Skocz do zawartości

Test polityczny, jakie wartości są dla ciebie najważniejsze i jakie masz poglądy?


Recommended Posts

Oto Twoje wyniki:

 

Wolność gospodarcza: 100

więcej od 97.4% uczestników testu

 

Tradycjonalizm:-21

więcej od 15.7% uczestników testu

 

Wolności obywatelskie:48

więcej od 85.7% uczestników testu

 

Najbliższa Ci ideologia to: Pinochetyzm (kapitalizm dyktatorski)

 

Do kilku pytan w ogole nie moglem udzielic satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi bo jak mozna pytac o to czy edukacja seksualna powinna byc w szkolach publicznych dobrowolna, obowiazkowa czy zakazana w sytuacji kiedy wczesniej zaznaczylem ze zadnych szkol publicznych byc nie powinno.

Przy aborcji skolei uwazam ze jedynym do niej wskazaniem jest zagrozenie zycia matki, a ciaza w wyniku przestepstwa juz nie. 

Kara smierci skolei powinna byc nie dla najbrutalniejszych mordercow tylko dla wszystkich mordercow. Ale tylko wobec mordercow, a nie innych przestepcow.

Skolei przy zgromadzeniach publicznych ciezko na cokolwiek odpowiedziec, bo to zbyt ogolnie postawione pytanie.

 

Swoja droga max pkt w wolnosci gospodarczej akurat mnie nie dziwi ^^

Link to post
Share on other sites

Część pytań trochę bez sensu bo nie można jasno określić tak albo tak.

 

Oto Twoje wyniki: Wolność gospodarcza: 36
więcej od 62.2% uczestników testu Tradycjonalizm:3
więcej od 40.2% uczestników testu Wolności obywatelskie:51
więcej od 88.1% uczestników testu

Najbliższa Ci ideologia to: Libertarianizm

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

 

 

Osobiście nie mam słów.

 

To bardzo proste. Skoro sie nie zgadzamy na aborcje to dlatego, ze uwazamy iz nienarodzone dziecko zasluguje na ochrone zycia. A fakt iz to zycie powstalo w wyniku przestepstwa nie jest powodem by za to niewinne dziecko karac smiercia (przez rozerwanie na kawalki tak BTW). Co innego w przypadku zagrozenia zycia (nie zdrowia vide Alicja 1k) matki gdyz tutaj ratujemy zycie czyli dzialamy w imie wyzszej koniecznosci. Oczywiscie mozna uznac ze nienarodzone dziecko nie zasluguje na ochrone zycia, ale wowczas powinnismy popierac aborcje na kazde widzimisie kobiety.

 

 

@BARTOL48 wolnosc gospodarcza na 36pkt i najblizsza ideologia libertarianizm? Tworca testu niezle sobie przycial glupa. Jeszcze liberalizm bym zrozumial, bo liberalizmem mozna nazywac prawo, lewo - w zasadzie wszystko mozna. Ale libertarianizm postuluje nawet prywatyzacje chodnikow i drog publicznych... Nawet ja az tak skrajnie nie podchodze do tematu, a mozna by powiedziec ze za mna na prawo to juz tylko sciana jest  ^^ Jakies niezrozumienie tematu u autora testu widze. Widac od razu, ze nie czytal Manifestu libertarianskiego Rothbarda :)

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wyszło mi podobnie jak koledze, który wskazał, że

 

 

Przy aborcji skolei uwazam ze jedynym do niej wskazaniem jest zagrozenie zycia matki, a ciaza w wyniku przestepstwa juz nie.

z czym się zgadzam w 100%.

 

A oto moje wyniki -

 

http://obrazki.elektroda.pl/9230922000_1383155203.jpg

 

:D

 

BTW- jako, że jestem na tyle inteligentny to wynik mógł mi wyjść praktycznie każdy: znam ustroje polityczne i gospodarcze i potrafiłbym uzyskać wyniki od komunizmu do libertarianizmu. Zatem test - jak test. ;)

 

EDIT:

 

Ja się tylko zastanawiam, kto w tym teście zakwalifikował PO do partii liberalnych?

PiS nie został sklasyfikowany jako lewica? Dziwne :wariat: Edytowane przez Igorrodz
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Surowość kar, które zamierza wprowadzić Kongres Nowej Prawicy po dojściu do władzy sprowadzi taką możliwość praktycznie do zera zatem Twoje pytanie będzie czystą teoria oderwaną od życia realnego :P

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Wysoka kara ma odstraszać od popełnienia czynu zakazanego. Jakby za gwałt karą było obcięcie członka (albo nawet głowy) to gwałtów by nie było, nieprawdaż?

