Skocz do zawartości

Myszka [praca,gry] max 350 zl


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Cacek93,

Recommended Posts

Witam niestety poczciwy i wysłużony Deathadder 3g mi padł (nie mogę odkręcić śrubek bo starły się łebki ) a mam problem  z klikaniem lewym klawiszem (nie łapie) w związku z tym chciałbym kupić nowego gryzonia. Proszę o pomoc w wyborze i ewentualnie jakieś ciekawe porpzycje.

 

 

Wymagania:

Typ trzymania: Fingertip Grip

Kwota do wydania:  max 350 zl (chyba ze naprawdę warto dopłacić)

Zastosowanie:

-gry (RTS-y,MOBA,FPS-sy), praca(programowanie,administracja ale raczej nic skomplikowanego)

-myszkę będę czasami nosił do pracy/studia wiec najlepiej jakby była bezprzewodowa)

-nie uśmiecha mi się ciągle zmieniać baterii wiec przydałby się może jakaś z platforma do ładowania aczkolwiek jak myszka trochę na baterii to będzie ok.

-ręka praworęczna

 

 

W DA brakowało mi troszkę jednego klawisza dodatkowego i jednak kabel utrudniał mi życie.

 

3 fajne ale niestety przewodowe:

 

Razer NAGA 2014 8200 DPI

Razer Naga Hex 5600DPI

Razer DA 2013

 

Bezprzewodowe:

 

RAZER Orochi 2013   

Logitech G700

Logitech G500s ablo G600

Link to post
Share on other sites

Również G700. Do tego wsparcie od logitecha jest genialne, wysłali mi nową myszkę z Belgii gdy moja szwankowała a było już po gwarancji sklepowej. Problem jedynie jest z baterią, która trzyma słabo, nawet większe pojemności trzymają góra dzień solidnego użytkowania

Link to post
Share on other sites

Również G700. Do tego wsparcie od logitecha jest genialne, wysłali mi nową myszkę z Belgii gdy moja szwankowała a było już po gwarancji sklepowej. Problem jedynie jest z baterią, która trzyma słabo, nawet większe pojemności trzymają góra dzień solidnego użytkowania

Dla mnie tak częsta zmiana / ładowanie baterii kompletnie dyskwalifikuje taką mysz.

Link to post
Share on other sites
Problem jedynie jest z baterią, która trzyma słabo, nawet większe pojemności trzymają góra dzień solidnego użytkowania

Pewnie używasz jej na maksymalnym odświeżaniu stąd tak krótki czas pracy. Mi po wymianie akumulatora trzyma minimum 3 dni ciągłego używania nawet przez 12h dziennie. Ja używam na 125Mhz i działa idealnie. W grach jednak jeszcze nie miałem okazji jej przetestować ze względu na słabego kompa, którego dopiero w tym roku wymienię, także nie wiem czy tam 125MHz by wystarczyło czy trzeba byłoby podnieść. U siebie wyłapujesz różnice między pracą na 1000MHz, a mniejszymi wartościami? Dziwię się, że komfortowo korzysta Ci się z niej na kablu, bo Logitech przesadził z grubością i sztywnością tego kabla.

 

Dla mnie tak częsta zmiana / ładowanie baterii kompletnie dyskwalifikuje taką mysz.

W moim przypadku cały proces wymiany/ładowania baterii sprowadza się do wpięcia kabla jak idę spać i to raz na 3-4 dni. Kabel cały czas mam podłączony do komputera, że nie muszę go podłączać za każdym razem. Proces ten zajmuje mi 2-3 sekundy. Mysz pokazuje dzięki wbudowanym diodą jaki jest stan naładowania akumulatora, więc nie ma sytuacji, że mysz się rozładuje bez wcześniejszego ostrzeżenia i nie będziemy mieli na czym pracować. Pewnie, że lepiej jak by dłużej trzymała, ale niestety drugiej takiej myszki, z tak precyzyjnym sensorem, z taką ergonomią i wyposażeniem przycisków nie znajdziesz na rynku. W moim oczach byłaby ona przekreślona, jak by nie dało się jeden dzień pracować na niej, bo wtedy trzeba by było wymieniać akumulator i co dziennie ładować chociaż jeden akumulator w ładowarce.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites

Podczepię się pod temat.

