Skocz do zawartości

Damian Szymański

Redaktor
  • Liczba zawartości

    1397
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

16 OK

2 obserwujących

O Damian Szymański

  • Tytuł
    Redaktor

Informacje

  • Płeć:
    Nie podaję
  • Miejscowość:
    Zamość
  1. Zauważ, że na początku jak debiutował Steam for Linux to binarki gier były podobnie jak na Windows jedynie x86. Z biegiem czasu Steam wprowadził możliwość wgrywania również binarek x86_64 - czyli dla 64-bitowych platform. W końcu coraz większa ilość gier - przynajmniej w Linuksie debiutuje w obu wersjach więc dlaczego by nie skorzystać? Obecnie jak gra ma binarki x86 i x64 to steam automatycznie uruchamia właściwą dla danej platformy. Możliwe, że problem polegał na tym, że gra x86 była uruchamiana na systemie x64 i zabrakło pewnej biblioteki dlatego te problemy, aczkolwiek właśnie bardzie
  2. Z tego co widzę, to są to znane procesy, więc wszystko raczej jest w porządku. Jedynie możesz popracować nad eliminacją ich liczby - wyłącz te, z których nie korzystasz, lub korzystasz sporadycznie.
  3. Unity można wykorzystać w każdym Linuksie, którego twórcy będą spełniać rygorystyczne wymogi licencyjne Canonical. Wiem, że obecnie wrzucono je do jakieś repo w Arch. Jeszcze dosyć dobry jest RazorQT, ale ma być konsolidowany w LXDE? - już dobrze nie pamiętam, jak coś to mnie poprawcie. Ogólnie mamy wolność wyboru i każdy bierze co mu lepiej pasuje. Ja wybrałem KDE, ewentualnie czasami eksperymentuje z Cinnamon. GNOME Shell sprawdzam co wydanie, ale jakoś mi nie podchodzi.
  4. Opera bazuje teraz na otwartej i wolnej przeglądarce Chromium, na której opiera się Google Chrome. Cechą charakterystyczną jest rozdzielenie procesów na kilka. Stąd w nowej Operze dzieje się tak jak w Chromium/Chrome, to normalne.
  5. Hej. Nie musisz pisać "linux'ie" zamiast tego lepiej wpisać "Linuksie", "Linuksa", a słowo "Linux" używać tylko kiedy nie odmieniasz. Ogólnie tekst może być. Dawaj szybko teksty dotyczące konsoli, ale pamiętaj, że Linux to nie tylko konsola i prawie wszystko co w niej robisz, można również wyklikać graficznie.
  6. Damian Szymański

    Windows 8 - shit czy hit?

    Cześć. Na wstępie stwierdzam, że ciekawy wpis. Idąc dalej, kwestia Windows 8 to głównie sprawa przyzwyczajeń i gustu - a jak wiemy o gustach się nie dyskutuje Dla jednego Windows 8 będzie bardzo dobrym i kompletnym systemem, a dla innego będzie nieporozumieniem, ot takie mamy czasy, że każdy może wybrać to co mu bardziej pasuje. Dlatego nie można jednoznacznie stwierdzić, że system jest super, albo że jest bee. Dlaczego? Otóż jak już wspominałem, pisząc recenzje/test opis itp. będziemy opierać się o zindywidualizowane preferencje to znaczy, że ja lubię to i to, a więc mi pasuje, a inny
  7. Nie wiem dokładnie o co biega, ale mam przeczucie, że program woła o numer rdzenia. Zazwyczaj 0 to 1 rdzeń, 1 to 2 rdzeń itp. Spróbuj może tak.
  8. WINE - Wine Is Not Emulator, aby z niego skorzystać nie potrzebujesz systemu Windows. Instalujesz aplikację WINE z repozytorium/centrum oprogramowania i za jej pośrednictwem uruchamiasz dany program/grę. Można również próbować w komercyjnej aplikacji CrossOver. Jeżeli jednak nie zależy ci na konkretnych programach możesz śmiało próbować natywne dla Linuksa podobne aplikacje jak GIMP, Corel AfterShot Pro czy też Lightworks.
  9. W takim razie chyba najlepszym rozwiązaniem będzie Roccat Savu - chyba, że ktoś ma lepszą propozycję?
  10. Co do tego Roccat Savu to może miałeś możliwość sprawdzać mysz w Linuksie, nawet na jakimś livecd? Chodzi mi czy jest wykrywana jako plug 'n' play, bo w sumie roccat daje sterowniki dla linuksa, ale interesuje mnie właśnie czy wystartuje z urzędu. Jeszcze jedno jak sprawuje się ta mysz na różnym podłożu? Bo wiesz to laptop i nie zawsze będę miał pod ręką podkładkę.
  11. Wiecie co, specjalistą w tej dziedzinie nie jestem, ale kiedy używałem większych rozmiarów myszy to układ z tego co pamiętam był palm grip, na tej mojej ostatniej tragicznej małej myszy Modecoom układ to claw grip. Nie znam się na tym, ale im większa mysz tym dla mnie wygodniej. W sumie ciekawa jest ta storm xornet jak i x-luca oraz Savu - chociaż wygląd nieco dziwny . A co powiecie o tych sensorach V-Track? Chodzi mi o pracę na różnym typie powierzchni.
  12. Witajcie. Jako, że w tej kwestii jestem nieogar zwracam się do was z pytaniem o polecenie dobrej myszy. Mysz ma być do pracy i gier. No i tutaj jest problem, gdyż konstrukcja będzie działać w laptopie z systemem Linux, dlatego odpadają raczej myszy, które mają sporo funkcji lecz ich użycie wiąże się z instalacją dodatkowego oprogramowania. Chociaż Roccat udostępnia drivery i chyba w niektórych Logitech coś jest. Na mysz nie chcę wydać dużo kasy, gdyż nie jestem bardzo wymagającym graczem - gdybym miał złącze PS/2 to jeszcze bym śmigał na starusienkiem A4Tech Dobrze by było, gdyby my
  13. Odpal Chrome i w momencie wysypania wtyczki otwórz nową kartę i sprawdź: chrome://gpu, pokaż co wypluło.
  14. Witajcie. Zakupię klucz do gry Counter-Strike: Source (CS: Source) który można przypisać do konta Steam. Zaznaczam, ze nie poszukuję gry przypisanej już do istniejącego konta. Kwotę jaką mogą zaproponować hmm, na pewno mniej niż gra kosztuje na Steam. Pozdrawiam.
  15. Do gry wyszły oficjalne tekstury wysokiej rozdzielczości, są też różne nieoficjalne paczki, jedne gorsze inne lepsze nawet od oficjalnych, ale mają one i swoją ceną dużo zajmują i potrzebują mocniejszego komputera. Sam patch raczej grafiki ci nie poprawia, ale chyba którychś z tych początkowych coś tam usprawniał, ale mniejsza o to, Dlatego bardziej bym się skłaniał do błędów grze - przejrzyj zresztą listy zmian wnoszone przez poszczególne patche. Możesz wgrać tekstury wysokiej rozdzielczości, obojętnie jakie i dodatkowo możesz edytować plik konfiguracyjny. Dodam, że dla kart NV są dodatkowe
×
×
  • Dodaj nową pozycję...