Skocz do zawartości

tomek11

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    389
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tomek11

  1. Ja korzystam z 2 wrapperów na Win XP z Duronem 750 i low endowym GF2 MX 200 ( DgVoodoo 1 dla Tomb Raidera 1 i zeckensack's glide wrapper dla NFS2SE) . Nigdy nie przepadałem za Win 98 , więc jest to najwolniejsza maszyna z zainstalowanym Win XP jaką posiadam. Mimo to działa to całkiem dobrze.. Dużo gier z WIN 98SE działa. Trzeba czasami pokombinować aby poprawnie je uruchomić , ale jak ktoś lubi trochę pokombinować to powinien sobie poradzić.. Problem z ilością pamięci w NFS2SE załatwia patch zrobiony w Application Compatibility Toolkit.. Tomb Raider , DgVoodoo 1
  2. Zmieniałeś pastę na tej karcie ? Miałem kiedyś ten model z wadą fabryczną radiatora. Po ściągnięciu chłodzenia okazało się że nie przylega do gpu , ponieważ miała jakby wytopione wgłębienie wielkości 2zł na samym środku tego chłodzenia..
  3. Pewnie można usunąć ekran , tylko że wtedy pojawią się brzydkie szczeliny przy gniazdach . Ekran wraz z płytą dopiero wypełnia te szczeliny.. Wyglądałoby to trochę tak jakbyś w komputerze PC zamontował np kartę graficzną bez tego śledzia , który umożliwia przykręcenie karty do obudowy.. Pewnie że można pomyśleć o wymianie kondensatorów ale z tego co widziałem nie ma śladów wylania, wyglądają dobrze. Ale wiem że po 30 latach mogą wylewać , wysychać itd , z drugiej strony też nie chcę wchodzić w niepotrzebne koszty , jakby okazała się ta Amiga całkowicie martwa..
  4. Tak teraz wygląda po kilku godzinach czyszczenia .. Dolny ekran całkowicie pokryty był rdzą z obu stron , nie robiłem zdjęć , ale było fatalnie.. Po długim czyszczeniu dalej nie jest idealnie , ale na tyle dobrze aby można było go z powrotem zamontować. Górnego ekranu brak, płyta w dobrym wizualnie stanie. Brak wylanych kondensatorów czy zjedzonych przez wilgoć uszkodzonych ścieżek. Największy problem który widzę to , w miejscu mocowania stacji dyskietek do obudowy ułamany/wyrobiony plastikowy gwint.. Przez co nie można było poprawnie przykręcić stację dys
  5. Byłem wyrzucić śmieci, patrzę na kuble takie cudo leży . Nawet jeśli jest niesprawna , no nie mógłbym tak jej wywalić .. Trochę z wierzchu mokra , trzeba rozebrać i dobrze wysuszyć.. Na razie i tak nie sprawdzę jej . Nic już z Amigi nie mam, swoją Amigę 600 sprzedałem w 1997 roku..
  6. Jakie to są pamięci Twin Mos? Pytam dlatego że niektóre pamięci DDR 400 Twin Mos , nie mają w spd wpisanych ustawień dla 133MHz z którymi płyta główna najprawdopodobniej próbuje wystartować z tym CPU .. Teoretycznie powinna ale.. Przykład takich pamięci
  7. Tu masz dane tego dysku - https://stason.org/TULARC/pc/hard-drives-hdd/western-digital/AC-2700-10-1994-730MB-3-5-SL-ATA2-FAST.html
  8. Jak doszło do zarysowania powierzchni dysku , to jest całkiem prawdopodobne że duże obszary uległy uszkodzeniom.. Dawne biosy miały możliwość nisko poziomego formatowania dysku, ale uważane było to za niebezpieczne. Można też przeskanować i sformatować dysk programem od producenta dysku..
  9. Jaki tam masz dysk IDE ? Może jak jest inny , aby nie doprowadzić do uszkodzeń to trzeba było by go parkować komendą PARK przed wyłączeniem komputera?
  10. Nie byłem gorszy . Swego czasu potrzebowałem pilnie zastąpić uszkodzony wiatraczek , ale nie miałem czym . Pomógł stary wiatraczek od Athlona 64.. Geforce 2 GTS
