Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze telefonu


Recommended Posts

Witam. Ostatnimi czasy przymierzam się do zmiany telefonu i, z tego powodu prosiłbym Was o pomoc :). Mój wybór oscyluje między telefonami takimi jak: Xperia x8, Neo, Neo V, Live With Walkman, Arc S, Galaxy Ace 2, Alcatel OT-5020D. Może ktoś z Was ma, któryś z telefonów i może coś więcej o nim powiedzieć ? (doradzić / odradzić). Jestem także otwarty na propozycje z Waszej strony, możecie polecić jakieś telefony, które nie zostały wymienione przeze mnie, a sprawują się dobrze.

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz do wyboru Ace 2 to z automatu odrzuć wszystkie podane Sony Ericssony z wyjątkiem Xperii Arc S. Co prawda ten ostatni model to staruszek ale jeśli nie jesteś zbyt wymagający to powinien ci wystarczyć. Myślę że będziesz miał wybór na linii Arc S - Ace 2. Co do Alcatel'a się nie wypowiadam bo nie znam modelu ani szczegółów

Link to post
Share on other sites

1. Jaki budżet? 

2. Jaki system? Tylko Android czy może też Windows Phone 8 lub iOS ?

3. Jak będzie użyszkodnikowany i co bedziesz na nim robił ?

 

1. Na zakup telefonu chcę przeznaczyć około 400zł (max. 450-70). Chcę kupić telefon nowy, używane nie wchodzą w grę.

2.Android, chociaż Windows też mógłby być, mimo, że nie jestem do niego przekonany, ale myślę może być wart zaryzykowania.

3.Chciałbym się nim trochę "pobawić", czyli: gry, aplikacje, muzyka, i oczywiście dzwonienie, sms'y :)

Edytowane przez Headless Kids
Link to post
Share on other sites

Nokie Lumia 520 lub Lumia 620 - szybkością pracy, jakością wykonaina bije na głowę inne telefony w tej kategorii cenowej. Pomijam "dziwne wynachodki" oraz sprowadzenie telefonu z Chin. Jak sie zepsuje to wyslemy na gwrancję do Chin? Bez jaj.

 

Aplikacje - jakiś margines - 0.24% wymaga większego ramu niz 512MB.

Gry - większość gier na 512 MB Ramu chodzi - dokłądnie nie dziąła 0.36% gier :) co więcej liczba ta maleje - ot Temple Rum, który został dostosowany do mniejszego Ramu.

Muzyka - Lumie generalnie grają dobrze, moja L720 z dobrymi słuchawkami dorównuje Cowonom czy iPodom - bijac na głowę slynne Beats Audio.

 

Ogólnie tanie Lumie jak L520 i L620 stanowią większosć rynku, stąd nie ma mowy o braku wsparcia : np L520 i L620 otrzymały wczesniej GDR2/Amber niż "średniak" jakim jest Lumia 720.

 

Windows Phone 8 nie ma takich możliwosci zmieniania i modyfikacji jak Android - ALE - dziąła bardzo szybko, najtańsza Lumia 520 nie zacina się, nie spowalnia - chodzi bardzo płynnie. Podobnie jak w iPhone - jak jakaś Aplikacja/Gar jest dostępna to chodzi znakomicie. Tu mamy ogromną przewagę na Androidem - gdzie na telefon z przed 5 lat mozesz pobrac najnowszą grę i co nie będzie dzialać.

 

Nie sugeruj się też parametrami procesora czy pamięci - Windows Phone 8 to nie Android - do płynnej pracy nie potrzebuje takich mocy obliczeniowych. Zresztą identyczne proce i RAM są w znacznie droższej Lumi 720 :)

 

Poczytaj sobie w tym wątku o Lumi 520 i Lumi 620. :  http://forum.benchmark.pl/topic/99689-nokia-zestawienie-modeli-smartfonów/

Link to post
Share on other sites

Lumia zaś gra bardzo dobrze :) :) jak dokupimy lepsze sluchawki to spokojnie pokona LWW :) :) a mamy nowoczesny, szybki, płynny telefon z pewnym wsparciem do 2016 roku. Do tego jakośc wykonania Lumii jest doskonala - najtańsza Lumia 520 jest lepiej spasowana niż większość 3x droższych telefonów.

 

W tanich smartfonach Lumia 520 i Lumia 620 nie ma konkurencji - obenie porównuje się je do sprzetu za 800 zł i w wielu kategoriach wygrywają.

Link to post
Share on other sites

Lumia zaś gra bardzo dobrze :) :) jak dokupimy lepsze sluchawki to spokojnie pokona LWW :) :) a mamy nowoczesny, szybki, płynny telefon z pewnym wsparciem do 2016 roku. Do tego jakośc wykonania Lumii jest doskonala - najtańsza Lumia 520 jest lepiej spasowana niż większość 3x droższych telefonów.

 

W tanich smartfonach Lumia 520 i Lumia 620 nie ma konkurencji - obenie porównuje się je do sprzetu za 800 zł i w wielu kategoriach wygrywają.

Tak, Lumia wydaje się być bardzo ciekawym i sprawnym telefonem. Jest jeszcze jakiś telefon, który mógłbyś polecić ?

Link to post
Share on other sites

Z tanich na Androidzie nie ma czego polecać. Problem jest w tym, że Android wymaga mocnych podzespłów. A do taniego sprzętu nikt takich nie wkłada.  Aby mysleć o Androidzie trzeba się szykować na wydatek rzędu 800 zł i więcej - by działał w płynnie.

Do tego wsparcie a w zasadzie jego brak - jedynie drogie telefony powyżej 1000 zł mają wsparcie choć i to nie zawsze.  W świecie Androida utarło się, że wsparcie trwa 12 - 18 miesięcy i tyle. 

 

Tak więc nie mogę Ci nic na Adroidzie polecić - Ace 2 ma tylko 768MB RAM, dość słaby procesor - jakoś będzie dzialał, może jak wbramy "ugotowany" soft to da się go w miare sensownie uzywać.

 

Lumia 520 i Lumia 620 zaś ma dokąłdnie takie same parametry jak znacznie droższa Lumia 720 - i WP8 dziąla znakomicie - to dlatego w "biednych" państwach jak Ameryka południowa, Rosja, Azja to L520 i L620 tak doskonale się sprzedaje. Za ta cenę mamy płynny, szybki oraz bardzo dobrze wykonany sprzęt, który bije na głowę telefony z Androidem.

 

Ja i nie tylki uwazam, ze wśród tanich telefonów do 800 zł Lumie wygrywają - nic nie ma z nimi szans. A w wyższych kategoriach też cięzko znaleść konkurentów. Ogólnie Nokia uczynila ogromny postep - to już jest zupełnie inna półka. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...