Skocz do zawartości

Wymiana Gigabyte Winforce GTX 660 OC na GTX 660 Ti


Recommended Posts

Witam, mam poważny dylemat. Posiadam aktualnie bardzo dobrą kartę Gigabyte GTX 660 OC, jednak kolega zamącił mi w głowie mówiąc że mogłem kupić o wiele lepszą 660Ti. Między moją kartą a dobrą 660 Ti jest różnica powiedzmy 200zł. Czy jest sens rezygnować z tej karty i kupić660 Ti? Mam czas do poniedziałku ponieważ do tego okresu mogę zrezygnować z zakupu i oddać 660 do sklepu. Rozdzielczość na której grywam to 1280x1024 (nie zamierzam zmieniać monitora aktualnie), procesor intel i5 4570, 6GB DDR3 1600. Dodam dodatkowo, że nie jestem wymagającym graczem. Nawet jeśli moja karta radzi sobie z ultra detalami to i tak nie gram na max detalach, ponieważ  nie widzę często różnicy. (np cienie zamiast ultra wystarczają mi na high) Proszę o poradę. Ja osobiście bym nie wymieniał, ale kolega mówi że różnica będzie bardzo duża, oraz że Ti jest  bardziej przyszłościowa...

Link to post
Share on other sites

Chyba czas zmienić kolegów. Przy tej rozdziałce to i GTX660 to kosmos i spokojnie wystarczy. Wstrzymaj się z zakupem kilka dni. W przyszłym tygodniu masz premierę nowych radeonów, więc może trafisz na jakąś miłą korektę cen.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisze Effendi. Zakładając , że zapłaciłeś za nią 700< możesz ją oddać i poszukać używki GTXa670. Nawet u nas w dziale sprzedam stoi jedna 670tka Windforce 3 za 940zł z gwarancją. Do 660Ti ewentualnie mógłbyś dołożyć trochę mniej niż 100zł, nie więcej. Jednak do rozdzielczości w której grasz GTX660 spokojnie wystarczy i sugerowałbym nic nie zmieniać.

 

Wydajność ma się tak

 

 

ale kolega mówi że różnica będzie bardzo duża, oraz że Ti jest bardziej przyszłościowa...

Wtedy gdy 660tka przestanie domagać , to samo stanie się z 660Ti. Za mała różnica w wydajności.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo panowie za pomoc. Lepiej te 200 zł odłożyć na przyszłość. Za dwa lata moja obecna karta jak i 660 Ti na średnich może mieć problemy wiec wtedy zmienię sobie grafikę na nowszą i bardziej wydajną. Tym bardziej, że mówicie iż na mojej rozdzielczości wystarcza spokojnie moja karta, a różnica nie jest tak dozą jak to niektórzy znawcy opowiadają. 1.5 roku myślę nie mam co się martwić wydajnością a potem dopiero będę myślał nad zmianą. Jeszcze raz wielkie dziękuję :-)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...