Skocz do zawartości

2 zestawy na allegro- który kupić?


Recommended Posts

Siema ; ) Mój kumpel ma do dyspozycji ok 3,5 k zł : ) Wypatrzył sobie na allegro takie oto 2 zestawy:

 

 
 
Kumpel chce mieć maszynę, na której pogra spokojnie w najnowsze hiciory na max detalach, która starczy mu na dłuższy czas i nie kręci go....kręcenie kompa ; )
 
Jak myślcie, który wybrać? I czy w ogóle jest sens kupowania takiego zestawu? Czy lepiej coś pozamieniać i kupić osobno? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie ; )
Link to post
Share on other sites

no dobra...to z chęcią czekam na propozycje... : ) "wymagania" i zapotrzebowanie takie jak w pierwszym poście, budżet tak samo: ok 3500 zł : )  Złożyć kompa z części złożymy, ale żeby dobrać te części, to już większy problem ; ) Bardzo prosiłbym was o pomoc ; )

Edytowane przez ahi_PL
Link to post
Share on other sites
Kumpel chce mieć maszynę, na której pogra spokojnie w najnowsze hiciory na max detalach, która starczy mu na dłuższy czas i nie kręci go....kręcenie kompa ; )

Niech doda 2 tys to porozmawiamy. Tak szczerze to nawet gdyby dał nikt nie zagwarantuje, że chociaż na 2 lata starczy na max detale. Taka jest prawda.

 

Na obecną chwilę dam zestaw na sprawdzonych podzespołach:

 

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

Xigmatek Gaia SD1283

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

MSI GeForce GTX 770 TwinFrozr 2GB DDR5 256bit (1098/7010)

Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda

LG GH24NSB0 SATA (black)

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU

Zalman Z9 Plus (b/z)

 

Razem: 3554zł w esc.pl

kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw umożliwia OC procesora pod 4 GHz, dzięki płycie to umożliwiającej i cichemu chłodzeniu. Wydajna karta graficzna, zasilacz z 5-letnią gwarancją i obudowa z bardzo dobrą fabryczną wentylacją (4 wentylatory). Możliwość OC w tym przypadku może być przydatna, zawsze to większa wydajność na dłuższy czas do tego  za darmo.

Edytowane przez BlueMike
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jak już ktoś wspomniał 2 lata i "max detale" - to nie idzie w parze. Za te pieniążki już na dzień dzisiejszy nie "wymaksuje" wszystkiego, a tutaj jest mówione o perspektywie kilku lat - no way.

 

Zestaw od BlueMike jak najbardziej w porządku... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

te zestawy z allegro to porażka, a zestaw BLUEMIKE na razie najlepszy gdybyś miał ok 3700 z hakiem do 3800 max. to można wtedy się pokusić o szybszy procesor i5 3570k i wtedy troszkę zmienić podzespoły i to był by już naprawdę optymalny zestawik, a zasilacz zmieniłbym na modularny http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=46309 w zestawie BLUEMIKE, chociaż XFX to też bardzo dobra propozycja.

Link to post
Share on other sites

 

 

A czemu jako proca nie polecacie i7? Ze względu na ograniczenia budżetowe? : )

 

Procesor w tym zestawie najmniej będzie "MAX DETALE" ograniczał. Jeżeli chodzi o platformę do gry skoncentrowac należy sie na grafice a podane procesory w zupełności wystarczą - oczywiście, że mógłbyś włożyć i7-3770 ale nie ma takiej potrzeby, a oszczedność, rzedu 300-400zł

Link to post
Share on other sites

i7 nie jest procesorem do Gier tylko do bardziej profesjonalnych zastosowań. Zatem jeśli chodzi o Gry nie ma sensu pakować niepotrzebnie kasy na i7 i tyle w tym tamacie. Jak już chcesz dołożyć kasę to lepiej zainwestuj w płyte główną z77a-g43 i procesor i5 3570k i tak jak wyżej zestaw BLUEMIKE najlepszy możesz jedynie zastanowić się nad jeszcze takim jego ulepszeniem. I tak jak wyżej ja bym wolał w tej cenie zasilacz TT http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-630w-sps-630mpcbeu-549805/ chociaż XFX to też bardzo dobra konstrukcja choć brak mi w niej odpinanych kabli.

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

No tak coś kosztem czegoś, albo modularny albo niemodularny. Prawda jest taka że jak dobra sztuka to chodzi bez problemu, a jak coś z zasilaczem jest nie tak, to okazuje się to najczesniej na początku(ważne aby go nie zakurzać bo wtedy nawet najlepsze sztuki widziałem jak padają od kurzu zalegajacego w nim, zatem trzeba dbać o kompa i nie tyczy się to tylko zasilacza, a całego komputera). Z TT nie miałem nigdy problemów zresztą z XFX także. Ja wole modularność niż certyfikat i gwarancje dłuższą. Jak autorowi zależy na certyfikacie i dłuższej gwarancji niech bierze XFX sam swojego czasu go polecałem. TT ma sprawność do 87% chociaż nie ma certyfikatu ;)

Edytowane przez Breaky83
Link to post
Share on other sites

Mnie za 4004zł, wyszło np. coś takiego: (ZESTAW 1). Mamy i5 4670K + HD 7970 + SSD 128GB.

 

Za kwotę 4157zł, można złożyć (ZESTAW 2) zawierający i5 3570K + CF HD 7950 - pod względem gier wydajniejszy od tego z pojedynczą HD 7970, ale uboższy o SSD oraz mający troszkę słabszy procesor.

 

Zestaw nr1 na dzień dzisiejszy jest wydajny i poradzi sobie z każdą grą, zapewniając komfortową zabawę z dużą ilością FPS'ów oraz ma możliwość rozbudowy o kolejną kartę (CF HD 7970), jednakże będzie się to również wiązało z wymianą zasilacza na mocniejszy np. BQ L8 CM 730W.

Edytowane przez SKEEPER46
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...