiedzcie ktora bedzie chyba najlepszym wyborem? :

1.Asus P8H61-MX R2.0

2.MSI Z77A-G43

3.ASUS P8Z77-V LX2

4.MSI Z77A-G45

5.ASRock Z77 Pro3

i w ostatniej chwili:

6.ASRock Z77 EXTREME4

 

chudy131080, dnia 28 Wrze 2013 - 00:00, napisał:

Do tego procesora MSI wystarczy.Jak to by był procesor z K to bym polecał ASRock z77 Extreme4.

 
tak procek z koncówka K dokladnie I5 3570K a tak btw  asrock extreme 4 ma UEFI??
Edytowane przez _winchester_
Link to post
Share on other sites

 

 

a tak btw asrock extreme 4 ma UEFI??

Chyba chodzi Ci o offset?Ma offset.

Jedyna bolączka MSI to to że nie mają offsetu(jak dla mnie).Jeśli Ci to nie przeszkadza to śmiało możesz kupić g45,nie ma sensu pakować floty w "martwy" socket.

ASRock Extreme4 ma offset i dla mnie bardziej przejrzyste UEFI.Jednak jest ciut węższa od "pełnego" ATX-a i raczej nie zrobisz SLI/CF ze względu na blisko siebie położone gniazda PCI-E.


 

 

1.Asus P8H61-MX R2.0

To odpada,nie podkręcisz na niej procka.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hmm mam pytanie po 1-sze masz na myśli procesor i5 3570 czy i5 3570k bo to różnica chodzi o możliwość podkrecania i odblokowany mnożnik czy bedziesz podkręcał i czy masz już jakieś dobre chłodzenie CPU nie BOX? Najtańsza dobra konstrukcja to płyta główna MSI Z77a-g43 jesli myślisz o SLI w przyszłości to Z77a-g45 jeżeli zależy ci na mocnej sekcji zasilania to z77-gd55 i może byc też ten asrock extreme4 który właściwie tylko ma na panelu tylnim 4 USB 3.0 płyty MSI mają po 2 USB 3.0 na tylnim panelu, ale pamietaj że możesz mieć też na obudowie porty USB 3.0 z przodu dwa w MSI to samo oczywiście w asrocku. MAm dla Ciebie jeszcze jeden dylemat skoro nie kupiłeś jeszcze procesora bo w sumie nie wiem dokładnie w końcu czy masz juz ten procesor czy dopiero zamierzasz kupić, a mianowicie jeżeli masz na wydanie 500-550 zł na płytę głowną to może jeśli nie kupiłeś jeszcze procesora pomyśl o haswellu i5 4670K a do tego płyta główna asrock z87 extreme4 przy czym pamietaj że tutaj musisz kupić wydajne chłodzenie CPU np. Thermalright HR-02 - Macho - Black White pozdrawiam.

Edytowane przez Breaky83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

my tu o plytach a ty o butach wyskakujesz , nie masz ochoty czesgos sensownego napisac - nie pisz , chce dobrac cos sensownego i zawsze sie jakis %^%^$@ znajdzie 

 

a wracajac do tematu

plytke chce kupic razem z procem na morele.net , graficzke zostawiam stara puki co gtx 560 ti dc2 narazie powinien styknac , proca na poczatku nie bede krecil kuki nie zmienie chlodzenia bo pewnie bedzie sie lekko pocil , z biegiem czasu moze ale nie napewno bym chcial w sli pojechac ale to juz 3cio rzedna sprawa , ramki juz kupilem dosc sensowne 2x4 gb GeIL DDR3 8 GB 1866MHZ DUAL GEIL EVO LEGGERA .Breaky83 chodzi mi o glownie porty (z 4 z tylu)usb 3 .0 i pci 3.0 ale to chyba wszytkie maja(?) co do i5 4670K ponoc bardziej sie grzeja i to mnie troche odsowa i bardziej nastawiam sie na 3570k (w temacie tez zapomialem literki K wstawic admina i moda bardzo przeprazam... ) wiec pod uwage biore wlasnie  z77-gd55 i asrocka 

Edytowane przez _winchester_
Link to post
Share on other sites

Słuchaj to jeśli płyta główna ma mieć 4 USB 3.0 to tylko asrock z77 extreme 4 posiada takie coś płyty MSI tego nie mają(2x USB 3.0 z tyłu) i tak to prawda że haswell grzeje się bardziej, nawet IVY grzeją sie szczególnie na BOX-owym chłodzeniu dlatego odradzam haswella jeśli nie myslisz o dodatkowym chłodzeniu na CPU ba nawet IVY będzie miał wysoka temperature na BOX-ie ale mniejszą niz haswell więc myślę że już płyte główna masz ustaloną :) pozdrawiam :) Haswell tylko z dodatkowym chłodzeniem CPU proponuje i najlepiej właśnie z Thermalright HR-02 - Macho - Black White jednak i w przypadku IVY radzę sie zastanowić nad dodatkowym chłodzeniem CPU.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

bede myslal o dodatkowym chlodzeniu w nastepnym zakupie :) no to wychodzi na korzysc asrocka z77 z tym 3570k :) dobrze ze wspomiales o tym Thermalright  , nie bedzie problemu zeby wszystkie kosci siedzialy i radiator na proca nie bedzie im przeszkadzal?? gdzies na forum wyczytalem ze jak sie doda nieboxowy cooler to jest problem z zainstalowaniem drugiej pary kostek ram?

Link to post
Share on other sites

słuchaj jeśli od razu kupisz Thermalright HR-02 - Macho - Black White to proponuje haswella i wtedy i5 4670k oraz asrock Z87 extreme4 a ram taki http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=51547 i nic przeszkadzać nie będzie a do IVY wystarczy  http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=124_182&products_id=26715 troszkę wyżej z lepsza wydajnością jest  http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-517031/ a najlepszy najwydajniejszy w miare jeszcze rozsądnej cenie Thermalright HR-02 - Macho - Black White, ale do IVY wystarczy SilentiumPC Fortis HE1225

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...