Skocz do zawartości

Ogólnie o cyfrowym świecie

 • wpisów
  14
 • odpowiedzi
  44
 • wyświetlenia
  97584538

Technologia technologi nierówna - HD Voices - czyli jakość dźwięku podczas rozmów


Bandyto3xx

5238566 wyświetleń

blog-0776016001377860828.pngJakiś czas temu T-Mobile chwaliło się wprowadzeniem obsługi technologii HD Voices. Później tę funkcje uruchomił również Play. W ogólnym założeniu technologia ta ma wpłynąć na znaczną poprawę jakości rozmów przeprowadzanych przez telefon komórkowy. Jedynym wymaganiem dla klienta jest po prostu - znajdowanie się w zasięgu sieci obsługującej ten standard oraz posiadanie odpowiedniego telefonu, który wspiera omawianą technologię. Jednak jak to jest w praktyce?

 

Osobiście korzystam z usług sieci Play. I własnie na tej podstawie chciałbym się wypowiedzieć na temat tej technologii. Teoretycznie mój telefon wspiera ją (Nokia 603), jednak nie zauważałem żadnej różnicy w jakości dźwięku dzwoniąc na inne telefony wspierające HD Voices (od razu ubiegam pytania - tak znajdowałem się w zasięgu 3G Play, jak i drugi telefon również). Dzwoniło się na wiele telefonów - głównie Androidowe średniaki, jednak kolosalną różnicę w dźwięku usłyszałem dopiero w momencie kiedy połączyłem się z Nokią 500 - taki ot zwykły, tani Symbianowiec. Głos podczas połączenia był naprawdę bardzo wyraźny, a przy tym dużo głośniejszy. Później podjąłem testy z Lumią 710 (w końcu też Nokia, a w dodatku posiada 2 mikrofony) - dźwięk okazał się po prostu zwyczajny, czasem nawet niewyraźny. Poguglowalem w internecie i wyczytałem, że ludzie bardzo narzekają na ten model pod tym względem - w dodatku dowiedziałem się, że Nokia potrafi realizować naprawy gwarancyjne, typu wymiany mikrofonów i płyt głównych, jeśli ktoś zgłosi taką usterkę ! Ale teraz wróćmy do tematu jakości dźwięku - kolejny raz kiedy usłyszałem, wyróżniający się dźwięk był znów w momencie nawiązywania połączenia z Nokią - lecz nowszym modelem, choć z niskiej półki - Lumią 520.

 

Więc dlaczego tak jest, ze jedne telefony wspierają dana technologię, a działają, jak bez niej, a drugie posiadają i od razu słychać różnicę w dźwięku? Nie wiem czy jest to wina operatora i nie włączanie dla innych telefonów tej funkcji (choć je obsługują), czy po prostu wina samych mikrofonów (jak w przypadku Lumi 710).

 

Ciekawi mnie bardzo ten temat, dlatego mam do Was pytanie - jakie telefony brzmiały u Was wyraźnie lepiej? Czy faktycznie jest coś na rzeczy i Nokia lepiej stara się w tym temacie niż np. Samsung czy LG? Czy jest z tym po prostu różnie - i po prostu jedne urządzenia są lepsze a drugie nie.

 • Popieram 2

2 komentarze


Rekomendowane komentarze

×
×
 • Dodaj nową pozycję...