Skocz do zawartości

Które wentylatory Corsair?


Recommended Posts

Strasznie mnie korci Seasonic i Kwiatek.    Jeszcze trzeba jakieś wentyle chyba kupić. Mogę napisać w tym temacie, czy muszę zakładać nowy.


Bo mam takie pytanie: 

Która wersja wentylatorów od Corsaira jest lepsza Af czy Sp?


proszę o usuniecie tematu. Pomylilem watki.


Refresh


Wyczytałem gdzieś, że AF będą lepsze. Ma to być cały komplet wentylator do obudowy corsair carbide 300r. Cooler to będzie Prolimatech Black.

Link to post
Share on other sites

Tak tylko powiem ze kupilem dwa wentylatory Corsair SP120 Quiet Edition i jak dla mnie to kepsko. Nie sa wcale takie ciche na chlodnicy wrecz glosne w stosunku do predkosci i wydajnosci. Mam w wiekszosci Wentylatory Arctic F12 i sa o wiele cichsze i wydajniejsze i to obojetnie czy w obudowie czy na chlodnicy i wiele tansze.  

Poza tym robia buczacy halas z silnika jak ustawie predkosc wentylatorow na sredni (mam 3 predkosci). Tak juz mialem z jakimis innymi tanimi wentylatorami, ale te nie sa tanie wiec spodziewalem sie wiecej. 

Link to post
Share on other sites

A Wersja Af. Bo ja potrzebuję całego zestawu. 


ja myślałem o czymś takim:

Front: 2x Corsair AF 140mm Quiet
Top: 2x Corsair AF 140mm Quiet
Rear: 1x Corsair AF 140mm Quiet
CPU: 2x Corsair SP 120mm Quiet
GPU: 2x Corsair AF 120mm Quiet
 
Ma być cicho ale i wydajnie. Będą podlączone pod kontroler ale jeszcze nie wiem jaki.
Link to post
Share on other sites

To zależy od twoich potrzeb i preferencji, wentylatory w wersji Performance kręcą się szybciej, więc są wydajniejsze, ale również głośniejsze niż wersja Quiet. Tu możesz zobaczyć jak obie wersje wentylatorów sprawują się na chłodnicy H80tki http://www.anandtech.com/show/6177/choosing-the-best-120mm-radiator-fan-testing-eight-fans-with-corsairs-h80/5

Edytowane przez ehhhm
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To że podłączysz coś pod kontroler obrotów nie czyni tego cichym. Cichym sprawi to dopiero ustawienie tych wentylatorów na niższe obroty. Seria silence generalnie nieco lepiej radzi sobie w takich ustawieniach choć nie potrafią się tak rozpędzić jak wentylatory z serii performance (więc nie mają takiego potencjału w razie byś potrzebował maksymalnej wydajności chłodzenia). Problem polega na tym że performance to suszary a skręcone i tak brzmią przeciętnie bo łożysko w nich nie jest przyjemne dla ucha. W przypadku serii silence sprawa wygląda lepiej i jeśli masz zamiar je skręcić to właśnie je bym Ci polecał (bo mimo szumnej nazwy podłączone pod 12V są raczej przeciętnie "silent"). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy mi na właśnie na tym Oc. Musi być też niestety cicho i wydajnie.

 

 

Takie coś napisał mi kolega.

Powiem CI tak, nie sugeruj sie czy to AF czy SP, gdyz sprawdzalem te i te na chlodnicy, na coolerze. I w kazdym przypadku lepiej bylo z AF niz SP. Montowalem AF Performance i dawalem na 500-1000rpm zaleznie od obciazenia, mialem lepsze tempy niz na SP ( wersja quiet ). A juz wogole byla bajka jak mialem zamontowane tylko 3 wentyle w budzie. Wszystkie 140mm AF quiet ( jeden na froncie, drugi na coolerze, trzeci na tyle budy ). Wszystkie smigaly na 650 rpm i bylo cicho i zimno. Proce 3570k podkrecony do 4.5Ghz nie przekraczal w stresie 65 stopni. Cooler Prolimatech Megahalems Blue.


Dlatego pomyślałem, aby kupić 140mm, a na cooler dac 120 performance.


refresh.


refresh

Edytowane przez Proxilme
Link to post
Share on other sites

Osobiście bym tych wentylatorów nie kupił (choć są ładne) ale gdyby ktoś trzymał na muszce moją rodzinę to brałbym SP na radiatory a AF do obudowy. Performance/silent nie ma tu takiego znaczenia bo chodzi tu jedynie o prędkość obrotową tych wentylatorów którą sam będziesz regulował. Seria SP zoptymalizowana jest pod wysokie ciśnienie statyczne (czynnik decydujący o wydajności na chłodnicach/radiatorach) zaś AF zorientowana jest na air flow przy niskim oporze (tak jak to ma miejsce w obudowie). Tak twierdzi corsair i tak się to prezentuje w testach.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam... Tez mam Corsair 300R  i tez myslalem o tych Corsairach tyle ze LED.
Myślałem nad czymś takim,że na top dam dwa AF 140(Quiet czy Perfomance?tu mam dylemat) na przód to samo tez dwa AF140.Na tyl AF 120.
Zamierzam tez wymienic chłodzenie Spartana na Megahalems Black.Która seria sie nadaje na chłodzenie bardziej AF czy SP?

Biore po uwage jeszcze Antec True Quiet.. Pytanie czy Corsair AF i SP  czy tez Antec?

Link to post
Share on other sites

:sciana:

Obserwuję ten post już od jakiegoś czasu. Czy wy nie umiecie czytać ? Kolega wyżej napisał kilka postów wcześniej co i jak, a wy dalej czy to lepsze czy to. Nauczcie się  czytać ;)

 

 

 

Osobiście bym tych wentylatorów nie kupił (choć są ładne) ale gdyby ktoś trzymał na muszce moją rodzinę to brałbym SP na radiatory a AF do obudowy
 

 

Nawet nie trzeba czytać całego postu. Wszystko jest napisane czarno na białym. Nie wiem nad czym wy jeszcze rozmyślacie ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...