Skocz do zawartości

BlackMarket

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O BlackMarket

  • Tytuł
    Nowicjusz
  • Urodziny 04.04.1991

Informacje

  • Płeć:
    Mężczyzna
  • Miejscowość:
    Gdańsk
  • Zainteresowania:
    Komputery-ogólnie, hardware, programowanie (C++), bezpieczeństwo sieciowe, grafika i multimedia
  1. Spróbuj może podpiąć jakiś live usb z linuxem i dysk i wtedy zobacz czy wykryje. Na Twoim miejscu poszedłbym raczej w tę stronę (odpalenie tego dysku pod innym OS-em) niż próby odpalania ponownie systemu z tego dysku.
  2. Trochę ciężki temat, ale sam jestem ciekaw, jak to jest z technicznego punktu widzenia. Dużo pewnie Ci nie pomogę, bo nie byłem i nie jestem graczem więc tego typu tematy zawsze omijałem, ale spróbuj poprzeglądać jakieś benchmarki odnośnie tych procków (najlepiej takie gdzie są porównywane). Czasami są robione tam testy przed i po OC i właśnie spadki FPS-ów. Może znajdziesz tam chociaż trochę informacji lub chociaż jakiś trop. Jeśli chodzi o koszta, to licz się z tym, że podzespoły sprzedasz poniżej tej ceny, którą myślisz że za nie dostaniesz. Smutna prawda, ale tak niestety jest. Pozdrawiam
  3. Jeśli usprawnienie ma być najmniejszym kosztem, to rozumiem, że używane podzespoły tez wchodzą w grę? Jak napisał Pawskill, przydałoby się wymienić sporo podzespołów - a zmiana tychże ciągnie za sobą zmianę innych. Sprecyzuj chociaż maksymalna kwotę jaką możesz przeznaczyć na podzespoły. Pozdrawiam.
  4. Jeśli procek ma być do OC jak napisałeś, to skupiłbym się raczej na tych z odblokowanym mnożnikiem np i5 3570K lub jak napisał poprzednik i5 4670K. Oczywiście wykracza to nieco poza budżet ale zysk jest znaczny. Co do kanału to się nie wypowiadam, bo się nie znam , ale szacunek za to że są ludzie co im się chce. Pozdrawiam.
  5. Dokładnie, ceny zmieniają się jak szalone, producenci też nie próżnują. Jeśli chodzi o zestaw to napisałeś, że chcesz używać kompa do obróbki filmów FHD, jest to jedna z bardziej "pamięciożernych" czynności - rozważ może zakup większej ilości pamięci chociaż te 8GB (jak dozbierasz fundusze, to i nawet 16GB) Rozumiem, że budżet podcina skrzydła, ale może faktycznie warto poczekać i kupić coś porządnego, np i5 lub i7 z odblokowanym mnożnikiem. Za niedługo wychodzi kolejny odgrzewany Haswell więc ceny może spadną. Pozdrawiam.
  6. Producenci zazwyczaj podają moduły które testowali, to, że nie ma danego RAM-u w manualu nie znaczy, że płyta nie będzie go obsługiwała. Przekopiowałem Ci przecież ze strony asrock-a, że mobo obsługuje pamięci aż do 2933 MHz a i procek nie będzie miał problemu. Z RAM-em nie jest tak, że nie wiadomo czy pójdzie, musi być w magicznej tabelce producenta, czy jakkolwiek. Jeśli płyta obsługuje dane taktowanie pamięci, socket się zgadza i procek się nie sprzeciwia to moduł będzie działał. Zwłaszcza jeśli jest to popularna 1600 MHz która jest nieoficjalnym (lub nawet oficjalnym, nie wiem) standardem
  7. Producent na swojej stronie (http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Extreme3/index.pl.asp) podaje: "Supports Dual Channel DDR3 2933+(OC)" więc spoko luzik W instrukcji płyty głównej nawet powinna być jakaś tabelka przetestowanych modułów, poszukaj jakieś i-manuala i zobacz. Jeśli chodzi o obsługę przez procka to tak samo luzik - (http://ark.intel.com/pl/products/75048/intel-core-i5-4670k-processor-6m-cache-up-to-3_80-ghz) 1600 są obecnie standardem, i są obsługiwane przez wszystkie nowe procki. Ze strony Intela (dla i5 4670K): Maks. wielkość pamięci (w zależności od rodzaju pamięci) 32 GB
