Skocz do zawartości

Test polityczny, jakie wartości są dla ciebie najważniejsze i jakie masz poglądy?


Recommended Posts

 

 

Oto Twoje wyniki:

 

Wolność gospodarcza: -10

więcej od 18.1% uczestników testu

 

Tradycjonalizm:7

więcej od 45.3% uczestników testu

 

Wolności obywatelskie:-8

więcej od 16.1% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Socjaldemokracja

Socjaldemokracja jest lewicową ideologią, dążącą do uspołecznienia gospodarki rynkowej poprzez silny interwencjonizm. Socjaldemokraci - w przeciwieństwie do komunistów - nie negują prywatnej własności środków produkcji, przy czym dążą do zmniejszenia nierówności społecznych poprzez prowadzenie silnej progresji podatkowej i polityki socjalnej. W kwestiach obyczajowych socjaldemokraci zazwyczaj prezentują poglądy liberalne

Edytowane przez Jubno
Link to post
Share on other sites

"Kara śmierci powinna być wykonywana nie tylko wśród morderców. Usunięcie ze społeczeństwa elementu, który temu społeczeństwu szkozi, jest korzystne."

 

Mordercy, gwałciciele i katujący zwierzęta do odstrzału!

 

"Aborcja powinna być zabroniona z wyjątkiem wyjątkowych sytuacji, takich jak zagrożenie życia matki przy ewentualnym porodzie albo gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa."

 

:/

 

Zagrożenie życia tak, gwałt, niestety nie, no ale zaznaczam, bo jest tam "albo", a nie "i".

 

"Czyny pedofilskie powinny być karane karą śmierci."

 

W gwałt wliczam również ten na dzieciach.

 

http://s6.ifotos.pl/img/1png_naxhaqx.png

 

Haha! Mimo, że z Majorem mam tego samego dnia urodziny (27.08 IMBA!), to jestem z nim tak samo wolnościowy gospodarczo!

 

Patrząc na wynik wojo12, to gdybym miał więcej tradycjonalizmu (ja mam 15, a on 20), to pewnie mi też by dał "konserwatywny liberalizm". Pewnie mi nie naliczył tradycyjności za to, że nie chcę ścigać homosiów za kakałko :D

 

 

@TheEquinoxe

:?: :?: :?: :?:

 

Wolność gospodarcza: 13, najbliższa ideologia ==> liberalizm. :roll: :roll: :roll:

 

I dziwny ten test. Nie powinno się pozwalać promować faszyzmu, lub co gorsza socjalizmu, o komunie nie wspomnę, ale nie było pytania które tak naprawdę odnosi się do wolności obywatelskich, czyli czy można czytać Marksa, czy Hitlera. Powinno się czytać, ale "jak ktoś będzie chciał wprowadzić socjalizm, to każę strzelać" - jak Augusto Pinochet.

 

 

 

 

Kara smierci skolei powinna byc nie dla najbrutalniejszych mordercow tylko dla wszystkich mordercow. Ale tylko wobec mordercow, a nie innych przestepcow.

 

 

A gwałciciele? A ci, co katują biedne zwierzęta? Takich to tylko własnoręcznie zakatować.

 

Wg mnie powinieneś się wstydzić.

Edytowane przez Gwynbleidd
Link to post
Share on other sites

Ten test pisał jakiś idiota, a w każdym razie te końcowe rzeczy o ideologiach. Zobaczcie na zdjęcie TheEquinoxe'a. PO ma zarąbistą frakcję liberalną. Mieli Gowina i może kogoś jeszcze, ale mniej osób, niż mam palców w jednej ręce, to trochę za mało, aby w tak ogromnej partii jak Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska nazywać taki odłam frakcją.

 

Verul powiedział prawdę, autor niewiele siedzi w temacie. Nazywanie kogoś liberałem powinno być od przynajmniej 60 pkt i jest to wg mnie minimum. Ci prawdziwi mają 90-100 :D

 

Igorrodz ty bolszewiku! Nową Prawicę w avatarze masz, a wolność gospodarcza tylko 82%?!?! Nie no, wynik dobry.