Podobnie powinna być wolność posiadania i noszenia broni oraz jej używania w obronie własnej. Gdyby gwałciciel wiedział (przypuszczał), że potencjalna ofiara ma pistolet i nie zawaha się go użyć to nie próbowałby zgwałcić, nieprawdaż?

 

Tak więc nie doszłoby do gwałtu a i aborcja (nawet potencjalnie) nie byłaby potrzebna.

 

Między innymi dlatego popieram propozycje społeczno-gospodarczo-polityczne Kongresu Nowej Prawicy. Tu mamy dwa przykłady konieczności zmiany prawa celem poprawy życia ludzi (kobiet oraz dzieci nienarodzonych) w Polsce.

Link to post
Share on other sites

W usa jest wolność posiadania broni, słyszałeś żeby tam morderstw nie było i gwałtów?

 

Wiesz jak łatwo wrobić kogoś w gwałt? Rozumiem, że chcesz w przypadku tych dość złożonych i "niepewnych" postępowań stosować odcięcie członka lub głowy.... WOW! Ja pitolę, powinniście uścisnąć dłoń z ekstremistami islamskimi ;-) Ale tu nie chodzi tylko o surowość tej kary, obcinanie członka cofa w tym przypadku ludzkość do takiej dziczy, że z miejsca podjąłbym się obrony gwałciciela.. pro publico bono.

 

Już nie mogę się doczekać jak KNP wyeliminuje do zera gwałty, kradzieże, głód i smutek na świecie ;-)

KPN myśli, że ma tajemną wiedzę na temat poprawy świata, a tak naprawdę proponuje coś co wszystkie światłe umysły odrzuciły już dawno temu jako złe.

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

 

 

Za zabójstwa też są kary dożywocia/śmierci, a jakoś ludzie zabijają.

W Polsce kary śmierci nie ma, dożywocia również. Najbardziej surowa kara to 25-ciu lat więzienia ale jest możliwość przedterminowego wyjścia już po 15-tu latach "za dobre sprawowanie".

Nie da się w żadnym ustroju wykluczyć i usunąć w 100% przestępstw (nawet tych najcięższych) i przestępców,  ale można ich ilość drastycznie zmniejszyć, czemu ma właśnie służyć surowe prawo i w dodatku twardo przestrzegane. Moim zdaniem takie zaostrzenie prawa w Polsce, o jakie postuluje KNP ma sens - i ja je popieram. Prawo było twarde i respektowane w cesarstwie rzymskim (miała ona charakter dyktatury) - dopóki ów kraj (cesarstwo) był rządzony silną ręką był potężny. I to ma sens.

Poza tym - dlaczego mamy pobłażać tym, którzy nie przestrzegają prawa? Z tego właśnie rodzi się taka sytuacja, jaka jest dzisiaj a o której wszyscy wiedzą. Prawo ma być twarde i musi być przestrzegane oraz respektowane  a procesy powinny być rozpatrywane szybko. KNP proponuje, aby po areszcie w ciągu maksymalnie 24-48h o dalszym losie decydował sędzia a sam proces ma się toczyć dzień po dniu a nie jedna rozprawa a kolejna po kilku miesiącach  jak to jest teraz. Do tego sędziowie winni być do spraw losowani aby nie było mowy o "kolesiostwie i łapówkarstwie" w sądzeniu. Co do prokuratorów to powinni zajmować się tylko jedną, dwiema sprawami w danym momencie tak aby były one szybko zakańczane na etapie postępowania.

 

 

 

podjąłbym się obrony gwałciciela..

Tak, prawa przestępcy ważniejsze iż prawa ofiary - to właśnie mamy dzisiaj. I do czego to doprowadziło?

 

Tak więc - kara ma być surowa, nieuchronna i szybko wymierzana. Tylko takie coś zmniejszy w drastyczny sposób falę przemocy i wszystkich innych (różnego typu i rodzaju) przestępstw.

Link to post
Share on other sites

 

 

W Polsce kary śmierci nie ma,

Nie mamy i mieć nie będziemy.

 

 

 

dożywocia również.

KK Art. 32.
Karami są:

1) grzywna,

2) ograniczenie wolności,

3) pozbawienie wolności,

4) 25 lat pozbawienia wolności,

5) dożywotnie pozbawienie wolności.

___________

Sąd również może orzec brak możliwości wcześniejszego ubiegania się o zwolnienie.

 

Widzę kolejny omamiony przez Pana Korwina się trafił. Skąd Wy się bierzecie?

 

Strach u przestępcy nic nie da, łatwiejszy dostęp do broni jeszcze bardziej zaostrzy sytuacje (nie wiem czy słyszałeś ale w USA chcą zaostrzyć przepisy dotyczące posiadania broni).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...