Skocz do zawartości

Notebook do 2000zł - wydajny, photoshop, filmy, gry


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, nie ukrywam, że przywiało mnie tutaj nie z innego powodu niż poszukiwanie laptopa ;)  Zwracam się więc do wszystkich uczynnych o podzielenie się wiedzą i małą pomoc w poszukiwaniach ;) Na moje marzenie przeznaczam 2000 złotych polskich oczekując kilku udogodnień m.in matrycy w rozmiarze 15.6 - najlepiej full hd z dobrym odwzorowaniem kolorów ale nie jest to niezbędne, często będzie pracował podpięty do dwóch monitorów więc jakoś to ominę. Sprzęt będzie głównie używany do pracy, amatorskiej obróbki filmów i zdjęć, czasami jakiś blender, ale w granicach zdrowego rozsądku, czasami chciałbym też coś pograć, BF3, Civ5, czy SC2 nie powinno być barierą, nie oczekuje 60fps na ultra ale żeby nie raziło w oczy. Notebook będzie używany w domu, biurze - praktycznie nie przewiduję pracy na świeżym powietrzu. Pozytywnie zaskakuje mnie asus, głównie przez serię nexus i ta marka jest punktem odniesienia, ale to też nic niezbędnego. Dzięki wielkie za wszelkie chęci pomocy :)

Edytowane przez sconner33
Link to post
Share on other sites

2 tyś = zapomnij o matrycy FHD, jedyne co dostaniesz to bardzo przeciętną matrycę HD.

 

W tym budżecie królem wydajności jest Acer V3-571g z i3 IIIgen i gt730 W takiego BF3 da się na nim całkiem komfortowo pograć...

Uprzedze twoje następne pytanie. Z używek nie dostaniesz nic lepszego bo rynek używek jest bardzo ale to bardzo malutki...

Link to post
Share on other sites

Nie istnieje laptopa z matrycą FHD w tym budżecie.... i co byśz niego nie wyjął to po prostu FHD nie znajdziesz.

Co do słabości procka i3. hmmmmm

i3 i i5 to w gryncie rzeczy ten sam układ a różnica wynika jedynia z taktowania, któe i5 ma wyższe głównie dzięki trybowi TURBO. W grach znacznie wazniejsza jest grafika. W bardziej profesjonalnych zastosowaniach i5 da te 25% więcej mocy ale nie więcej.

Zatem z i5 dostaniesz Lenovo g580 z i5 i gf710. Grafika jest 50% wolniejsza niż ta z acera. PRocek.... już omówiłem :>

Link to post
Share on other sites

Asus to słąby wybór wg mnie. Pomimo nazwy gt740 jego grafika jest słabsza niżgt730 z Acera ;) MA wersję okrojoną. Do tego wręcz osławiony( a raczej zniesławiony) Asusowski serwis.

W tej cenie możesz dostać MSI cx61 z i5 i gt730 oraz .... matrycą FHD. gt730 z MSI jest słąbsze i to wyraźnie niż to z Acera i wydajnościowo raczej plasuje się w pobliżu gt740z Asusa. OFc nie jest to grafika, która uciągnie gry w Full HD. A zbijanie rozdzielczości z fhd na HD ta bardzo kiepski efekt ( skalowanie obrazu) także jak widzisz nie ma róży bez kolców....

 

Możesz teżrozważyć Acera v3 z i5 i gt730. Grafika pomimo takiego samego oznaczenia jak w msi jest po prostu wydajniejsza. JAkość obudowy podobna w obu lapkach. W sumei różnice między nimi już opisałem próćz 1. Wadą msi jst dosyć głośna praca :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...