Skocz do zawartości

strzelecbytomski

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez strzelecbytomski

  1. Dzięki Panowie.

     

    Oczywiście, zdaje sobie sprawę, że karta będzie za słaba - zmieniam najpierw monitor, a za jakiś czas kartę. Niemniej chcę mieć na początek już duży ekran. Odpowiedni wątek w tym zakresie założyłem w dziale monitory.

     

    Czyli karta wypluje taka rozdzielczość + nie będzie to rozdzielczość np. 4k zeskalowana w dół albo 1080p w górę, bo nie ma jej na liście? Wiecie w ogóle z czego to wynika, że takiej rozdzielczości w ogóle nie ma na liście obsługiwanych? 

  2. Noszę się z zakupem monitora o rozdzielczości 3440x1440 (to jest UWQHD).

     

    Na liście rozdzielczości obsługiwanych przez moją kartę (w Windows 10 właściwości karty i 'lista wszystkich trybów') nie widzę w ogóle takiej rozdzielczości. Praktycznie są rozdzielczości w okolicy 1080p i potem zaraz 4k.

     

    Czy to oznacza, że przy zakupie tego monitora moja karta nie będzie w stanie ustawić takiej rozdzielczości? A jeśli będzie w stanie, a nie jest to jej rozdzielczość 'natywna' z tej listy, to coś będzie skalowane, rozciągane? Czy jakość obrazu na tym ucierpi?

     

    To dla mnie bardzo istotne przed kupnem monitora. 

     

    Karta to MSI GTX1070 GamingX.

  3. Hej, szukam większego monitora, ale może najpierw pytanie: mam MSI Gaming X GTX1070. W rozdzielczościach na liście w windows w ogóle nie widzę 1440p (ale 4k na przykład tak). Monitor obecnie obsługuje max 1080p. Czy ta karta wspiera po display port natywnie taką rozdzielczość, a jeśli tak, to w jakim framerate max? (nie mogę znaleźć tej informacji na stronie producenta)?

     

    A teraz pytanie o monitor:

     

    Przeznaczenie:

     

    Głownie przeglądanie sieci i YT, praca biurowa, czasami gry i edycja zdjęć (sporadycznie). Ponieważ czasem edytuję hobbystycznie zdjęcia, wolałbym, żeby monitor nie był zakrzywiony. Będzie ok z tym rozmiarem i brakiem zakrzywienia? Odległość wzroku od ekranu = 75 cm. Siedzę wyłącznie centralnie przed monitorem, kąty widzenia mnie nie bolą. Czy może jednak nie bać się i szukać w zakrzywionych, bo lepszy wybór? (nie mam za bardzo gdzie tego przetestować na żywo...)

     

    Czego bym chciał?

     

    Przekątna 32-34 cale. Odświeżanie tak od 90Hz, żeby po upgradzie karty graficznej monitor mógł więcej uciągnąć. Płaski ekran (ale tu się biję z myślami, nie wiem czy to rzeczywiście mi tak popsuje kwestie edycji zdjęć? Jak Wasze doświadczenia?). Ewentualnie możliwość przymocowania do ściany. Marka - bez preferencji. Cena poniżej 2500 PLN.

     

    Myślałem wstępnie o iiyama G-Master Red Eagle GB3461WQSU-B1. 

     

    Sprzęt na którym na razie monitor będzie latał: i7-7700k, 16gb ram, gtx1070 msi gaming x 8GB. Upgrade oczywiście w planie.

    Oczywiście chodzi mi o 3440 x 1440 (UWQHD) i ekran o proporcjach 21:9.

  4. Wiedziałem, że nie zawiedziesz :) Dzięki wielkie, nie znałem tych klawiatur. Bardzo fajne. Nad Realforce też się zastanawiałem - w czarnej wersji nie miałbym z nimi problemu. W sumie, w wersji kolorystycznej 'kość słoniowa' też nie. Mam dość klasyczny pokój (drewno, ciemna zieleń etc.). 

     

    Odnośnie tych Leopoldów:

     

    1. Doskonale, że są dostępne. To dość mocny luksus, na który teraz ciężko liczyć jak patrzę po sklepach z klawiaturami.
    2. Czy Topre z czasem nie robią się sztywne? To w końcu mariaż mechanika z membraną, a membrana lubi się usztywniać? (tak czytałem)
    3. Generalnie - czy nie ma czegoś bliżej mojego budżetu? Tu mam jednak lekki overrun. Jeśli nie, to zacisnę poślady. Zdaje się, że 

    Co powiesz o:

     

    • G915 w wersji TKL linear? Kusi bezprzewodowość i dostępność (chociaż i tak, żebym sobie 'poklikał', to muszę zamówić z opcją zwrotu, bo nigdzie u siebie na Śląsku jej nie widzę 'on site').
    • iKBC W200 na redach?