 

Tak btw. to myślicie, że ktoś będzie zaglądał do tematu o polityce założonego przez seeda? :D

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

KNP to jedyne liczące się ugrupowanie w Polsce, które uważa, że ustrój demokratyczny jest zły. Oczywiście, są jeszcze pomniejsze partie ale nie mają realnych szans na dostanie się do sejmu zatem sam rozumiesz. Ja również uważam, że demokracja nie jest najlepszym ustrojem politycznym - lepsza jest monarchia czy dyktatura ewentualnie republika z bardzo silną pozycją prezydenta (model francuski / amerykański). Po prostu głosowanie to kpina - jak to jest, że dwóch idio... eeee... żuli spod budki z piwem może przegłosować takiego profesora czy innego specjalistę? Co do wolnego zaś rynku to tak naprawdę demokracja go wyklucza w dużo większym stopniu niż taki ustrój (ustroje) o jakich mówi Kongres Nowej Prawicy. Oczywiście - wprowadzenie wolnego rynku nie będzie natychmiastowe. Wg KNP będzie sześcioletni okres przejściowy - ale od czegoś trzeba zacząć: obniżenie podatku vat do poziomu dozwolonego w UE (15%) - postulowane jest całkowite opuszczenie UE przez Polskę, likwidacja PIT i CIT na rzecz pogłównego, podatek jednakowy od ilości posiadanej ziemi a nie od jej wykorzystania, prywatyzacja (likwidacja) ZUS - utworzenie prywatnych firm wypłacających emerytury (podobnie i likwidacja NFZ na rzecz prywatnych Kas Chorych [model niemiecki?]). Prywatne szkoły i dobrowolność nauki. Do tego to, co napisałem w poście #24. To tak skrótowo.

 

 

 

Nie mamy i mieć nie będziemy.

Ty tak twierdzisz - ja twierdzę inaczej. Kara śmierci zostanie przywrócona prędzej czy później I tu się różnimy.

 

 

 

Strach u przestępcy nic nie da, łatwiejszy dostęp do broni jeszcze bardziej zaostrzy sytuacje (nie wiem czy słyszałeś ale w USA chcą zaostrzyć przepisy dotyczące posiadania broni).

Poczytaj - http://www.karasmierci.info.pl/broszuraJKM.html

Posłuchaj -


 

 

która chce popełnić czyn karalny nie będzie psychopatą, dla którego strach jest uczuciem obcym.

Psychopaci też się zdarzają ale to margines. A jeśli nawet - czy psychopata będzie w stanie zrobić coś złego jak potencjalna ofiara będzie miała broń i go po prostu zastrzeli w swojej obronie?


BTW-

 

wolność gospodarcza tylko 82%?!?!

Na niektóre pytania nie było satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.

 

Dodam jeszcze, że dyktatura taka, jaka wyszła mi w wynikach jest imo najlepszą formą rządów.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty
psychopata, czyli potencjalny zabójca

Każdy człowiek jest potencjalnym zabójcą (w szerszym tego słowa rozumieniu) natomiast psychopatów w każdym społeczeństwie (wg badań) jest 2-3% - psychopatii nie da się w 100% wykluczyć/wyeliminować (o czym pisałem wcześniej). Nie popadaj w skrajności!

Wolny dostęp do broni palnej powinien w Polsce być - jeśli jest broń zakazana to jak mamy się bronić przed psychopatami tudzież innymi przestępcami (np prosty złodziej wyrywający kobiecie torebkę nie uczyniłby tego, gdyby wiedział albo przypuszczał, że ona ma pistolet z ostrą amunicją i nie zawaha się go użyć we własnej obronie, nieprawdaż?).

Wolność musi dawać możliwość wyboru, jeśli nie mogę osobiście wybrać czy posiadam pistolet czy nie to nie jest to już wolność.

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

 

 

Kara śmierci zostanie przywrócona prędzej czy później I tu się różnimy.

Najpierw musielibyśmy wystąpić z UE co w najbliższej (i pewnie tej dalszej) nie nastąpi.

 

 

 

Poczytaj

Po tym - "większość nie powinna mieć nic do gadania, bo większość zazwyczaj się myli" - skończyłem. Nieomylny Pan JKM always and forever.

 

 

 

np prosty złodziej wyrywający kobiecie torebkę nie uczyniłby tego, gdyby wiedział albo przypuszczał, że ona ma pistolet z ostrą amunicją i nie zawaha się go użyć we własnej obronie, nieprawdaż?

