Skocz do zawartości

Notebook dla studentki do 2500 + dylemat


Recommended Posts

Witam, od października idę na studia na politechnice: kierunek mechatronika. W związku z tym mam problem z laptopem. Mam taki kupiony ok. 3 lata temu: 

 

Dell Inspiron 17R specs (17.3" - Core i5 460M - Windows 7 Home Premium 64-bit - 6 GB RAM - 640 GB HDD) katra graficzna: ati mobility radeon hd 5470

 

i chciałam do niego dokupić jakiegoś małego notebooka/ultrabooka ok. 11 - 13 tak żebym mogła zabierać go ze sobą na uczelnię itp. Jednak po przeczytaniu paru tematów na forum zaczęłam się zastanawiać czy mój Dell w ogóle uciągnie potrzebne mi programy typu CAD czy inne uczelniane (szczerze mówiąc nie mam pojęcia czego będę używać na moim kierunku). 

 

Jeśli Dell da radę to poszukuję czegoś lekkiego, małego (11 - 13) ale żeby dało radę przynajmniej otworzyć i np. zrobić małe poprawki w projektach na studia. 

Cena do 2500 . 

najlepiej matowa matryca, bo chciałabym z niego korzystać wszędzie

 

Jeśli Dell średnio da radę to może moglibyście zaproponować mi wymianę jakichś części, tak żeby jednak dał radę ;)

 

Jeśli Dell całkiem nie da rady i nic się na to nie da poradzić, to poszukiwałabym lekkiego laptopa 15.6 do 3000-3500 tak żeby spełniał wszystkie moje wymagania (programy projektowe itp., matowa matryca).

 

ehh... mam nadzieję, że komuś się będzie chciało przeczytać i mi pomóc :)

Edytowane przez lubiekisiel
Link to post
Share on other sites

Własnie jak sama szukałam to najbardziej lenovo u310 mi odpowiadał, bo za i5-3317U wychodzi 2050zł, co jednak dużo bardziej mi odpowiada niż cena acera.

 

Mam tylko jeszcze jedno pytanie dotyczące lenovo znalazłam takie dwa rodzaje, na moje oko różnią się tymi literkami w nazwie i ceną, bo z opisu niby wszystko to samo, ale ja się nie znam, więc mógłby mi ktoś powiedzieć czemu jeden jest o 100zł droższy i czy warto dołożyć te 100zł, czy to tylko jakaś podpucha jest.

 

http://www.komputronik.pl/product/183260/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Lenovo_IdeaPad_U310_Szary_59_349832_.html

http://www.komputronik.pl/product/177396/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Lenovo_IdeaPad_U310_Szary_59_348959_.html

Link to post
Share on other sites

i5-3317 czyli i5 niskonapięciowe III gneracji  ma wydajność podobną albo i ciutke wyższą niż  i5  I generacji z twojego Dela :wariat: co jest mniej więceh poziomem wydajności i3 III generacji normalnego :>

 

Co do u310 ma on jedną wadę. Kiepską baterię. Imo lepiej wypada już Fujitsu uh 552 z i5-3317

 

Jakiekolwiek grzebanie przy twoim dellu jest nie opłacalne... i nie przyniesie wyraźnych korzyści.

Lakki laptop za ok 3kpln będzie mieć albo procek i7 i matrycę HD albo procek i5 IIIgen ( wydajniejszy w ACD o te 25-30% niż i3 ) i matrycę FHD.

Także zastanów się czego tak naprawdę potrzebujesz.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...