     

    P.S. Jestem na kilku forach tematycznych, czytam reddita etc. - generalnie, nie urodziłem się wczoraj. I w życiu nie widziałem nikogo tak sensownego jak @Leminairre właśnie. Zrozumienie potrzeb, porady naprawdę made to measure, ogromna wiedza w temacie, rozległe i sensowne odpowiedzi. Dziecko bym Ci powierzył do opieki nawet ;D

  5. Mam klawiaturę jak z tytułu, ale jakiś czas temu została zalana i teraz część klawiszy wystukuje mi się podwójnie (to podobno w ogóle przypadłość tego modelu, nie wiem czy akurat ma to coś wspólnego z zalaniem :P). Niemniej - chcę ją zmienić na coś w pełni sprawnego.

     

    Czego oczekuję?

    • Mechanik
    • TKL
    • Klawisze linear. Ciche, bez kliku i 'feedbacku',
    • Najważniejszy jest dla mnie feeling klawiatury - chciałbym coś maks miękkiego, jakbym naciskał nie klawisz, a najmiększą piankę ; ) na anglojęzycznych forach określają to chyba jako mooshy feel? ;) Ten Corsair przez swoją 'toporność' czy też 'sztywność' kliku / dobicia do dechy doprowadza mnie do szału. Bardzo podobają mi się wszystkie filmiki z klawiaturami z przełącznikami linear, które są dodatkowo smarowane - oh, jakże ja bym takie chciał (a może ktoś w PL robi takie mody za PLN?)
    • Idealnie, gdyby to była bezprzewodówka, ale to raczej niemożliwie z tego co widziałem przy moich wymaganiach (chyba tylko K915 Logtech się zbliża, ale go nie klikałem, to nie wiem) - więc przewód OK
    • Zakup w UE (nie chcę płacić cła). Rozumiem, że w PL raczej nie kupię niczego takiego...

     

    Budżet: ~800 PLN / 200 EUR

     

    Dodatkowo proszę o polecenie jakiegoś desk mat na klawiaturę i myszkę - max prosty, estetyczny. Bez wzorów, najlepiej jeden kolor. Myszkę jaką mam teraz to G502 Logitecha.

     

    @Leminairre? :) Widziałem, że masz bardzo dużą wiedzę i polecasz ciekawe rozwiązania. Pomożesz?

     

    P.S. - nie gram za dużo, więc nie muszą to być klawiatury gamingowe (te są raczej brzydkie). Fajnie, jakby miała podświetlanie - białe wystarczy. Ale to też nie jest 'must have'.

  6. Jak w temacie, do sprzedania zestaw:

     

     

    Procesor - AMD 64 X2 Dual Core 5200+ 2,71 GHz z wiatraczkiem

    Grafika - Ati Radeon HD 3850 512 MB GDDR 3 256Bit HDMI DVI

    Płyta główna - Gigabyte M52L-S3

    RAM - GoodRAM 2 GB DDR2

    Dysk - Western Digital 80GB WDC WD800JB-00JJA0

    DVD-RW - LITE-ON DVDRW SHW-16H5S

    Obudowa ATX, zasilacz, karta sieciowa i dźwiękowa na płycie głównej, stacja dyskietek (padnięta).

     

    Całość 600 PLN, odbiór osoby w Bytomiu i okolicach.

     

    ZDJĘCIA: http://allegro.pl/amd-64-2-71-ghz-radeon-3850-512mb-2gb-ram-80hdd-i2358815463.html

  7. Sprzęt wygląda tak:

     

    Procesor - Amd 64 X2 Dual Core 5200+ 2,71 GHz z wiatraczkiem

    Płyta główna - Gigabyte M52L-S3

    RAM - 2 GB

    Dyski - 1) Western Digital 150GB WDC WD1600AAJS-00B4A0 2) Western Digital 80GB WDC WD800JB-00JJA0

    Grafika - Ati Radeon HD 3850 512 MB GDDR 3 256Bit HDMI DVI

    DVD-RW - LITE-ON DVDRW SHW-16H5S

    Obudowa ATX, zasilacz.

     

    Chcę sprzedać całość/rozmontować na części w celu dołożenia do nowego zestawu. Stąd pytania:

     

    1) Czy bardziej opłaca się sprzedawać taką konfigurację jako zestaw czy jako całość?

    2) Jakie realne ceny mogę otrzymać za poszczególne komponenty (gdy będę sprzedawał osobno) lub za całość (jeśli w zestawie)?

     

    Liczę na Waszą pomoc i profesjonalizm :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...