Zanim ta kobieta wyciągnęła by ten pistolet z torebki już dawno mogła by zostać postrzelona przez oprawcę.

 

 

 

jeśli nie mogę osobiście wybrać czy posiadam pistolet czy nie to nie jest to już wolność.

Masz prawo ubiegać się o broń - nikt (o ile nie ma przeciwwskazań psychologicznych) Ci tego nie zabierze.

Link to post
Share on other sites

 

 

Najpierw musielibyśmy wystąpić z UE co w najbliższej (i pewnie tej dalszej) nie nastąpi.

 

Kara śmierci nie dotyczy UE, a Rady Europy.

 

 

 

Po tym - "większość nie powinna mieć nic do gadania, bo większość zazwyczaj się myli" - skończyłem. Nieomylny Pan JKM always and forever.

 

 


 

 

tylko tam, gdzie większość chce, aby leżała!

W tym wypadku już nie jest prawdą.

 

 

 

Zanim ta kobieta wyciągnęła by ten pistolet z torebki już dawno mogła by zostać postrzelona przez oprawcę.

 

A w przeciwnym wypadku nie ma żadnych szans, aby obronić się przed gwałcicielem.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Oczywiście, taka kobieta może znać judo czy karate i jednym, dwoma ciosami powali napastnika na łopatki - ale czy wtedy nie zostanie oskarżona przez prokuraturę o nadmierne użycie siły względem napastnika - i będzie ciągana po sądach? Chory kraj! Tylko Kongres Nowej Prawicy (bo realnie tylko on ma szansę wejść do parlamentu - czyli istnieć choć w małym stopniu [od czegoś trzeba zacząć] w mediach opanowanych przez czerwonych) ma szansę zmienić raną rzeczywistość w Polsce poprzez zmianę prawa oraz edukację wolnościową i obywatelską. Ale co może wiedzieć większość* z Was, zatwardziałych komunistów... eeee... socjaldemokratów czy centrowców (co w sumie na jedno wychodzi).

 

 

 

Najpierw musielibyśmy wystąpić z UE co w najbliższej (i pewnie tej dalszej) nie nastąpi.

Obyś się nie zdziwił - nastąpi to prędzej niż się spodziewasz. Najpierw wystąpi UK a potem kolejne kraje. Bo sama w sobie ZSRE jest zła. Tak, możemy być w Schengen czy w EFTA ale nie w ZSRE!

 

http://photos.nasza-klasa.pl/47535166/2/main/d49fd8a67c.jpeg

 

1185709_552773848139125_1462328247_n.jpg

 

 

_________________________________________________________

* - tak, jest tu kilka osób o poglądach prawicowych i wolnościowych ale względem ogółu forum chyba mniejszość. Dziwne lecz wygląda, że ta "czerwona większość" nie myśli - bo gdyby myślała nigdy nie byłaby lewicowa czy też lewacka.

Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites

Znajomość sztuk walki nie oznacza, że zaatakowana kobieta pokona oprawcę. Większość osób pod wpływem zagrożenia zachowuje się, delikatnie mówiąc, nieszablonowo. Dopóki nie zostaniesz zaatakowany, nie masz pojęcia jak zareagujesz.

Edytowane przez Tycha
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

@UP

Nie przesadzaj - jestem w stanie w dużej mierze przewidzieć swoje zachowanie. Bo nie może być tak, ze nie panuję nad własnym ciałem - i tak nie jest. Zresztą znajomość sztuk walki to również ćwiczenia ducha, medytacja, opanowanie, spokój... Nie wiedziałeś tego?

Link to post
Share on other sites

Ćwiczysz dla samoobrony czy dla samej sztuki? :P

 

Zacząłem chodzić dla nabycia nowych umiejętności. Spodobało mi się, dlatego chodzę do dzisiaj, teraz, oprócz Karate Kyokushin doszedł Kickboxing. Nie są to sztuki stworzone typowo do samoobrony. Na szczęście jeszcze nie miałem okazji sprawdzać, czy dobrze się spisuję na tym polu. ;)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Mój brat ćwiczył karate (bodajże shotokan) do czasu aż na dwa miesiące na treningu nie miał wypadku i złamania otwartego ręki - kości ramiennej. W szpitalu był, wsadzono mu jakieś żelastwo. Na szczęście pisze druga ręką więc do matury przystąpił, zdał a na dzisiaj to już ma ukończone studia (inżynieria środowiska). Niemniej od tego czasu nie ćwiczy - poza siłownią ale to sporadycznie.