  11. Moja płyta przynajmniej u mnie , ma taki problem ze na procku z FSB 100 MHz (Duron) , nie mogę ustawić pamięci ram aby pracowała synchronicznie z fsb procka . Zawsze ustawia w takim zestawieniu 133MHz na ramie , niezależnie od ustawień biosu (T1.8)
  12. Na mojej działa Barton 2500+ na biosie T1.8, przy starcie pokazuje jego prawdziwe taktowanie 1833 MHz zamiast nazwy 2500+. W systemie nie ma problemu.. Widziałem ten komentarz , że istnieje mityczny bios 1.9beta. Ale to jest jedyny komentarz wspominający o nim.. Ten bios to trochę jak z Yeti haha .. Ale fajnie by było aby istniał i można by było go gdzieś pobrać.
  13. Mam Soltek SL-75DRV5-C i działa z prockami na 166MHz fsb . Soltek SL-75DRV5 rev. Y5 chyba nie będzie , w mojej płycie już dawno temu wylały kondensatory. Po wymianie działa. Taka ciekawostka, dźwięk Via ac97 potrafi na tej płycie działać nawet ze starymi słuchawkami Tonsil Sd-524 , one są chyba 600 omowe.. Słuchawki Superlux Hd 681 grają tak głośno że w mikserze dźwięku, mam głośność ustawioną na bardzo małe wartości..
  14. Komp pod sentyment , gdzieś pod koniec 2000 roku jak dla mnie: Athlon Thunderbird 1200C , NVIDIA GeForce2 Ultra, Sound Blaster Live! Platinum 5.1 . Głośniki w stylu Creative DeskTop Theatre 5.1 . Do tego dobra jakaś płyta główna i ram..
  15. Ale to nie jest relikt muzealny ;) Taki komputer to do Visty czy tam Win 7 bardziej.. Taki wspomniany Crysis np odpalony na wysokich detalach i wysokiej rozdzielczości, na Win XP po jakimś czasie zje więcej ramu niż domyślnie XP ma na proces ( 2GB ).. Po czy się zawiesi..
  16. Zgaduję , to jest Radeon HD 6790 ? Leży u mnie też kilka kart, które swoje najlepsze czasy mają już za sobą..
  17. Google znajduje różne ciekawe odmiany Vant https://www.vgamuseum.info
  18. Fajna ta Vanta. Warto sprawdzić czy działa , zawsze możesz zbudować oparty o nią jakiś retro zestaw. Do roku 2000 ładowali często te karty do rożnych zestawów z Pentium 2 , Pentium 3 czy Celeron..
  19. Nigdy takiej nie widziałem , daj fotkę Może to jakiś odrzut produkcyjny z pełnej wersji ? Mam TNT2m64 na pcb Vanty , ale to są normalne wersje..
  20. Zainstalowałem dla testu te YAMAHA XGstudio na Pentium 166 mmx z kartą dźwiękową SB Live! Value. Odpala się i działa, muzyka gra.. Dołączonych sterowników nie instalowałem, nie chciałem rozwalić systemu.. Stary komputerek się sypie. Bateria wlutowana na stałe do wymiany oraz problem z kontrolerem stacji dyskietek. Tak informuje mnie bios.. Mogłem nie wyciągać gratka , nie wiedziałbym o tych problemach hahaah Problem ze stacją dyskietek zdiagnozowany , podmiana na inną stację dyskietek rozwiązała problem, pozostał problem z baterią Wymieniał j
  21. Tego nie pamiętam , ale ECS K7VZA miała zwykły kodek AC97. Więc dziwne by było aby dodawali certyfikat wraz z oprogramowaniem do niekompatybilnej płyty głównej.. Zawartość płyty CD - możliwe że te modele są kompatybilne..
  22. Znalazłem wspaniały certyfikat autentyczności , dodawany do płyt głównych ECS z roku 2000 Tam był jakiś badziewny kodek AC97 , ale dali to był hehe ( było jakieś oprogramowanie Yamahy - YAMAHA XGstudio )
  23. Nie widać na tej fotce co to jest , nie wygląda mi to na bezpiecznik , nie podejmuję się zgadywania..
  24. Włącz "buzer " jest sygnał to sprawny , nie ma spalony..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...