 

Planuje zakup nowego zestawu PC i również potrzebuję nowej myszy.

 

Bardzo długo używałem Logitech G300 (ale podczas transportu mysz uległa zniszczeniu i teraz używam myszkę od od M$ 4000 - całkiem spoko, ale nie do stacjonarnego pudła).

 

Zastanawiałem się nad czymś do 300 złotych.

 

1. MadCatz Gaming Mouse R.A.T. 7 - futurystyczny wygląd przyciąga uwagę, ale mi bardziej chodzi o wygodę, jakość elementów oraz 6400 dpi.

2. MadCatz Gaming Mouse R.A.T. 5 - jak wyżej, tylko mniej dpi.

3. Razer Naga - nie wiem po co mi aż 12 przycisków na myszce... w zupełności starczy ok. 4?no okej 6.

 

Proszę o pomoc - mysz do 300 złotych (firma nieistotna, wygląd też ale... mam duże łapki 11 cm szerokości i 22,5 cm długości od nadgarstka).

ps. Cały czas używam blatu jako podkładki, ale czy warto dać te 20-40 zł, za podkładkę (te profesjonalne do gamingu o wymiarach +/- 40x30 cm?).

 

 

//e

Nie zaśmiecaj tematu, masz prawo założyć swój i tak zrób. 

Edytowane przez dodo24x
Link to post
Share on other sites

W moim przypadku cały proces wymiany/ładowania baterii sprowadza się do wpięcia kabla jak idę spać i to raz na 3-4 dni. Kabel cały czas mam podłączony do komputera, że nie muszę go podłączać za każdym razem. Proces ten zajmuje mi 2-3 sekundy. Mysz pokazuje dzięki wbudowanym diodą jaki jest stan naładowania akumulatora, więc nie ma sytuacji, że mysz się rozładuje bez wcześniejszego ostrzeżenia i nie będziemy mieli na czym pracować. Pewnie, że lepiej jak by dłużej trzymała, ale niestety drugiej takiej myszki, z tak precyzyjnym sensorem, z taką ergonomią i wyposażeniem przycisków nie znajdziesz na rynku. W moim oczach byłaby ona przekreślona, jak by nie dało się jeden dzień pracować na niej, bo wtedy trzeba by było wymieniać akumulator i co dziennie ładować chociaż jeden akumulator w ładowarce.

Może masz racje. Mam 10 letni zestaw Logitech (klawiatura przewodowa) + mysz bezprzewodowa (2 akumulatorki).

Akumulatorki starczają na minimum 30dni. Akumulatorki są bardzo stare, mysz także. 

Oczywiście to nie ta klasa myszy.

Jednak nadal twierdzę, że tak częsta zmiana / ładowanie baterii kompletnie dyskwalifikuje taką mysz.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

Wybor padl na G700. Mimo zlych opini bateria trzyma przyzwoicie. Nie wiem tylko jak ujarzmic te 5700 DPI (DA miał 1800,a zmiana sensa w grach ma duze przeskoki) no i ma problem czy w oprogarmowaniu od logitecha nie idzie ustawic w domylsym wczytywaniu profili aby dla jakies aplikacji byla dana ilosc dpi, idzie to tylko zrobic korzystajac z profili na wbudowanej pameci myszki ;)

Link to post
Share on other sites
Nie wiem tylko jak ujarzmic te 5700 DPI

DPI ustawiasz pod siebie, a nie na odwrót.

Mi do gry wystarczy 800DPI, a większa ilość nie oznacza większej precyzji, a w niektórych przypadkach będzie jeszcze gorsza. Na jakiej podkładce używasz tylu DPI?

Odznacz opcję "zwiększ precyzję wskaźnika" jeśli tego nie zrobiłeś w ustawieniach myszki. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Na jakiej podkładce używasz tylu DPI?

