Skocz do zawartości

Po restarcie systemu nie widzi dysku, po normalnych uruchomieniu widzi.


Recommended Posts

Od jakiegoś czasu mam taki problem, że po restarcie (czy to z windy, czy to z przycisku) nie widzi mi dysku. Wywala mi:

 

 

disk boot failure insert system disk and press enter

Jednak, wystarczy, że wejdę w bios, nic nie zmienię i zapiszę ustawienia i system normalnie wstaje, bios widzi dysk. Czytałem na google, że to może być wina uszkodzonego kabla Sata. Wymieniłem go, a problem nadal jest. Dodatkowo podłączyłem drugi dysk i również jest tak samo. Czy jedyną możliwością jaką może być to uszkodzona płyta główna? Myślałem również, że to może być przez system... wyzerowałem dysk, przeniosłem się z XP na 7, ale problem nadal jest.

 

ATi (HiS) Radeon 5770 

Intel E4300 kręcony na 2,4GHz

RAM DDR2 533 2x2GB Kingstona CL9

Dysk twardy: Samsung HD250HJ 250GB i MAXTOR STM3320820AS 320GB.

Płyta: GA-945GZM-S2 rev. 3.9

Zasilacz: TAGAN TG500-U33II 500W

 

A... i tak przy okazji, mam Windowsa 7 64Bit Professional, system widzi 4GB Ramu, ale w Systemie widnieje informacja, że dostępne jest tylko 3,25GB (jak na 32bit)... wszystkie automatyczne aktualizacje pobrane, a problem nadal jest... szukać jakieś ręcznej poprawki?

 

A i można jakoś przenieść windowsa z Samsunga na MAXTORa? Bo trochę już go sobie "spersonalizowałem" i nie chce mi się od nowa wszystkiego ustawiać, a Samsung jest już trochę leciwy.

 

EDIT: a skanowałem też go MHDD, wykrył dwa badsectory na Samsungu więc go wyzerowałem i zremapowałem i zainstalowałem 7. Jednak na MAXTORze problem z bootowaniem też występuje...

Edytowane przez Ropasiak
Link to post
Share on other sites

Spróbuj inaczej: odepnij Samsunga i podłącz tylko Maxtora i zainstaluj "na sucho" system (bez zbędnych ustawień i zabaw w personalizację) i wtedy sprawdź. Jeżeli to nie zadziała to może padła bateria na płycie i nie trzyma ustawień BIOSu. Spróbuj ją wymienić. 

Co do RAMu to  na stronie Gigabyte jest: * Due to standard PC architecture, a certain amount of memory is reserved for system usage and therefore the actual memory size is less than the stated amount.

Więc część pamięci jest zarezerwowana dla systemu.

Tu link do specyfikacji płyty: http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=2467#sp

Edytowane przez pawel8209
Link to post
Share on other sites

Niestety pierwszy sposób nie pomógł, drugiego jeszcze nie próbowałem ale jedno jest pewnie, bios trzyma ustawienia bootowania (1. Hard disc, 2. Hard Disc, 3. Hard Disc - a tak sobie ustawiłem kiedyś, bo myślałem, że pomoże, ale jednak nie pomogło) i takowania procka. (Domyślne 200, a obecnie 266).

 

Cóż, nie pozostaje chyba nic innego jak czekać na nowe części, które może w końcu w październiku uda mi się zdobyć (a miały być w sierpniu...) Jakoś się przemęczę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...