  8. Dokładnie jak napisali poprzednicy: brak widocznej różnicy. Weź te które Ci się podobają/tańsze/wywróżysz z fusów/cokolwiek. Pozdrawiam.
  9. Napisz jeszcze czy korzystasz ze zintegrowanej karty graficznej. Jeśli tak, to być może masz ustawione pozostałe 4 jako zastrzeżone dla grafiki, dlatego Ci nie wykrywa. Zawsze możesz ściągnąć CPU-Z i w zakładce memory sprawdzić co fizycznie znajduje, i w następnej po slotach jakie pojemnośći i ile modułów.
  10. Obecnie pamięć RAM nie jest droga więc można zaopatrzyć się w zestaw 8GB (najlepiej 2 kości po 4GB w dual chanel) - jest to rozwiązanie przyszłościowe i na wyrost, nie musisz martwić się, że zabraknie Ci miejsca. Tak na prawdę to RAM ma niewielki wpływ na ogólną wydajność całego komputera i nie ma zauważalnej różnicy w szybkości działania pomiędzy 4 a 8 GB lub 1333 czy 1600 MHz. Oczywiście, jeśli wykorzystujesz jakieś programy do obróbki grafiki, renderowania czy programy "pamięciożerne" możesz odczuć poprawę w szybkości ich działania. Prędkość RAM ma też znaczenie jeśli korzystasz ze zintegro
  11. Ja mogę polecić ten monitor: http://www.agito.pl/monitor-benq-21-5-led-gw2255-2492-839912.html . Sam go mam od jakiegoś czasu i nie mogę narzekać. Cena 390 zł na agito. Głęboka czerń - to trochę subiektywnie każdy podchodzi, ale wg. mnie czerń w nim jest wyrazista i nasycona. Pozdrawiam.
  12. Witam, przymierzam się do zakupu nowych kości Ram i mam mały dylemat. Standardowo chcę kupić 2x4GB 1600Mhz CL9, najlepiej Low Profile, i tutaj nie miałbym dylematów, tylko wziął jakieś Goodramy czy Crucial, ale - obecnie korzystam z grafiki zintegrowanej, a podobno szybszy RAM ma tutaj akurat znaczenie. W związku z tym takie małe pytanie, jak to właściwie jest, bo to że normalnie wyższe taktowanie pamięci nie daje widocznej różnicy wiem. Jak jest w przypadku grafiki integry? Pamięci będę kupował w esc.pl, sam rozważam te: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_278&products_id=32466
  13. Dzięki za odpowiedź Nie żywię do Ciebie urazy, nieporozumienia się zdarzają. Faktycznie nurtowała mnie ta kwestia zapisu, różnica między 62,2 MB/s a 48,5 MB/s to w sumie ~22%, ale fakt, przy nie spartycjonowanych dyskach wyniką mogą być inne.
  14. @makbrax - nie wiem skąd tyle żółci w Twoim komentarzu, tłumaczę to sobie niezrozumieniem intecji mojego posta i podirytowaniem na rzekomą bezcelowość tematu, jednakże nie o to mi chodziło więc spiesze z wyjaśnieniem. Przeszukując internet w poszukiwaniu jakichś testów dla tego dysku znalazłem m.in ten test: http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_plextor_m5s_64128256_gb_alternatywa_dla_crucial_m4?page=0,3 gdzie wyniką są może nie kolosalnie ale zdecydowanie zauważalnie odmienne. Po prostu zastanawiam się skąd ta różnica, czy jest to kwestia danego modelu dysku/chipsetu/całej konfiguracji/św.
  15. Witam, jako że niedawno nabyłem SSD Plextor M5S 128GB postanowiłem zrobić mały test prędkości za pomocą programu AS SSD Benchmark. Jako że w necie krążą bardzo różne wyniki dla niektórych parametrów odczytu i zapisu, zwracam się z pytaniem, czy ma ktoś ten dysk, i jakie wyniki dla niego otrzymał w wyżej wymienionym programie. Są chętni aby podzieliś się zrzutem ekranu? Zapełnienie dla mojego dysku to ~14%. Poniżej wyniki w benchmarku: http://i.imgur.com/EulXOpy.jpg http://i.imgur.com/TUutk16.jpg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...