Jaką byś mu polecił do tej myszki? Również mam G700, dostałem do niej podkładkę Nostromo F1 i już nigdy nie chce najzwyklejszej podkładki pod myszkę. Zastanawiam się tylko czy nie zainwestować w jeszcze lepszą podkładkę. Jak by miała być taka różnica jak między zwykłą, a tą Nostromo F1 to zdecydowanie warto pomyśleć o wymianie.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
ale w tym nowym oprogramowaniu logitecha programować można tylko przycisk,i a nie odświeżanie,dpi

Co ty masz za oprogramowanie?

Przy mojej G400 mogę wszystko dowolnie ustawiać. Dziwne troszkę... 

Coś masz nie tak.

chciałem obniżać sensa i ostawiać max dpi

To także jest bez sensu, wcale precyzji tym nie zwiększysz, a w przypadku QcK (czyli miękkiej, szmacianej podkładki) oraz laserowego sensora z G700 otrzymujemy:

http://pcfoster.pl/public/images/recenzje/podkladki-wt/diablo/diablo_2.jpg

 

Tak wyglądają proste linie. Zamiast zyskiwać... sam widzisz jak to wygląda, komentarz zbędny.

Im więcej DPI przy takim połączeniu tym efekt jitter'a (czyli tego pływania kursora, strzępienia prostej linii) jest większy.

@AndreoKomp

Warto wymienić choćby dlatego, co napisałem wyżej.

Jeśli nie korzystasz z takiego DPI (400-1600), to można zastanowić się nad szmacianą podkładką, ale przy wyższych wartościach szukamy do tej myszy plastiku.

Najtańszą opcją jest Tracer X02, ale jego żywotność nie jest długa, adekwatna do ceny :P

Potem ciekawą podkładką jest X7-801MP Moim zdaniem będzie to optimum dla Ciebie :D

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Logitech Gaming Software 8.50...  Ja tez mogę ustawić wszytko ale wtedy gdy korzystam z profili z w pamięci myszki. Tam idzie przełączyć na autoamtyczne profile zależnie od aplikacji uruchamianej ale tam na sztywno się wybiera te ustawienia i można wczytać tylko profile klawiszowe. Czyli zostawiam 1800 DPI i nic nie kombinuje ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeśli nie korzystasz z takiego DPI (400-1600), to można zastanowić się nad szmacianą podkładką, ale przy wyższych wartościach szukamy do tej myszy plastiku.

Na 1000 DPI mam ustawioną myszkę i zawsze myszki używałem na 800-1000DPI, więc materiałowa z tego co piszesz również mogła by być. W przeszłości miałem najtańsze plastikowe podkładki max. do 10zł i nie byłem do końca z nich zadowolony, ponieważ szybko zużywały się ślizgacze w myszce oraz same podkładki. Pewnie kupował bym je nadal, ale dostałem do G700 Nostromo F1. Duże zaskoczenie było z mojej strony jak zobaczyłem jak lekko przesuwa się myszkę po niej, a z czasem jak jest trwała, dlatego pomysł na zmianę na jeszcze lepszą podkładkę jeśli oczywiście warto.

Z plastikowych więc polecałbyś mi X7-801MP, od razu więc zapytam czy na niej również tak lekko będzie się przemieszczać myszkę jak na takich materiałowych? Drugie pytanko, jak bym chciał pozostać przy materiałowej podkładce to na jaką powinienem zwrócić uwagę i czy zauważę różnice zmieniając obecną Nostromo F1 na nią?

Link to post
Share on other sites

 

 

od razu więc zapytam czy na niej również tak lekko będzie się przemieszczać myszkę jak na takich materiałowych?

Na plastikowych tarcie jest dużo niższe, więc ślizg większy.

 

 

 

Drugie pytanko, jak bym chciał pozostać przy materiałowej podkładce to na jaką powinienem zwrócić uwagę i czy zauważę różnice zmieniając obecną Nostromo F1 na nią?

A4Tech 200MP / 500MP

Goliathus Speed

Roccat Taito

 

Z pewnością będą wytrzymalsze i przez dłuższy czas zapewnią lepsze parametry pracy. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Cacek93

Wystarczyło odznaczyć opcje w Logitech SetPoint "Użyj sterowników systemu operacyjnego dla szybkości i przyspieszenia" oraz opcje w SetPoint "Przyspieszenie" ustawić na 0 i akceleracja sprzętowa już się nie włącza sama. Zastanawia mnie jeszcze tylko jedna rzecz. Co lepiej ustawić żeby zmniejszyć ruchy myszką, większą czułość DPI czy większą szybkość wskaźnika? Co da lepszą precyzję?

