Skocz do zawartości

Ciche chłodzenie procesora


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Math3o,

Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję bardzo cichego chłodzenia do procesora i5 2400.

Nie biorę pod uwagę chłodzenia wodnego.

Nie zależy mi na jakiejś super wydajności, bo nie kręcę procka, nie mam zamiaru, a gdyby BOXowy wiatraczek chodził ciszej, to bym nawet się za to nie zabierał.

Nie będę ingerował w prędkości wiatraka, więc to mi nie potrzebne - niech się kręci jak uważa, byle cicho.

Preferował bym raczej chłodzenie horyzontalne jak np: http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/TOP10/coolery_CPU/thrmalrigh-axp-100.png (przykład wyglądu), niżeli wieżę z wiatrakiem od chłodnicy samochodowej ważącą 2kg :P .

 

Mój zestaw (wiekowy, bo z 2011r):

i inne..
Crucial SSD M4 64GB 2.5'' SATA 6Gb/s
WD CAVIAR XL WD3200AAKS 320GB
2x GOODRAM DDR3 4 GB/1333MHz PC3-10600 CL.9   

 

Cenowo - im taniej, tym lepiej, zależy mi na ciszy, a nie super wydajności.

 

Temat podpięty z polecanymi Coolerami czytałem, ale jest z 31.10.2012r, więc może się coś ciekawego od tamtego czasu pojawiło?

 

Wiem również, że są ważniejsze priorytety na procku niż cichy wiatraczek (pt. im niższa temperatura tym lepiej itd), ale spróbujcie to wytłumaczyć kilku miesięcznemu dziecku które śpi obok ;-)

 

Ponad to potrzebował bym pasty do tego cuda. Myślałem o Arctic Silver Ceramique, ale może ktoś ma coś innego dobrego do polecenia, to też był bym wdzięczny za sugestie.

 

Pozdrawiam

Paweł

Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi.

Pytanie teraz, czy z horyzontalnych nic ciekawego nie ma do polecenia?

 

Sprawdzałem wasze propozycje na chłodzenie.net i chyba skłaniał byś się chyba ku

 

 

SilentiumPC Spartan PRO HE924

ze względu na poziom hałasu, cenę oraz gabaryty.

 

Ale.. nadal mnie nurtuje kwestia horyzontalnych chłodzeń.

Link to post
Share on other sites

Ja uzywalem do niedawna cos takiego. 

 

http://store.antec.com/Product/cooling-cpu_cooler/kuhler-shelf/0-761345-77081-1.aspx

 

Bardzo ciche i wydajne chlodzenie. Swietnie jakosciowo wykonane. Trzymal mi I7 2600 (nie podkreconego bo nie bardzo sie da) Max. 63 stopnie w stres tescie obojetnie jak dlugo i wentylatorem sterowanym z plyty tak ze nigdy go nie slyszalem (max. 850-900obr/min). Twoja obudowa ma gril na wentylator bezposrednio nad procesorem wiec ma to sens szukac takiego typu chlodzenia. Ja mam okno i wentylator mial tak moze ze 2cm przestrzeni na zaciaganie powietrza. Ze zdjetym bocznym panelem bylo 2-4 stopnie chlodniej. Tylko ciezko go w Polsce kupic. Ale moze cos podobnego. Sprawdz max. wysokosc chlodzenia do tej obudowy. 

Piszesz ze nie nie bedziesz krecil procesora to moze jeszcze cos takiego , bardzo tanie i zaskakujaco wydajny, mam takie dwa :) Nie horyzontalny, ale maly. 

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/73/comp/1617045

 

 Jeden w komie w sypialni na ktorym tylko filmy ogladam drugi w pudelku (kupilem tylko dla wentylatora PWM ,byl taki tani) . Na pewno bedzie swietnym zastepstwem dla stokowego chlodzenia. Bardzo cichy podczas normalnego uzytkowania komputera. Troche slychac na max. obrotach, ale nie mialem okazji zbyt czesto slyszec. Horyzontalne chlodzenia z wentylatorami mniej niz 120 mm beda wyraznie glosniejsze , niewiele wydajniejsze lub wcale i cichsze niz stokowy cooler. Pozdr.  

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Dzięki keczu.

 

Antec's KÜHLER shelf

super, ale

  • CPU cooler for Intel® sockets LGA 1366, 1156, 775 and AMD® sockets AM2, AM2+, AM3

gdyby był pod 1155 to bym jakoś starał się ściągnąć.

 

EDIT.

Dziwne. Piszesz że chłodził Ci I7 2600, a ten jest na sockecie 1155 ?

Jeśli tak to wychodziło by na to, że producent nie wie, że ma kompatybilne chłodzenie z podstawką 1155 :P

Edytowane przez PawelQ
Link to post
Share on other sites

LGA 1156,LGA1155 i najnowsza LGA 1150 maja taki sam rozstaw otworow mocujacych. wiec to kwestja nieaktualnej informacji na stronie, nie jest to jakis najnowszy model. Do tych trzech "socketow"  bedzie ten sam zestaw mocujacy na 100%. Na pudelku od Xigmatec Loki o ktorym pisalem wczesniej (mam akurat pod reka) tez nie ma napisane ze mozna zastosowac go na LGA 1155, a dal sie zamontowac bez problemu. Intel dolacza ten sam stockowy coolerek w podelku z procesorem juz trzecia generacje. Wiec jesli chodzi o chlodzenie Antec...., mialem go zamontowanego nie na jednej ,ale na dwoch roznych plytach z "socketem" LGA 1155 Pozdr.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/91000-podstawka-1155-a-1156/

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyjaśnienie. Nie wiedziałem o tym.

Jednak chyba sobie daruję tego Anteca, bo sklep z oficjalnej strony wysyła tylko do USA, a w sklepach poza nim ceny są drastycznie większe (po przeliczeniu z 40 zeta na 180 wchodzą).

Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedzi.

Pytanie teraz, czy z horyzontalnych nic ciekawego nie ma do polecenia?

 

Sprawdzałem wasze propozycje na chłodzenie.net i chyba skłaniał byś się chyba ku

 

 

ze względu na poziom hałasu, cenę oraz gabaryty.

 

Ale.. nadal mnie nurtuje kwestia horyzontalnych chłodzeń.

Proponuje Scythe Grand kama Cross, miałem parę lat temu wczesniejszą mniejszą wersję i była super, w tym super cicha. Ta : http://www.scythe-eu.com/en/products/cpu-cooler/grand-kama-cross-2.html   powinna być lepsza od Cooler Mastera  poźniej już tylko drożej czyli Noctua i Thermalright AXP-100 i AX-200.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

SilentiumPC Spartan PRO HE924 w zupełności wystarczy.

 

Trochę mi zeszło zanim przyszedł do mnie ten wentyl. Pogrzebałem w jakiś tam testach i wychodzi że jest jednym z najcichszych. Jeszcze nie zamontowałem, bo czasu brak jak zwykle, ale o efektach opowiem.

Orientuje się ktoś może, czy pasta dostarczona przez producenta wystarczy do tego, czy kupować inną ?

Link to post
Share on other sites

Pasta dołączona do Spartana głowy nie urywa ale sam oceń czy dla, szacunkowo, kilku stopni chcesz inwestować w inną pastę. Jeśli tak to MX-2 świetnie spełni Twoje oczekiwania i bardzo łatwo się nakłada :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...