A ja? Ja nigdy nie ćwiczyłem wyczynowo ani nawet amatorsko. Tyle.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Się zastanawiam czy jak żona/dziewczyna jednego lub drugiego zostanie zgwałcona to też będzie taki chętny żeby nosiła i urodziła.

Po pierwsze wiekszosc gwaltow jest w prezerwatywach. Po drugie na tabletke "po" ma sie 72 godziny wiec o ile nie zostanie ta dziewczyna porwana to ma szanse nie zajsc w ciaze. A jak zajdzie mimo wszystko no to mowi sie trudno. Fakt ze zycie drugiego czlowieka jest mi nie na reke nie jest powodem by legalizowac mordowanie takich ludzi.

 

 

 

Wysoka kara ma odstraszać od popełnienia czynu zakazanego. Jakby za gwałt karą było obcięcie członka (albo nawet głowy) to gwałtów by nie było, nieprawdaż?

Bylyby. Byloby ich mniej, ale nadal by byly. Po prostu w wiekszosci konczylyby sie zamordowaniem kobiety.

 

 

Wysokie kary mogą być dosyć skutecznym rozwiązaniem, dopóki osoba, która chce popełnić czyn karalny nie będzie psychopatą, dla którego strach jest uczuciem obcym.

Psychopata moze czuc strach. On nie bedzie przyswajal odruchow moralnych, nie bedzie empatyczny, ale bac sie bedzie.

 

 

A gwałciciele? A ci, co katują biedne zwierzęta? Takich to tylko własnoręcznie zakatować.   Wg mnie powinieneś się wstydzić.

Jezeli za gwalt bedziesz chcial karac smiercia to wiekszosc gwalconych osob zostanie zamordowana, gdyz gwalcicielowi za morderstwo nie bedzie juz grozic zadna dodatkowa kara, a martwy czlowiek nie zeznaje. Ma wiec wyrazny interes w tym by pozbawic go zycia i brak interesu by go przy zyciu pozostawiac. Mysl nie tylko o tym by karac surowo przestepce, ale takze o tym jak prawo moze wplynac na jego zachowanie, zwlaszcza gdy ucierpi na tym niewinny czlowiek.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

@@verul

I dlatego każdy obywatel powinien mieć broń - a przynajmniej wolność do jej nieskrępowanego nabycia. Wtedy gwałciciel, który przecież boi się, zastanowił by się kilka razy czy jak podejmie czynność zakazaną to nie dostanie kulki w łeb, brzuch czy kolano.

Poza tym (taki przykład) - gdyby na wyspie Utoja ludzie mieli broń nie doszłoby do masakry: Brevik może zacząłby strzelać ale oni by odpowiedzieli ogniem i tyle osób by nie zginęło, nieprawdaż?

Tak więc wolność ponad wszystko!

 

BTW- życie nie jest najwyższą wartością.

Link to post
Share on other sites

Nie powinien miec bron, tylko powinien miec prawo do posiadania broni. I nie kazdy tylko pelnoletni bez wyrokow ;) Ale w sumie to zgoda ;) Wszystkie masakry w USA gdzie ktos chodzi i strzela maja miejsce dziwnym trafem tam gdzie jest zakaz posiadania broni. Uczelnie itd... W Teksasie jakos o takich przypadkach nie slychac. Dziwne...

Tylko ze jeszcze prawo u nas musialoby byc normalne. Bo obecnie jak Cie ktos napapdnie w Twoim mieszkaniu, a Ty go zabijesz nozem to pojdziesz siedziec. Obecnie nawet nie masz prawa (gdybys mial bron np) strzelac do zlodzieja ktory ci wlasnie ukradl smochod, gotowke itd. bo wg prawa jego zycie jest wiecej warte niz Twoja wlasnosc.

 

A najwyzsza wartoscia jest wolnosc. Gdyby bylo nia zycie ludzie nie oddawaliby go w walce o wolnosc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...