Link to post
Share on other sites

Czyli tak jak pisałem :D

 

 

Co lepiej ustawić żeby zmniejszyć ruchy myszką, większą czułość DPI czy większą szybkość wskaźnika? Co da lepszą precyzję?

Piszesz o zmniejszeniu czułości, a chcesz zwiększyć DPI i szybkość wskaźnika :P

 

Od razu mówię, że w ustawieniach nie zwiększaj czułości powyżej 6/11, ponieważ wtedy sztucznie zwiększasz czułość.

Najlepiej zostawić to domyślnie i operować DPI.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Piszesz o zmniejszeniu czułości, a chcesz zwiększyć DPI i szybkość wskaźnika :P

haha no racja, na odwrót, źle to obrałem w słowa, ale wiadomo o co mi chodziło :)

 

Od razu mówię, że w ustawieniach nie zwiększaj czułości powyżej 6/11, ponieważ wtedy sztucznie zwiększasz czułość. Najlepiej zostawić to domyślnie i operować DPI.

Właśnie o to mi chodziło. Ja mam 10 stopniową regulacje i domyślnie jest na 5, więc tak zostawiam, a DPI daje sobie na 1200. Jest trochę dziwnie, ale obaczymy jakie będą efekty w przyszłości. Przed zmianą jeszcze zrobiłem sobie test. Kursor znajduje się w punkcie A i należy go przemieścić do punktu B jak najszybciej. Nigdy nie udało się trafić przy jednym ruchu myszki bez ponownego dojechania albo powrotu kursora :D Także w główkę bym nie trafił, a druga osoba mogła by już to zrobić jak by mnie w tym samym czasie zobaczyła. Zobaczymy jakie będą efekty jak przyzwyczaję się do nowych ustawień :)

 

A co to jest "Przyciąganie kątowe"? Mam wyłączone.

Edytowane przez AndreoKomp
Link to post
Share on other sites
przewidywanie ruchu objawiające się jego wygładzeniem przy pewnych mniejszych kątach, głównie liniach pionowych i poziomych. W zamyśle ma służyć poprawie rysowania prostych linii np. przez grafików. Po prawdzie, to każda myszka ma predykcję, jednak określając jej brak uznajemy, że jest bardzo mała, wręcz niezauważalna. Gdyby całkowicie się jej pozbyć, to ruch widoczny na ekranie byłby uzależniony od powierzchni podkładki czyli zwykle nawet przy idealnie poziomym otrzymywalibyśmy pofalowana linię. Ponadto predykcja jest większa im mniejsze jest odświeżanie myszki, ponieważ przerwy między odczytami punktów są większe niż w przypadku większej wartości Hz, więc i wygładzanie będzie oddziaływać na większym odcinku. Podsumowując przyciąganie kątowe jest niezbędne, aby pozwolić na płynne odzwierciedlenie ruchu z korekcją eliminującą niedoskonałości podłoża.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Cacek93

Hmmm Jeśli dobrze rozumiem w każdej myszce takie coś działa, ale zaznaczenie tej opcji w ustawieniach powoduje jeszcze większe jej działanie. W takim razie warto to włączać? Standardowo jest to wyłączone ;).

A Twoim zdaniem ile minimalnie Hz powinno się ustawiać w myszce? Wiadomo, im więcej tym lepiej, ale to skraca czas pracy na baterii w myszkach bezprzewodowych. W G700 można ustawiać od 125-1000Hz.

Link to post
Share on other sites

@Cacek93

Ja tam komfortu psychicznego nie muszę mieć, że mam 1000Hz, ale komfort psychiczny, że mam wszystko ustawione tak jak trzeba musi być :D Mieć myszkę za 300zł i mieć ją źle ustawioną to by była parodia i taka parodia właśnie była w moim przypadku ;). Jeszcze jak będę zamawiał pozostałe części do kompa to zamówię sobie podkładkę Goliathus Speed, którą mi polecałeś :)

Dzięki wielkie za wszystkie porady, pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...