Skocz do zawartości

Seadog

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Seadog

  1. wyrzuć ten modem na śmietnik, dla pewności włóż buty na grubej podeszwie (najlepiej glany) i podepcz solidnie. Następnie zamów walec, niech kilkakrotnie przejedzie po szczątkach modemu.

     

    A potem kup dowolny modemorouter ADSL+ podłączany przez gniazdo LAN (RJ45) i ciesz się brakiem problemów niezależnie od systemu operacyjnego i innych imponderabiliów. Amen.

  2. można od razu podłączyć Neo do routera bez żadnego modemu

    Jeśli będziesz tak pisał, to laik pójdzie do sklepu, kupi router i będzie pytał na forum jak wsadzić wtyczkę RJ-11 do gniazda RJ-45. Powiedzmy więc wprost: do routera nie da się podłaczyć Neostrady/Netii/czegokolwiek ADSL. Potrzebny jest router z modemem ADSL. A to nie to samo, co "router bez żadnego modemu" - rzekłbym nawet, że zupełnie co innego.

  3. Ta przejściówka nie pomoże, bo i w jaki sposób? :P

     

    Jedyna opcja to podłączenie modemu pod USB komputera A, ustawienie tam dzielenia połączenia internetowego, połączenie karty sieciowej komputera A z wejściem WAN routera, i dalej już normalnie. Wada: komputer A będzie musiał być włączony, aby inne komputery miały sieć. Inaczej to nie przejdzie, nawet routery posiadające port USB pozwalają na podłaczenie do niego dysku zewnętrznego, ew. drukarki (te droższe). IMO gra nie warta świeczki, ale to już sam musisz zdecydować.

  4. DIR-600 jest owszem, nowszym modelem, ale jakość ta sama (D-Linkowy standard, czyli przyzwoita) - chodzi o to, że DIR-600 obsługuje standard IEEE 802.11n, o teoretycznej prędkości przesyłu 600 Mbit/s (wobec 54 Mbit/s przy standardzie 802.11g, który masz w DIR-300 i większości popularnych routerów Wi-Fi). Nie ciesz się przedwcześnie, implementacja tego standardu w DIR-600 jest taka, że pozwala na przesył danych z prędkością 150 Mbit/s (co i tak jest sporo lepsze od 54 Mbit/s). Ponadto w takich samych warunkach terenowych standard n zapewnia teoretycznie większy zasięg.

     

    Dodatkową zaletą DIR-600 jest to, że możesz wrzucić tam alternatywny firmware (DD-WRT) i cieszyć się QoS i innymi bajerami.

  5. W tym LG 42LH3000 ponoć można odblokować USB tak samo jak w 37lh3000. Pomyśl, czy nie chciałbyś móc oglądać filmów HD z napisami (ja przetestowałem na 720) bez konieczności użycia komputera/odtwarzacza, tylko z pendrajwa? Jeśli masz TV na stałe podpięty pod komputer, to ta funkcja jest tylko średnio przydatnym bajerem, ale jeśli - jak u moich teściów) TV stoi z dala od kompa, w innym pokoju, to możliwość wetknęcia mojego "gwizdka" i odpalenia filmu jest dla mnie dość istotna.

  6. Nom tak patrzałem nad modelem LCD Full HD LG 37 LH 3000 co o nim myślisz? tą stówę więcej zawsze namówię rodziców ;p

    Kupiliśmy taki teściom pod choinkę. Za tę cenę - dobry, a gdy odblokujesz odtwarzanie z USB zdjęć i filmów (w tym HD!), po prostu w swej klasie bezkonkurencyjny. W sklepie morele.net znajdziesz moją nieco obszerniejszą opinię.

  7. LG... To dawny GoldStar. ^^

    A "Cadbury-Wedel" to dawny "Wedel", czyli dawny "22 lipca d. E.Wedel" czyli dawny "E. Wedel". A IV RP to dawny PRL, czyli dawna II RP, czyli (...) dawna Polska Mieszka I.

     

    Do czego mają zmierzać takie opowieści historiozoficzne? Są jakieś teczki w IPN na LG? A jak się to ma do jakości monitorów?

     

    (Koniec offtopa)

    Ja bym się postarał znaleźć informacje o producencie/typie panela użytego w w/w monitorach i szukał w sieci informacji o jakości tych paneli. Gdyby były porównywalnej jakości, wówczas można się zastanawiać nad fontannami i wodotryskami, czyli resztą funkcji, estetyką itepe.

  8. Nie da rady, UPC paruje kartę z odbiornikiem (set top box) i nie ma możliwości odbioru sygnału cyfrowego popzrez inne urządzenie (w tym także TV z dekoderem DVB-C, paranoja). Zatem cyfrowy sygnał dojdzie do dekodera UPC, a ten przekaże dalej to, na co pozwalają mu wyjścia (HDMI, Scart, s-video czy co on tam ma).

     

    Jeśli posiadasz odbiornik TV (ja nie, i dlatego nadal jestem abonentem analogowego UPC), możesz sobie podłączyć dekoder UPC do TV i cieszyć się ofertą cyfrową, zaś sygnał analogowy (bo nadal go puszczają) podłączyć do standardowej karty TV w komputerze.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...