Skocz do zawartości

Laptop za ok. 1400zł


Recommended Posts

Witam 

Mam pewien problem kolega prosił mnie żebym doradził mu jakiegoś laptopa w cenie 1400zł to dość ograniczony budżet nigdy nie szukałem aż tak taniego laptopa dlatego mam problem . Rozmiar matrycy raczej standardowy  ok .15 cali . Zastosowanie głównie internet, gry , filmy itd . Będzie użytkowany głównie w pomieszczeniu gdyż kumpel chce go używać w domu i w sklepie. Co do wyglądu raczej nie ma jakichś szczególnych wymagań .

Z tego co sam znalazłem to chyba to są najlepsze opcje moim zdaniem :

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g500s-2x1-9ghz-8gb-1tb-nvidia-gt720m-i3541386133.html 

 

lub 

 

http://allegro.pl/laptop-lenovo-g500s-intel-2x2-2-ghz-4gb-1tb-gt720m-i3542062991.html

 

Ogólnie zastanawiam się bo ciężko mi znaleźć jaka jest różnica między procesorem : Celeron 1005M a Pentium B960. Niby ten drugi szybszy ,ale nie wiem jak to się przekłada na wydajność ;) Wybrałem ten model laptopa ze względu na to,że ma dedykowaną kartę graficzną chyba najlepszą w tym przedziale cenowym. 

 

Będe bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedz i propozycje :)

Pozdrawiam 

Edytowane przez Endemit
Link to post
Share on other sites

No cóż. Jedyne co mogę zrobić to wrzucić to co sam znalazłeś tylko w niższej cenie...

Lenovo g500 i gt720 z celeronem ivy bridge za 1300zł

Lenovo g500 z gt720 i pentium 2 b960 core sandy bridge za 1450

Różnica między prockami to 300mhz z tym, że celeron jest nowszej generacji więc ma trochę efektywniejsze te mhz więc różnica jest mniejsza niż wynika to z taktowania.

W sumei celeron 1005m ma wydajność pentiuma b940

Różnica w wydajności jest na tyle mała, że raczej nie opłaca się dopłacać aż 150 zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...