Skocz do zawartości

Telefon w abonamencie, opłacalność, który wziąć?


Recommended Posts

Witam, biorę abonament i w abonamencie za 50 zł na miesiąc mam takie telefony:

Xperia T za 1 zł

Iphone 4 8GB za 199 zł

Nexus 4 za 299 zł

Xperia Z1 za 1050 zł

Blackberry Z10 za 199 zł

Xperia SP za 199 zł

HTC One S za 179 zł

 

Rozpatruję telefon pod:

a) jako drugi telefon do mojej Nokii 

b) na sprzedaż

 

a) Jako drugi to trochę mniejsze wymagania, ale internet, rozmowy, aparat+ jakaś muzyka w przyzwoitej jakości.

b) sprzedaż wiadomo, co przy odjęciu kosztów zakupu da największy zysk.

 

Proszę o pomoc...

Pozdrawiam

Edytowane przez TRR77
Link to post
Share on other sites

"Zysk" z telefonu w abonamencie nie istnieje :D
Z reguły to tylko pozór, pomyśl sobie.. normalnie człowiek potrafi wydać net 10zł + jakiś 2x pakiet 5zł - 300-500sms  + trochę pogadać co u standardowego <nie mówię o tych co maniakalnie nawet na kiblu piszą smsy i nabijają 3000 smsów miesięcznie> wychodzi ze w 40ł powinno się zamnknąć, natomiast gdy abonament wynosi 50zł, z reguly dokłada się 20zł na pakiety co daje 70zł i 30zł różnicy, 30zł x 24 miesiące = 720zł. Tak się składa że  nie ma na liście telefonu na którym zarobiłbyś więcej więc nie ma czegoś takiego jak opłacalność abonamentu.. no chyba że mówimy o biznesmanie który płaci 150zł, podróżuje po europie ale wiadomo, że o firmie się teraz nie mówi.

Link to post
Share on other sites

Szybko pisałem i źle ująłem, bo słowo zysk faktycznie nie bardzo pasuje.

Po prostu najmniejsze koszta abonamentu po odjęciu ceny za którą telefon bym ewentualnie sprzedał.

Abonament powiedzmy 20, 25 zł/miesiąc byłby dobrym rozwiązaniem wtedy, przy 900 minutach i internetu.

Więc co?

Link to post
Share on other sites

Jeśli SlowDroid to Nexus 4 - przynajmniej ma czystego Andruta. iPhone 4 - też fajny, ale ma kilka mocno wqr... rzeczy jak niestandardowe kabelki, trzeba instalować 80 Megowe iSzmlece by wrzucić 3 Megowa MP3. 

 

Ja bym wybrał Nexus 4 - iPhone 4 jest moim zdanie za drogi o połowę. :) Przepłacamy jak z zboże za znaczek "zgniłego" jabłka. :) - N4 jest też bardziej uniwersalny.

 

Choć jak Masz zamiar normalnie używać telefonu, może rozważ coś na WP8? Ceny Lumii sa bardzo przystepne. 

Edytowane przez Ravir
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W abonamencie jako Podałeś można by kupic z 1 zł Lumie 720 - jak Masz L920 to z L720 nie bedzie problemu. :) 

 

Sprzedaż - tu trzeba by przeliczyć : wpłata początkowa i za ile możemy sprzedać telefon.  Może się okazać, że zakup Lumii będzie bardziej opłacalny - ale należy przeliczyć co sie bardziej opłaci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Twoje "argumenty" przeciwko iPhone 4 są tragiczne... Kabelki i iTunes maja decydować o wyborze tel?

 

Do nexusa na dopłacić 299 a do jabłka 199. Dla mnie sprawa prosta. iPhone i tyle. Najlepszy ekran i kolory, bardzo prosty system i co najważniejsze mega szybki

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Edytowane przez natsu
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

natsu - i poprzednia generacja, oraz tak - to sa powazne argumenty - po dizbła mam instalować dziadowskie iTunes jak przychodzi ktoś z iPhonem? I czemu mam nie mieć standardowego kabla USB? 

 

Nexus 4 szybciej znajdzie kupca niż iPhone.

Link to post
Share on other sites

Nikt Ci nie każe instalować. Można wszystko wrzucić na pendrive (ale po co skoro android widnieje jako mass storage :D ). A czemu masz mieć standardowe USB? Jedziesz w podróż to bierzesz ze sobą i tyle. Zbędne marudzenie

Nie masz solidnego argumentu poza kabelkiem i itunes. Iphone trzyma cenę i będzie trzymał o wiele dłużej niż każdy inny telefon na rynku, więc nawet jak go trochę potrzyma w domu to zarobi więcej niż na nexusie a jeśli zdecyduje się zatrzymać ten telefon, będzie miał jeden z najlepszych smartfonów bez problemów androidowych. 

Edytowane przez natsu
Link to post
Share on other sites

Za te 1050 zł to masz chyba Xperię Z, a nie Z1.

 

Swoją drogą, ja na twoim miejscu bym wybrał Xperię SP i ją sobie zostawił - jest bardzo wydajna (przebija SGS3), ma pojemną baterię, przydatne diody na dole obudowy (możesz je sobie ustawić aby informowały o nieodebranych połączeniach itp) oraz według mnie jest to jeden z lepiej wyglądających telefonów. Ten smartfon spokojnie spełni wszystkie twoje wymagania i sądzę, że byłbyś z niego w pełni usatysfakcjonowany.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego całego zestawienia najbardziej opłaca się brać Xperie T,najlepszy stosunek cena/możliwości,dlaczego? :

-Bardzo dobry aparat

-Świetny dźwięk na słuchawkach+dobre słuchawki w standardzie

-Świetna prędkość działania,w moim odczuciu posiada jeden z najlepiej zoptymalizowanych softów w świecie androida

-Naprawdę dobre wykonanie

-rozdzielczość ekranu 720p

-Slot na karty micro sd

-Świetna cena

Edytowane przez DeNeB
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...