Skocz do zawartości

xyz13

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  5
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez xyz13

 1. Po pierwsze - masz już w innym wątku, że możesz odsprzedać licencję OEM i że jest to niezgodne z licencją MS, ale licencja MS jest niezgodna z prawem UE, więc nie obowiązuje cię w całości, a jedynie w części (co też jest sporne). Skoro możesz odsprzedać licencję OEM, to do uznania jej legalności wystarczy posiadać tylko te elementy, które zostały dostarczone podczas zakupu komputera, czyli kod z naklejką + fakturę. Nic więcej MS nie może wymagać, skoro sam tego nie dostarczył. Fakturę trzeba zresztą posiadać zawsze, nawet jeśli kupujemy / sprzedajemy lodówkę czy toster (chociażby w przypa
 2. xyz13

  Windows OEM vs BOX.

  Orzeczenie było na podstawie prawa UE a nie niemieckiego, a ono obowiązuje także w PL. Polskich wyroków nie było tylko dlatego, że tu nikt się nie przejmuje takimi niuansami jak sądzenie się z MS. Większość dostaje Windowsa ze sprzętem, a reszta "piraci" Windowsa przenosząc swoją wersję OEM ze starego komputera na nowy i nie przejmuje się licencjami ( i bardzo słusznie).
 3. xyz13

  Windows OEM vs BOX.

  Jeśli chodzi o BOX, to w innych krajach UE można było dostać wersję 32 lub 64 oraz 32 i 64. Jeśli chodzi o licencje to pierwszy przykład z brzegu: http://prawo.rp.pl/artykul/576551.html Kilka innych firm, jak Oracle także już przegrało w UE, a kilka innych czeka już w kolejce. O prawie to ty nie masz pojęcia, zajmij się lepiej dłubaniem w BIOS-ie.
 4. Ściąganie Windowsów z sieci to ryzyko ściągnięcia ładnie zainfekowanej wersji. Natomiast w świetle prawa UE do posiadania legalnego Windowsa wystarczy tylko i wyłącznie posiadanie klucza, aczkolwiek dobrze jest posiadać coś co uwiarygodni jego nabycie: faktura, naklejka itp.. Wszelkie dodatkowe zapisy licencyjne, które wymagają czegoś więcej są niezgodne z prawem UE i nas nie obowiązują, aczkolwiek MS robi co może by PR-owo oszukać użytkowników, że jest inaczej.
 5. xyz13

  Windows OEM vs BOX.

  BOX ma wsparcie techniczne od MS, natomiast OEM nie ma tego wsparcia. BOX może mieć jednocześnie wersje 64 i 32, a OEM tylko jedną z nich. Co do licencji MS - zawiera ona paragrafy niezgodne z prawem UE, więc nas obowiązuje tylko w niektórych obszarach, a nie w całości (mimo, że niby zgodziliśmy się z całą licencją). OEM można np. odsprzedawać bez ograniczeń, można też przenieść na inny komputer (na starym oczywiście nie może być używany). Dotyczy to zarówno 98, 2000, XP, Visty, 7 jak i 8. I są na to wyroki sądów europejskich. Nie trzeba się bawić nawet w sprzedaż z płytą czy myszką czy c
×
×
 • Dodaj nową pozycję...