Skocz do zawartości

adbacz

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    61
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O adbacz

  • Tytuł
    Amator

Informacje

  • Miejscowość:
    Kalisz
  • Zainteresowania:
    Komputery, Filmy i Wrestling
  1. Czegoś takiego się nie spodziewałem. Kupiłem MSI PRO B650M-A WIFI (AM5), i do tego ENDORFY FERA 5 ARGB. Okazuje się, że kondensatory po lewej stronie gniazda procesora są tak blisko, że ramka od chłodzenia jest niemożliwa do przykręcenia - brakuje jakieś 3-4 milimetry. Spotkał się ktoś z czymś takim? Boję się kupować kolejne chłodzenie. Sprawdzałem inny płyty główne, chociażby ASUS TUF Gaming B650M-Plus WiFi, na zdjęciach wygląda, że jej kondensatory są jeszcze bliżej gniazda procesora niż w MSI.
  2. adbacz

    Problem z pamięciami

    Po sprawdzeniu memtestem, podnieś napięcie do bezpiecznej granicy, lub zwiększ Timingi do poziomu tej która ma największe. Tzn. z CL4 na CL5 a nie na odwrót!!
  3. Łukaszbass, ale na stronie producenta jest napisane w obsłudze procesorów, ze ten model jest nieoficjalnie, więc moze E8400 nie chodzić bo poprostu nie ma jakotakiego wsparcia. Jeśli się myle to prosze o poprawienie mnie.
  4. No najwyraźniej jest tak jak mówisz. Czeka nowa płyta lub inny procek.
  5. No tak, przepraszam, nie zauwazyłem rewizji. A co do zasilacza to nie chodziło mi o za słabą moc tylko to, ze moze być juz dość stary i np. nie trzymać napięć i powodować takie a nie inne usterki. Tutaj masz procesory obsługiwane prze tę płytę: http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul ... s3_33.html Tam są dwa E8400 bo są dwie rewizje. Ale przy kazdym piszę, ze jest obsługiwany nieoficjalnie.
  6. Napisz pełną nazwe płyty bo ta nic nie mówi.
  7. Jakiej opcji u Ciebie nie ma bo nie napisałeś? Takiej, ze nie mona podpiąć kabelka zasilania? EDIT: Przepraszam, nie doczytałem pierwszego postu dokładnie. Spróbuj tak: Podłącz normalnie ten dysk pod ta przejściówkę, otwórz bok obudowy i podepnij MOLEXa lub SATA kabelek od prądu pod niego. W tedy powinien chodzić normalnie. To jest tak, jakbyś od kabla USB wyjął 2 kabelki z zasilaniem i zostawił tylko 2 które odpowiadają za transfer danych. Po to HDD ma złącze zasilania, zeby je wykozystać, chyba, ze to dysk przenośny konkretnej firmy, w tedy podłączasz tylko pod USB bo innego wej
  8. Nie powinieneś mieć problemów z zalilaczem ale na wszelki wypadek mozesz od kogoś pozyczyć podobnej lub większej mocy i podłączyć u siebie. W tedy będziesz miał pewność, ze to nie wina zasilacza i będzie trzeba szukać winowajcy dalej. Mozesz tez iść z procem do kogoś kto ma ten sam socket i zobaczyć czy u niego będzie dobrze chodziło o ile ma najnowszy BIOS. Napisz swoją rewizje płyty bo na stronie producenta są podane 1.1 2.0 i 3.3 Z tego co widzę to tylko rewizja 3.3 wspiera tego procka i to nie oficjalnie więc moliwe, ze dlatego masz problemy z nim. Ale najpierw podaj rewizje płyty
  9. Znowu nie mogę edytować więc napisze następny post. Niestety, to co napisałem nie pogło, nadal internet sie wyłącza. Proszę o jakąkolwiek pomoc lub chociaz jakies sugestie na ten temat.
  10. Sprawdź HDD czy nie ma Bad Sectorów, najlepiej daj tu screena z HD Tune.
  11. A zasilanie podłączyłęś pod ten HDD? bo tam na fotkach jest pokazane, że podłączasz tą przejściówkę i kabel zasilania pod HDD i powinno chodzić.
  12. Jak kupisz z różnymi timingami to zawsze możesz sobie ustawić w BIOSie parametry tej wolniejszej, w Twoim przypadku 5.5.5.15 i 2.0V lub 1.9V. Oczywiście co do zostawienia jednego slotu wolnego odpiowiedz sobie na pytania: 1: Czy mam 64-bitowy system operacyjny? 2: Czy w przyszłości(rok, półtora) będę zmieniał platformę\sama płytę główną?
  13. Wybaczcie, ze post pod postem ale nie mogę edytować poprzedniego i nie wiem dlaczemu. Zrobiłem tak jak napisałem, wszystko usunąłem i zrobiłem od nowa i jak narazie chodzi. Zobaczymy za jakiś czas czy sie poprawi. Dzięki za pomoc...
  14. Tak, włączyłem udostępnianie internetu w połączeniu sieciowym Multimedii, tam gdzie jest internet w stacjonarnym. Dzisiaj po włączeniu laptopa po 5 minutach się internet wyłączył. Spróbuje jeszcze raz wszystko od nowa zrobić, wszystkie połączenia, Zobaczę czy to coś da.
  15. Wybaczcie, Na obu jest Windows XP. Wujek google pokazał, ze oprócz ustawienia adresu IP obu komputerów (192.168.0.1 komputer z internetem, 192.168.0.2 laptop) oraz maski posieci trzeba było jeszcze wpisać brame domyślną czyli adres IP komputera z internetem (w ustawieniach połączenia na laptopie). A oprócz tego adresy serwerów DNS. Bany: Nie chcę kupować routera bo chciałem mieć udostępniane pliki z komputera na laptopa i nie mieć problemu z zasięgiem. Kazdy ma swoje wymagania i o gustach sie nie dyskutuje ale dzięki za informacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...