Skocz do zawartości

dsv1337

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutralny

O dsv1337

  • Tytuł
    Nowicjusz
  1. Panowie, dziękuję za tak liczne odpowiedzi. Mam pytanie z innej beczki. Mianowicie zastanawiam się również nad wymianą procesora na Ryzena 5600/5600x. Jak oceniacie moją obecną płytę pod kątem tej wymiany (ASRock B450 Pro4)? Da radę? Jeżeli nie, to co sądzicie o MSI B550-A PRO? Wtedy nie bawiłbym się w szukanie problemów i ewentualny serwis starej płyty.
  2. OC nie robiłem. Jedynie ustawiałem pamięci na wyższe taktowanie poprzez profil XMP. Na przestrzeni lat zmieniłem tylko kości ram i dorzuciłem dysk M2 NVMe. Nie kojarzę też, żeby problem powstał "po czymś", np. po czyszczeniu komputera podczas którego mógłbym coś uszkodzić. Raczej wyglądało to tak, że uruchomiłem komputer, pojawił się ten błąd i go po prostu zbagatelizowałem aż do teraz.
  3. Co robiłem zanim pojawił się problem? Co masz na myśli? Jakieś OC procesora czy coś podobnego?
  4. Niestety, po wymianie baterii na płycie głównej i nałożeniu pasty termoprzewodzącej na procesor nic się nie zmieniło. Godzina w windowsie nadal jest nieprawidłowa a temperatury procesora i jego wentylator dalej szaleją. Jakieś inne pomysły?
  5. Chłodzenie to SilentiumPC Fera 3. Komputer jest wyczyszczony. Jutro zmienię baterię na płycie głównej, nałożę pastę na procesor i dam znać czy sytuacja się poprawiła.
  6. AMD Ryzen 5 1600X 3.6GHz HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16 (2x8GB) ASRock B450 Pro4 Sapphire Radeon RX 5700 XT NITRO+ SilentiumPC M2 Bronze 600W SSD: ADATA 512GB M.2 PCIe NVMe XPG SX8200 Pro HDD: Seagate BARRACUDA 1TB Obudowa: SilentiumPC Gladius M35. Ram dawno temu sprawdzałem tym programem i nie było żadnych problemów. Dla wszystkiego jednak sprawdzę jeszcze raz. Tak samo jak baterię na płycie głównej i jej napięcie.
  7. Witam. Mam problem z moim PC. Prawdopodobnie chodzi o procesor (AMD Ryzen 1600x lub płytę główną (ASRock B450 Pro4). Do objawów należą m.in.: -nienaturalne grzanie się procesora (temperatura na pulpicie potrafi skakać od 33 do 57 stopni, przy obciążeniu nawet do 85 stopni, mimo iż wentylatory w obudowie i na procesorze ustawione są na najwyższe obroty), -wymuszanie przez system pracy pamięci ram na 2400Mhz - przed wystąpieniem objawów pamięci były ustawione na 3200MHz i przez kilka lat działało to bez problemu, dopiero od niedawna przy ustawieniu wyższego taktowania komputer podc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...