Skocz do zawartości

Pan Kierownik

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    146
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

7 Neutralny

O Pan Kierownik

  • Tytuł
    Bywalec

Ostatnie wizyty

6884660 wyświetleń profilu
  1. Flow indicator. Zależało mi bardzo żeby pokazać przepływ cieczy bo przy pełnym wypełnieniu nie widać żadnego ruchu cieczy w układzie. Wszystkie wskaźniki przepływu które można kupić są bardzo małe a obracające się w nich turbinki osiągają tak zawrotne prędkości że efektu i tak żadnego nie ma. Te na filmie zostały zaprojektowane i wykonane przeze mnie. Szybkość obrotu można podkręcić zmniejszając trochę ilość cieczy. Teraz wypełnienie jest do 1/3 co wyhamowuje lekko obrót. www.youtube.com/shorts/_LxKvNsvdPk
  2. Kontroler Thermaltake TT Sync Controller. 3959027213_kontroler-thermaltake-sync.webp
  3. Po dłuższej przerwie, zmianie kompa i TV na większy, chciałbym powrócić do ulubionej rozrywki czyli gier wyścigowych. Kiedyś bardzo podobał mi się Dirt3 ze względu na model jazdy, coś między symulatorem a zręcznościowym. Mam kierownicę Logitecha DrivingForce GT. Co ciekawego wyszło na PC przez ostatnie 5 lat z podobnym modelem jazdy?
  4. Link który podałeś nie prowadzi do aukcji z monitorem o przekątnej 8.8" tylko z mniejszym 3,5", więc nie ma tam niczego porównywalnego za "ułamek ceny". Czytaj uważnie to do czego się odnosisz. Nie rozumem o co chodzi z tą "cierpliwością"? Przypadkiem trafiłem na monitorek z softem TurzX i dzielę się znaleziskiem z ludźmi na forum. To było to czego szukałem kilka lat temu.
  5. Sam sobie odpowiem, ewentualnie dla zainteresowanych tematem bo wreszcie znalazłem coś naprawdę dobrego i taniego. TurzX LCD Smart screen, w wersji 8.8". Podłącza się to przez USB (NIE HDMI). Nie rozciąga pulpitu, nie wymaga AIDA64 i tym podobnych. W komplecie jest dedykowany soft do projektowania ekranu monitorowania. Wszystkie operacje rysowania czy wyświetlania wideo na ekranie robi procesor ekranu LCD a nie PC więc nie spowalnia komputera. PC tylko steruje ekranem, przekazując parametry np. temperaturę czy obciążenie. Na Aliexpress za mniej niż 300zł.
  6. Kupię Thermaltake RGB Plus kontroler na 5 wentylatorów.
  7. Stary projekt poszedł w zapomnienie. Rozebrałem wszystko, zrobiłem zamiennik oryginalnej ściany rozdzielającej komory i wreszcie mogłem poukładać wszystko tak jak chciałem. Oprócz tego dodałem dwa home-made gigantyczne wskaźniki przepływu. Ze względu na ogromną powierzchnię obracają się powolutku, wreszcie widać jak ciecz pracuje. Układ ma dwie pętle. Po lewej stronie są bloki wodne na: chipset X570, karta graficzna, dysk SSD. Chłodnica 560, 60mm. Po prawo: Blok wodny na procesor i sekcję zasilania. Chłodnica 420, 60mm.
  8. Wystarczy połączyć dwa piny na wtyczce żeby było napięcie z zasilacza. Zdziwiło mnie to że prąd popłynął z rozdzielacza do MB i w dodatku rozświetlił ledy na kostkach pamięci. Oznacza to że gniazda DDR4 mają oddzielny pin do zasilania ledów i jest on na tej samej linii co gniazda led na MB.
  9. Projektując nową obudowę postanowiłem wrzucić sporo nowych światełek. Dla przejrzystości prowadzenia dodatkowych przewodów od LEDów użyłem rozdzielacza sygnałów z możliwością dodatkowego zasilania przez gniazdo satapower. Rozdzielacz podłącza się do płyty przewodem 3pin. I tutaj pojawia się potencjalny problem. Płyta główna zasila 5V gniazda dla ledów, to samo robi rozdzielacz. Na prosta logikę to spowoduje zwarcie. Zrobiłem taki test: odłączyłem zasilanie od płyty głównej. Do rozdzielacza dałem zasilanie 5V przez sata power oraz podłączyłem go przewodem 3pin gniazdo ledów do płyty g
  10. Projekt zapowiada się świetnie, choć będzie wymagał mnóstwa pracy. Skoro projektujesz wszystko od zera to może warto zrobić chłodnicę 1x200 w podstawie dla procesora a 4x120 dla GPU?
  11. Nie da się. Nieobrotowe złączki można wykorzystywać tylko do rurek i węży bo je można sobie dowolnie obrócić.
  12. Projekt masz gotowy? nie myślałeś o wykorzystaniu płaskich rezerwuarów? https://www.ekwb.com/shop/quantum/reservoirs/combo-units/d5-flat-combo-units Właśnie stoję przed decyzją o zmianie płyty i to dobra okazja żeby przebudować wszystko i poprawić. Moim zdaniem okrągłe rezerwuary słabo pasują do ostrych kształtów obudowy. Rozważam wywalenie ze spodu obudowy tej części gdzie znajdują się koszyki albo skrócenie jej tylko do wysokości kanału zatoki 5,25. Zamiast tego, na środku postawić taki płaski rezerwuar.
  13. Kupię sprawną płytę msi z87-gd65.
  14. Całość i tak jest przykręcona do obudowy i opiera się na brzegach, niczego nie osłabisz. Wykorzystałem puste miejsce na dwie zatoki 5,25', nie ma żadnych problemów.
  15. Jeśli masz zamiar użyć wentylatorów 14mm do chłodnic to proponuję od razu w uchwytach wyciąć środek od mocowań 12-tek. Będzie lepszy przepływ powietrza i mniejszy szum.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...